Zdrowe odżywianie i ćwiczenia: idealne połączenie

Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia to najlepsze nawyki dla zdrowia. Czy wiesz jak najlepiej je ze sobą łączyć?
Zdrowe odżywianie i ćwiczenia: idealne połączenie

Ostatnia aktualizacja: 08 listopada, 2021

Prawidłowe, zdrowe odżywianie i odpowiednia aktywność fizyczna są niezbędne, jeśli chcesz prawidłowo schudnąć lub utrzymać wagę. Jednak utrata wagi lub utrzymanie formy nie oznacza rezygnacji z diety lub męczenia ciała zbyt intensywnymi ćwiczeniami sportowymi.

Wręcz przeciwnie, umiar jest kluczem do utrzymania nawyków zdrowego stylu życia, które utrzymają się przez dłuższy czas. Wymaga tylko porządku i dyscypliny oraz oczywiście konsultacji z endokrynologiem w przypadku konkretnych pytań.

Tutaj dajemy Ci szereg wskazówek, które pomogą Ci zadbać o dietę, która w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi będzie architektami Twojego sukcesu!

Jedzenie nie musi być nudne

Chociaż nie ma potrzeby obsesji na punkcie naszej diety, sprawdzanie etykiet pod kątem wszystkich wartości odżywczych żywności może w rzeczywistości pomóc w dbaniu o swoją dietę bez konieczności rezygnowania z większości spożywanego jedzenia.

Oczywiście, jeśli chcesz schudnąć – lub po prostu utrzymać wagę – musisz odciąć się od swojej zwykłej diety – wyeliminować pokarmy, takie jak ciastka lub tak zwane „śmieciowe jedzenie”. Najlepiej też nie przesadzać ze smażonymi potrawami.

W rzeczywistości sugeruje się ograniczenie dziennego spożycia pokarmów zawierających dużo węglowodanów, takich jak ryż, chleb i makaron.

Powinieneś jeść ich znacznie mniej, unikać sosów, a zamiast tego wprowadzać więcej warzyw i białek jedząc , między innymi jajka, tuńczyka, indyka, kurczaka, wołowinę i wieprzowinę.

zdrowe odżywianie i ćwiczenia

Na przykład na lunch lub kolację możesz zaprojektować idealny talerz. Jego połowa powinna zawierać warzywa, a drugą połowę można podzielić na dwie części. Jedna powinna zawierać pokarmy bogate w węglowodany, a druga pokarmy bogate w białko.

Wędliny to niezły pomysł. Na przykład pierś z indyka ma mniejszą zawartość soli i nie zawiera tłuszczów. Jest doskonałym źródłem tego białka, a także bardzo wszechstronnym pokarmem. Możesz go jeść zarówno w sałatkach, jak i w innych bardziej ryzykownych przepisach.

Podobnie możesz włączyć pieczone ziemniaki na węglowodanową część swojego talerza. Te, z odrobiną oliwy z oliwek jako dressingiem, dodadzą soczystszego smaku każdemu daniu.

Wreszcie, dobrym pomysłem jest dodanie jednego lub dwóch owoców każdego dnia. Ważne jest, aby również jeść owoce, ponieważ ich spożywanie jest niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia.

Prawda na temat sportu

Należy pamiętać, że bez ćwiczeń fizycznych żaden rodzaj diety nie zadziała. Zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne, jako idealne połączenie, naprawdę idą w parze.

Jest to zalecane nie tylko przy dążeniu do utrzymania optymalnej wagi. Jest to również niezbędne, jeśli chcesz uniknąć chorób sercowo-naczyniowych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie i dyslipidemia. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez Hospital Universitario de San Juan (Alicante) .

Jeśli należysz do osób, które już regularnie ćwiczą, możesz dodać do posiłków szynkę gotowaną. Niektóre szynki gotowane, chociaż zawierają 90% mięsa, są bogate w białko, niskotłuszczowe, o obniżonej zawartości soli i nie zawierają dodatku cukru.

Ponadto, jeśli nie lubisz szynki, możesz wybrać pierś z indyka lub pierś z kurczaka. Masz wiele alternatyw do wyboru!

Możesz być także zainteresowany: Ćwiczenia Kegla dla mężczyzn

okład el pozo

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia nie muszą być nudne

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i będziesz konsekwentny, z pewnością wyrobisz zdrowe nawyki, których możesz trzymać się przez całe życie. Potrzebujesz tylko odrobiny siły woli i cierpliwości. Wyniki mogą zająć trochę czasu, ale możesz być pewien, że na dłuższą metę je zauważysz.

Oprócz ćwiczeń i zalecanych pokarmów, o których już mówiliśmy, w Internecie można znaleźć wiele innych wskazówek . Pomogą Ci one prowadzić zdrowy tryb życia. Podsuną Ci również nowe pomysły na przygotowanie oryginalnych dań, które będą rozkoszą dla Twojego podniebienia.

Teraz, gdy wiesz już, co robić, nie masz wymówki, aby nie zmienić swoich nawyków na znacznie zdrowsze. Dbanie o siebie jeszcze nigdy nie było tak łatwe… ani tak pyszne!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.