4 napary ziołowe, które oczyszczą nasz organizm

· Marzec 13, 2015

Bardzo często i z różnych powodów, w naszym organizmie mogą magazynować się toksyny. Dlatego też, aby usunąć wszystkie nagromadzone toksyczne odpady, które szkodzą naszemu organizmowi, możemy spożywać napary ziołowe przyrządzone w domu i dzięki nim osiągnąć fantastyczne efekty oczyszczenia. W dalszej części artykułu, kilka prostych i dostępnych przepisów na napary ziołowe.

Napary ziołowe, które pomogą nam wyeliminować toksyny z organizmu

Kiedy nasze ciało magazynuje toksyny możemy zauważyć niektóre z symptomów, które są różne w zależności od osoby, u której występują. U jednych przejawiać się będą w zanieczyszczeniach powstających na skórze, u innych zaś występować będą częste i przewlekłe przeziębienia. W skrajnych wypadkach, u niektórych osób mogą pojawić się zaburzenia pracy wątroby, można jednak łatwo temu zaradzić poprzez przeprowadzenie właściwej detoksykacji organizmu.

Aby osiągnąć naturalny i odpowiedni efekt oczyszczania organizmu możemy użyć produktów, które istnieją na rynku lub skorzystać z właściwości niektórych roślin leczniczych. W dalszej części będziemy mogli poznać zarówno produkty jak i rośliny lecznicze, które sprawdzą się idealnie w procesie detoksykacji naszego organizmu.

Co ważne! napary, które przygotujemy w domu z naturalnych składników, możemy spożywać nawet przez trzy tygodnie bez używanie sztucznych substancji słodzących, które zastąpimy substancjami naturalnymi. Napary te mogą nam z powodzeniem zastąpić kawę lub czekoladę, które pijemy na śniadanie, mogą też stanowić smaczne uzupełnienia obiadu czy kolacji.

Nie myślmy sobie, że skoro napary te są tak łatwe w przygotowaniu, nie będą spełniać funkcji, których od nich wymagamy. Aby sporządzić napar, wsypujemy łyżeczkę ziół leczniczych do filiżanki, które następnie zalewamy wrzątkiem i zostawiamy na pięć lub dziesięć minut pod przykryciem, aby mogły się zaparzyć. Tak przygotowany napar można spożywać ze smakiem i czekać na szybkie efekty działania.

Napar oczyszczający ze skrzypu

skrzyp-Manuel-M.-Ramos, NAPARY

Skrzyp polny ma ogromne właściwości oczyszczające i z powodzeniem możemy mieszać go z innymi ziołami, takimi jak: mięta zielona, lukrecja, anyż i koper włoski. Aby wykorzystać ich właściwości, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich proporcji ziół do przygotowania naparu. Taki napar oddziałuje pozytywnie na nasz organizm, oczyszczając płuca z flegmy i śluzu, które powodują przeziębienie oraz wpływa na poprawę trawienia.

 Napar oczyszczający z tymianku

Tymianek

Napar ten głównie zalecany jest dla osób mających problemy z przemianą materii oraz nerwowością. Tymianek poprawia funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby, przez co pomaga w usunięciu zanieczyszczeń z organizmu.

Aby przygotować napar leczniczy należy wymieszać te same ilości suszonych ziół: tymianku, melisy, kwiatu lipy i dzięgla, wsypać je do filiżanki wrzątku, przykryć i zostawić na dziesięć minut aby zioła się zaparzyły i były gotowe do picia.

Napar oczyszczający z liści truskawek

truskawki, NAPARY

Kiedy toksyny, które gromadzą się w organizmie, powodują pewne zaburzenia, takie jak akumulacja i co za tym idzie nadmiar kwasu moczowego w organizmie lub dnę moczanową, liście truskawek mogą się wtedy okazać idealnym rozwiązaniem.

Napar przygotowujemy z proporcjonalnie zmieszanych liści mięty, liści borówki, liści podbiału i oczywiście liści truskawek. Mieszanka ta ma doskonałe właściwości moczopędne. Należy spożywać jedną filiżankę naparu dziennie.

Napar oczyszczający z czarnego bzu

Bez czarny, NAPARYNapar z kwiatów czarnego bzu ma właściwości moczopędne i wzmaga potliwość dlatego jest bardzo użyteczny w naturalnym oczyszczaniu organizmu.

Czarny bez może być łączony z ziołami, które mają właściwości poprawiające trawienie i kojące nerwy. Do przygotowania naparu leczniczego używamy w takich samych ilościach: kwiatów czarnego bzu, anyżu, rumianku, liści szałwii i liści driakwi. Napar przyrządza się w taki sam sposób jak wcześniejsze, jedyną różnicą jest fakt, że napar z liści truskawek można spożywać tylko raz dziennie, natomiast ten napar możemy spokojnie pić dwa lub trzy razy dziennie.