Odchudzanie z pomocą sałaty!

Odchudzanie z pomocą sałaty!

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Odchudzanie to skomplikowany proces. A sałata jest jednym z najważniejszych produktów w tym procesie. Głównie dlatego, że zawiera niewiele kalorii. A także w swoim składzie posiada wiele witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odchudzanie dzięki sałacie, jest bardziej efektywne. A to dlatego, że jest ona bogata w wodę. I daje nam uczucie sytości, co pozwala zjadanie jej w mniejszej ilości.Jedną z najbardziej zalecanych sałat podczas odchudzania, jest sałata rzymska ponieważ jest jednym z najzdrowszych produktów spożywczych, które możemy stosować w naszej diecie, a także zapewnia naszemu organizmowi fantastyczne korzyści.

Na wadze

Sałata i jej wpływ na odchudzanie

Sałata, zwłaszcza rzymska, jak już wspomnieliśmy jest najlepszym składnikiem diety, ponieważ jej porcja zawiera tylko 17 kalorii. Dzięki temu, mówi się, że można spożywać duże ilości sałaty, bo dostarcza mało kalorii i pozwala obniżyć masę ciała.

Jej bogata zawartość wody i błonnika sprawia, że podczas jej konsumowania szybko odczuwamy sytość. Dzięki temu jemy tyle, ile nasz organizm w rzeczywistości potrzebuje, osiągając w ten sposób kontrolę i redukcję nadwagi.

Wśród najważniejszych składników sałaty znajdziemy: witaminy A, C, K, niektóre witaminy z grupy B, takie jak B1, B2, B3, B5, B6, minerały takie jak miedź, wapń, magnez, sód, potas, cynk, żelazo, fosfor i selen.

Dlaczego sałata pomaga w utracie wagi?

 • Sałata zawiera sporo błonnika, który oprócz tego, że jest bardzo ważnym składnikiem procesu odchudzania, pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i zapobiega zaparciom.
 • Jest ona fantastycznym diuretykiem naturalnym, zapobiega zatrzymaniu wody w organizmie, eliminuje toksyny z organizmu, co jest bardzo pomocne u osób cierpiących na otyłość.
 • Sałata jest produktem spożywczym, który zapewnia szybkie uczucie sytości, ma działanie moczopędne, pomaga w spalaniu tłuszczu, pomaga również obniżyć poziom cholesterolu i triglicerydów.

Pamiętaj, że dzięki sałacie możemy przygotować wiele różnorodnych sałatek, łącząc ją z różnymi warzywami i owocami, jakiekolwiek połączenie na pewno będzie pyszne.

Przepis: koktajl z sałaty i kiwi na odchudzanie

Składniki:

 • 2 sztuki kiwi
 • 5 liści szpinaku
 • 5 liści sałaty
 • 1 łyżka miodu

Sposób przygotowania:

 • Na początek należy umyć kiwi, liście szpinaku i liście sałaty.
 • Następnie obrać kiwi i umieścić go w blenderze wraz z liśćmi sałaty i szpinaku oraz miodem.
 • Mieszamy na wysokich obrotach i podajemy w wysokiej szklance.
 • Jeżeli mamy ochotę, przed wypiciem koktajlu, możemy go przecedzić.

Na koniec jedna uwaga. Oczywiście sałata rzymska nie jest jedyną sałatą, która powinna być spożywana. Wszystkie odmiany sałat są dobre na odchudzanie. Zawierają też składniki odżywcze, które korzystnie działają na nasze ciało. Z tym że sałata rzymska zawiera ich najwięcej.

To może Cię zainteresować ...
Odchudzające śniadanie: 5 przepisów, które pokochasz!
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Odchudzające śniadanie: 5 przepisów, które pokochasz!

Wypróbuj nasze przepisy na odchudzające śniadanie, znajdź swój ulubiony i ciesz się pysznym i odżywczym daniem na początek dnia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Serov, O. L., Manchenko, G. P., & Khlebodarova, T. M. (1975). Zielona kawa na odchudzanie. Biokhimii͡a (Moscow, Russia).
 • Sadowska, J., & Szuber, M. (2011). Ocena stosowanych metod odchudzających oraz używania preparatów wspomagających odchudzanie przez młode kobiety (The estimation of weight-loss programmes and using of slimming preparations among young women). Roczniki Państwowego Zakładu Higieny.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.