Najlepsze rośliny na odchudzanie

· Marzec 26, 2015

Utrzymanie idealnej wagi jest zmorą większości ludzi.  Często jednak bywa tak, że decydujemy się na odchudzanie, wybierając dietę która zapewnia nam szybką utratę kilogramów, co może się okazać bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niezwykle ważne jest więc aby zdecydować się na odchudzanie, które jest dla nas bezpieczne. Zanim jednak zajmiemy się dzisiejszym tematem, musimy podkreślić jak niezwykle ważna jest fachowa porada, kiedy decydujemy się na rozpoczęcie procesu odchudzania. Musimy pamiętać, że nasze ciało ma pewne specyficzne potrzeby związane z codzienną aktywnością fizyczną, aktualną wagą, chorobami na które cierpimy, itd.

Po zakończeniu procesu odchudzania, któremu niewątpliwie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna, należy pamiętać, że najważniejsze jest utrzymanie efektów diety. Do tego niezbędna jest zmiana odżywiania na co dzień i wprowadzenie zdrowej diety do naszego życia. Będziemy mogli się z powodzeniem cieszyć spożywaniem rzeczy, które lubimy, ale niezbędne będzie wprowadzenie niektórych zmian.

Do czego tak naprawdę przyda nam się szalona dieta, którą zastosujemy tuż przed ważnym wydarzeniem, a po jej zakończeniu stracone kilogramy wrócą z nawiązką i nasza waga będzie jeszcze wyższa? Powinniśmy się w tym momencie zastanowić nad naszymi doświadczeniami z dietami i ocenić ich efekty.

Jeżeli doszliśmy do wniosku, że nasze relacje z dietami nie były zbyt owocne, to jest właśnie czas aby zmienić nasze przyzwyczajenia i rozpocząć nowy i zdrowszy etap w naszym życiu. Bez żadnych sztuczek i wyniszczającego działania na nasz organizm, bez efektu jojo. Będziemy się mogli w końcu cieszyć zdrowym ciałem i idealną wagą.

W tym artykule wymienimy niektóre z roślin, które wspomogą nasz proces odchudzania, ale należy pamiętać o kilku niuansach aby osiągnąć pożądane efekty. Powinna im towarzyszyć  dieta niskokaloryczna, dobrze zbilansowana, regularne ćwiczenia oraz spożycie dużej ilości wody. Należy pamiętać, że dieta cud nie istnieje, a bez wysiłku i poświęcenia nie osiągniemy naszego celu.

Odchudzanie, które rośliny nam pomogą?

Wskazane rośliny pomogą przede wszystkim w pozbyciu się nagromadzonych płynów w organizmie, które utrudniają odchudzanie. Pomogą także poprawić krążenie krwi w całym organizmie, co wyeliminuje toksyny i odpady z naszego ciała poprzez wydalenie ich z moczem.

Koper włoski

2#:Koper-włoski.jpg

Koper włoski, oprócz tego, że ma właściwości moczopędne, poprawia trawienie i pobudza przemianę materii.

Aby przyrządzić napar, wystarczy zaparzyć przez piętnaście minut 25 gramów suszonego korzenia kopru w litrze wody. Należy spożywać 3 filiżanki naparu dziennie.

Bratek

Napar przygotowujemy z jednej łyżeczki suszonego bratka zaparzonego w filiżance wody. Należy go spożywać trzy razy dziennie.

Mniszek lekarski

3#:Mnieszek-lekarski-odchudzanie.jpg

Garść liści i suszonych korzeni należy parzyć przez piętnaście minut w półtorej litra wody. Tak przygotowany napar należy spożywać przed każdym posiłkiem.

Pokrzywa

Napar przygotujemy z jednej łyżeczki suszonej pokrzywy i filiżanki wody. Należy spożywać cztery filiżanki naparu dziennie.

Wawrzyn

4#:Wawrzyn-odchudzanie.jpg

Napar z wawrzynu przygotujemy parząc kilka liści rośliny, przez dziesięć minut w filiżance wody. Zaleca się spożywać cztery filiżanki naparu dziennie.

Wszystkie wymienione rośliny mają właściwości moczopędne, co sprawia, że pomagają nam w pozbyciu się nagromadzonych płynów z organizmu. Należy jednak pamiętać aby nie nadużywać spożywania tych roślin oraz nie spożywać ich w połączeniu z innymi lekami, zwłaszcza tymi o właściwościach moczopędnych.

Należy zachować ostrożność w stosowaniu roślin, aby nie wywołać efektów niepożądanych. Jeżeli zażywasz leki, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem, aby wyeliminować ewentualne ryzyko interakcji farmakologicznych w połączeniu naparów z lekami które przyjmujesz. Należy pamiętać, że są to rośliny lecznicze i trzeba zachować rozsądek w ich zastosowaniu.

Często odchudzanie się na własną rękę przynosi niepożądane efekty. Przed rozpoczęciem odchudzania, zaleca się konsultację z dietetykiem  zasięgnąć fachowej porady. Pomoże nam to cieszyć się zdrowym ciałem i odpowiednią wagą.

Życie w harmonii z własnym ciałem, nie tylko jest związane z atrakcyjnym wyglądem, ale i jakże ważnym-  naszym zdrowiem.