Poznaj 7 sprawdzonych sposobów, aby żyć dłużej

Radzenie sobie ze stresem i praca nad zastępowaniem negatywnych myśli pozytywnymi przyniesie korzyści naszemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Ponadto może nam pomóc żyć dłużej i lepiej.
Poznaj 7 sprawdzonych sposobów, aby żyć dłużej
Raquel Aldana

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Raquel Aldana.

Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia, 2023

W XX wieku oczekiwana długość życia ludzi stale się wydłużała. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach trend ten słabnie. W rzeczywistości szanse, aby żyć dłużej niż 100 lat znacznie się zmniejszyły.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku (USA) stwierdza, że granica długowieczności została osiągnięta i kończy się na wieku 115 lat.

Chociaż prawdą jest, że długowieczność może być kwestią szczęścia i genetyki, jasne jest, że włączenie dobrych nawyków do naszej rutyny ma duże znaczenie w tym zakresie i drastycznie wpływa na naszą oczekiwaną długość życia.

Poniżej pokrótce omówimy 7 podstawowych wskazówek, które mogą przyczynić się do poprawy jakości naszego życia. Biorąc pod uwagę, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć je wprowadzać w życie i żyć dłużej.

Dołącz do nas!

1. Zadbaj o swoją dietę, aby żyć dłużej

dieta para exceso de vello

Dbajmy o naszą dietę nie tylko po to, aby zachować dobrą sylwetkę. W rzeczywistości musimy dobrze się odżywiać, aby zachować zdrowie wewnątrz naszego organizmu i na zewnątrz.

W związku z tym dzienne spożycie kalorii, które jest odpowiednie dla każdego z nas, zależy od wielu czynników, które powinien wskazać profesjonalny doradca.

Według ekspertów w tej dziedzinie, na przykład, nie każdy jest wystarczająco zdrowy, aby móc pościć. Należy też wziąć pod uwagę, że ścisły post może być szkodliwy dla naszego zdrowia z powodu silnego szoku w naszym ciele. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest reedukacja na temat naszej diety.

Pamiętaj: nie ma potrzeby poddawania naszych ciał ekstremalnym dietom. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przestawać jeść. Dietetycy zalecają spożywanie 5 posiłków dziennie, więc niejedzenie może mieć negatywny i szkodliwy wpływ na nasz organizm.

Możemy jednak zmienić nasze przyzwyczajenia i to, co jemy na co dzień.

Na pewno spodoba ci się ten artykuł: 10 zdrowych produktów na lepsze trawienie

2. Pozostań aktywny fizycznie

Wykonywanie aktywności fizycznej dwa do trzech razy w tygodniu może wydłużyć oczekiwaną długość życia nawet o 6 lat. Według danych z „Copenhagen City Heart” badaniu, umiarkowane ćwiczenia fizyczne, to znaczy od 1 do 2 godzin w tygodniu pozwala zachować części naszego młodzieńczego wigoru.

W rzeczywistości aktywność fizyczna zapobiega wielu różnym dolegliwościom, takim jak osteoporoza, otyłość i problemy sercowo-naczyniowe.

Z tego powodu masz dobry powód, aby włączyć ten nawyk do swojego życia. Zostaw siedzący tryb życia, zacznij się ruszać, aby żyć dłużej i zdrowiej!

3. Pozbądź się złych nawyków, aby żyć dłużej

dejar de fumar

Unikaj tytoniu, alkoholu, nadmiernego spożywania cukru i wszystkiego, o czym wiemy, że jest to szkodliwe dla naszego organizmu.

Nie bądź ślepy na swoje złe nawyki. To, że nie chcesz o nich myśleć, nie oznacza, że twoje płuca nie są zwęglone przez smołę. To nie sprawi, że twoja wątroba jest w doskonałym zdrowiu lub że twoja trzustka nie ma ograniczeń w przyjmowaniu słodyczy.

Zwróć także szczególną uwagę na wpajanie swoim dzieciom zdrowego stylu życia – jeśli je masz – i daj im dobry przykład.

Ponadto, jeśli masz ponad 50 lat, powinieneś poważnie rozważyć wyeliminowanie wszystkiego, co mogłoby zaszkodzić twojemu ciału. Nie tylko wydłużysz swoje życie, ale także poprawisz jakość swojego życia.

3. Śmiej się i pielęgnuj pozytywne myśli

pensamientos pozytywy

Istnieje wiele badań, które potwierdzają pogląd, że ludzie, którzy mają pozytywne nastawienie do życia i upływu lat, żyją dłużej niż ci, którzy mają tendencję do robienia czegoś przeciwnego.

To prawa, że niepokojące jest to, że nasze negatywne postawy mają tak duży wpływ na ilość lat, które przeżyjemy. Warto jednak pamiętać, że pracując nad naszym wewnętrznym ja, możemy przedłużyć nasze zewnętrzne ja o jeszcze więcej lat.

Myślimy, że chciałbyś przeczytać: Korzyści z podnoszenia nóg przez 20 minut dziennie

4. Codziennie ćwicz umysł, aby żyć dłużej

ejercita tu mente

Każdego dnia musimy ćwiczyć nasze zdolności umysłowe. Przestań usprawiedliwiać się brakiem czasu. Pamiętaj: czytanie, krzyżówki, układanki, sudoku lub pisanie mogą dodać lata do twojego życia!

Pamiętaj jednak, że nie jesteś maszyną, a Twój umysł musi być w dobrej formie, aby rozwiązywać problemy, które Cię dotyczą i uczyć się o rzeczach, które Cię interesują.

Zdrowa aktywność umysłowa sprawia, że jesteśmy zdolni i wykwalifikowani do skutecznego stawiania czoła codzienności, rozwiązywania problemów. W ten sposób pomaga zachować młodość i zdrowie.

5. Walka ze stresem: Oddychaj i zrelaksuj się

respiracja

Niech nie pożera cię pośpiech. Zadbaj o swój poziom stresu ze szczególną troską i uwagą. Kontrolowanie stresu pomoże ci zachować inne nawyki, które wyjaśniliśmy w tym artykule.

Tak więc uwolnienie się od stresu ma wiele korzyści psychofizjologicznych, takich jak regulacja hormonalna oraz mózgowa i fizyczna równowaga metaboliczna. To oczywiście przyniesie konkretne korzyści dla Twojego zdrowia i wydłuży oczekiwaną długość życia.

6. Zadbaj o swoje życie emocjonalne, aby żyć dłużej

La inteligencia emocional comprende szabla rekonocer los sentimientos.

Ceń swoich bliskich i trzymaj ich blisko siebie. Nasza strona emocjonalna jest bowiem jedną z najważniejszych, aby utrzymać nas na tym świecie na dłużej. Bądź stały, świadomy i ostrożny w traktowaniu innych.

Pomoże Ci to pozostać aktywnym fizycznie i umysłowo, a także być częścią sieci wsparcia społecznego , która zawsze będzie odgrywać niezbędną rolę w Twoim samopoczuciu.

Jeśli masz partnera, dbaj o swoje relacje z nimi, zachęcaj do ciągłej wymiany myśli i oczywiście nigdy nie rezygnuj z życia seksualnego. Ten aspekt jest szczególnie ważny, ponieważ przez lata zbyt często o nim zapominamy. Stymuluj i odkrywaj wszystkie opcje, które oferuje Ci Twoje ciało.

7. Śpij tyle, ile potrzebujesz

Dormir bien es fundamental para aliviar el dolor lędźwiowy.

Wysypiaj się i staraj się utrzymywać regularne pory snu. Ponadto twój rytm biologiczny musi być w zgodzie z rytmem natury – to znaczy spać w nocy i czuwać w ciągu dnia.

Jedni z nas potrzebują 8 godzin snu, inni 9, a jeszcze inni może 7. Nie martw się jednak, czy to za dużo, czy za mało – śpij to, czego potrzebujesz. To naprawdę rewitalizujący nawyk, który może pomóc ci żyć dłużej i lepiej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.