Korzyści z picia wody na pusty żołądek

· Kwiecień 6, 2015

Nasze ciało w większości składa się właśnie z wody. To życiodajna substancja, niezbędna do życia. Znajdziemy ją w mięśniach (75%), mózgu (90%), kościach (22%) i krwi (83%). Wiedząc, jak wielkie ma znaczenie, musimy zadbać o to, aby dziennie naszemu organizmowi dostarczać odpowiednią jej dawkę. Wystarczy pamiętać o spożyciu od 1 do 4 szklanek wody dziennie na pusty żołądek! W ten sposób unikniemy zaburzeń funkcjonowania organizmu i wielu chorób związanych z nieodpowiednim nawodnieniem. To takie proste! Chcesz poznać korzyści, jakie z tego płyną?

10 powodów, dla których warto pić wodę na pusty żołądek

Już wiemy, że jest niezbędna do życia, prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania zdrowia. Wszystkie narządy naszego ciała potrzebują wody, aby w pełni móc wydajnie i poprawnie pracować przez długi czas. Wykorzystajmy więc to, co daje nam natura i bądźmy wdzięczni za możliwość korzystania z wody właściwie bez ograniczeń. Zróbmy z tego pożytek i dostarczajmy ją naszemu organizmowi w odpowiednich ilościach.

2#:Wody.jpg

Okazuje się, że picie jednej lub dwóch szklanek wody na pusty żołądek jest świetnym sposobem na eliminację toksycznych substancji i tych, których nasz organizm już nie potrzebuje, dzięki temu unikniemy wielu chorób. Ponadto aktywuje i reguluje procesy metaboliczne, i w ten sposób wspomaga ich działanie podczas całego dnia. Natomiast w nocy, gdy organizm zajmuje się naprawianiem komórek i oczyszczaniem wewnętrznym organizmu, szklanka wody na pusty żołądek przed położeniem się spać tylko mu w tym pomoże i umożliwi sprawniejsze usuniecie wszelkich zanieczyszczeń wraz z moczem.

Wypicie szklanki wody na czczo neutralizuje szkodliwe działanie używek takich jak alkohol czy tytoń również niezdrowego jedzenia typu fast food, czy zanieczyszczonego powietrza. Jeżeli chcesz się cieszyć młodą i świeżą skórą musisz pamiętać, że woda jest jej wielka przyjaciółką. Poprzez wypicie 2 szklanek wody na pusty żołądek pomożesz w utrzymaniu jej sprężystości, elastyczności, zapobiegniesz zmarszczkom i przedwczesnemu starzeniu.

Wypicie wody wraz z rozpoczęciem dnia chroni i nawilża nasze narządy wewnętrzne, umożliwiając im w ten sposób sprawne funkcjonowanie. Spożywanie od dwóch do trzech szklanek na czczo, jest dobrym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów. Woda, oprócz usuwania toksyn, pomaga spalić niepotrzebne tłuszcze i kalorie, zabijając przy tym poczucie głodu i zmniejszając prawdopodobieństwo przejedzenia. Woda o poranku pomaga również w zachowaniu odpowiedniej pracy układu limfatycznego, krwionośnego i pokarmowego. Wpływa na utrzymanie poziomu kortyzolu oraz chroni nas przed niespodziewanymi infekcjami.

Szklanka ciepłej wody na czczo jest świetnym sposobem na rozbudzenie w sobie energii oraz zlikwidowanie uczucia senności i zmęczenia, które o tej porze przeważnie nam towarzyszą. Woda na pusty żołądek również pobudza do działania jelita, a co za tym idzie zapobiega zaparciom.

Może okazać się zbawiennym lekarstwem dla osób cierpiącym problemy z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Wypijając trzy szklanki wody na pusty żołądek, zredukujesz pozom kwasów trawiennych i zapobiegniesz powstawaniu skurczom brzucha, które są skutkiem powstałych w żołądku stanów zapalnych.

Spożywanie wody we wczesnych godzinach porannych

3#:Picie wody.jpg

Poranne picie wody to świetny sposób na rozbudzenie organizmu i zapewnienie mu zdrowego początku dnia. Pamiętajmy jednak, że trzeba spożywać ją spokojnie i małymi łykami, ponieważ zbyt szybkie wypicie zbyt dużej ilości wody nie jest zdrowe i może być przyczyną późniejszych problemów. Jeżeli chcesz zadbać o siebie i zacząć spożywać wodę na czczo pamiętaj o kilku zasadach:

  • Jeżeli chcesz wypić 2 litry wody w dzień, najlepiej jest podzielić tą ilość na mniejsze dawki. Pierwsza może być rano na czczo, następna po śniadaniu i pozostałe między resztą posiłków.
  • Do spożywania wody na pusty żołądek należy się przyzwyczaić. Najlepiej zacząć od małych ilości np. od 1 szklanki, a następnie zwiększyć ilość do 2 i 3.
  • Woda powinna być dobrej jakości. Jeżeli ta z kranu nie spełnia norm wody pitnej — nie pij jej!
  • Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać wszystkie dobroczynne właściwości wody, dodaj do niej soku z cytryny.