Miesiąc miodowy - jak wybrać idealne miejsce

W dzisiejszych czasach, ponieważ podróżowanie jest znacznie bardziej przystępne cenowo i łatwiejsze do zaplanowania, miesiąc miodowy nie jest często jedyną wspólną podróżą pary. Dlatego ważne jest, aby podróż poślubna była wyjątkowa i aby wybrać idealne miejsce.
Miesiąc miodowy - jak wybrać idealne miejsce

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Panna młoda i pan młody nie tylko z niecierpliwością oczekują dnia ślubu, ale także rozpoczynają wspólne życie. Pod wieloma względami miesiąc miodowy jest pierwszym wielkim momentem wspólnego życia nowożeńców. Dlatego ważne jest więc, aby wybrać dla niego idealne miejsce.

Podczas tej podróży rozpoczyna się małżeństwo i oficjalny początek wspólnego życia małżeńskiego. Może dlatego niektórym parom zaplanowanie tej wyprawy wydaje się trudne.

Dokąd powinniśmy się udać? Jakie atrakcje i aktywności włączyć w swój plan zajęć? Nie przejmuj się. Ten artykuł pomoże Wam podjąć wszystkie decyzje dotyczące tej wspaniałej podróży, którą jest miesiąc miodowy.

Miesiąc miodowy – jak wybrać jego kierunek

W naszym zglobalizowanym świecie podróżowanie jest bardzo łatwe. Dlatego też istnieje tak wiele możliwości. Miesiąc miodowy był kiedyś podróżą, na którą wielu nowożeńców ledwo było sobie w stanie pozwolić i mogła być to jedyna wielka podróż pary w ich życiu.

Nowożeńcy na plaży
Jest tak wiele miejsc na spędzenie miesiąca miodowego.

Jednak w dzisiejszych czasach podróżowanie jest o wiele prostsze i znacznie tańsze. Para z pewnością wyruszy na inne wielkie wyprawy w trakcie swojego wspólnego życia.

Dlatego też istnieje jeszcze większa presja. Wszyscy chcą, aby miesiąc miodowy był wyjątkowy i aby wyróżniał się wśród innych podróży, które para będzie organizować razem w przyszłości.

Mając to na uwadze, warto również pamiętać, że nie każdy ma takie same preferencje, okoliczności i budżet.

Podzielimy się kilkoma wskazówkami, aby pomóc w organizacji wymarzonej podróży poślubnej.

1. Zrób listę miejsc, do których oboje chcielibyście się udać

Decyzja o kierunku miesiąca miodowego jest czymś, co obie osoby powinny wspólnie omówić i zdecydować. Opinie obu osób są bowiem równie ważne. Dlatego para powinna usiąść razem i wyobrazić sobie, w jakim miejscu czuliby się najlepiej i co chcieliby robić.

Podróżnik na zegarku
Para powinna poświęcić trochę czasu na zbadanie różnych możliwości i opcji.

Istnieje wiele różnych rodzajów wycieczek: odpoczynek na plaży, zwiedzanie dużego miasta, wyjazd do egzotycznych i odległych krajów, sport i przygoda, turystyka wiejska, turystyka gastronomiczna, wyjazdy do romantycznego miejsca, itp. Istnieje wiele możliwości i opcji dla wszystkich preferencji.

Dlatego najważniejszą częścią wyboru miejsca docelowego jest wspólna rozmowa jako para i wyobrażenie sobie, jaki rodzaj podróży byłby idealny dla waszej dwójki. Następnie zróbcie listę wszystkich możliwych miejsc, które chcielibyście odwiedzić i wykluczyć wszelkie inne miejsca.

Na tym etapie planowania, zbyt wiele opcji może okazać się kłopotliwe. Zbieranie informacji i opinii na temat każdego z miejsc na liście może być wyczerpujące i stresujące. Z tego powodu, aby bez problemy i nerwów sprawdzić wszystkie informacje, ważne jest prowadzenie poszukiwań w ramach swoich możliwości.

W tym momencie pomocne byłoby więc ograniczenie listy opcji.

Oto kilka podstawowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę:

  • Długość miesiąca miodowego. Bywa, że z powodów zawodowych lub osobistych miesiąc miodowy może trwać tylko kilka dni. Jeśli tak jest w waszym przypadku, możecie wyeliminować te z celów podróży, które są bardzo odległe. Unikajcie też opcji, podczas których jest zbyt wiele do zobaczenia.
  • Czas, kiedy podróż się odbędzie. Krótko mówiąc, niektóre miejsca nie są idealne do odwiedzenia w zimie lub w lecie. Dlatego też miesiąc, w którym planujecie  miesiąc miodowy, z pewnością wpłynie na ograniczenie liczby miejsc, do których można się udać.

2. Idealny miesiąc miodowy – nie przekraczaj swojego budżetu

Bardzo ważne jest sporządzenie listy wydatków przed wyjazdem. Trzymanie się budżetu może być najważniejszym powodem i czynnikiem wyboru konkretnego miejsca na miesiąc miodowy.

Pieniądze i długopisy
Sporządzenie listy wszystkich wydatków na podróż jest bardzo ważne przy wyborze miejsca docelowego.

Aby to zrobić, wyobraź sobie, jakim zajęciom chcielibyście się oddać w każdym miejscu na swojej liście opcji. Szkoda by było nie zrobić czegoś, na co oboje macie ochotę tylko dlatego, że w zaplanowaliście drogą wycieczkę i na tą właśnie aktywność zabrakło pieniędzy.

Czy nie byłoby lepiej wybrać tańszy cel podróży, w którym obaj moglibyście popuścić wodze fantazji i cieszyć się wszystkim, co chcieliście zrobić?

Budżet nie powinien być bowiem ograniczony wyłącznie do ceny hotelu i przejazdu. Powinny być w nim uwzględnione wszystkie wydatki. Obejmuje to opłaty za przejazdy taksówką, wyżywienie, zakup pamiątek itp.

3. Dowiedz się więcej o celu Waszej podróży

Istnieją miliony unikalnych i ciekawych miejsc do odwiedzenia na całym świecie. W związku z tym, że świat ciągle się zmienia, ważne jest, aby sprawdzić aktualną sytuację w danym kraju przed jego odwiedzeniem. Dlatego warto najpierw sprawdzić informacje dla podróżnych opublikowane przez ambasadę Twojego kraju.

Pozwoli to upewnić się, że kraj Twojego przeznaczenia jest bezpieczny i będziecie mogli w pełni cieszyć się swoim miesiącem miodowym.

Innym ważnym powodem jest sprawdzenie, czy przed wjazdem do tego kraju potrzebne są jakieś szczepionki. Może to pomóc Wam zdecydować, czy chcecie tam pojechać, czy też nie. Jeśli nie macie wystarczająco dużo czasu na wykonanie szczepień lub nie chcecie ich wykonywać, nie będziecie w stanie odwiedzić tego kraju.

4. Zdecydujcie, czy odwiedzicie jedno, czy wiele miejsc

Jeśli budżet i czas na to pozwalają, możecie chcieć odwiedzić więcej niż jedno miejsce podczas Waszego miesiąca miodowego. Na przykład, może się to wiązać z odwiedzeniem dwóch dużych miast lub dwóch miejsc, które są blisko siebie.

Miesiąc miodowy, selfie
Kolejną decyzja o miesiącu miodowym jest określenie ilości zwiedzanych miejsc. Wolicie spokój i relaks w jednym miejscu, czy preferujecie wycieczkę objazdową?

Jeśli tak jest, lepiej jest wybrać kraje lub regiony z dobrą i sprawną komunikacją. Pozwoli Wam to łatwo i szybko podróżować między miastami.

5. Miesiąc miodowy – wyszukaj ukryte perełki

Możecie utknąć z decyzją pomiędzy dwoma miejscami docelowymi. Możliwe, że trudno Wam zdecydować, które z nich jest najlepsze.

W tym przypadku, zbadajcie każdy cel podróży i dowiedzcie się o nieznanym lub mniej znanym uroku każdego miejsca. To może pomóc w wyborze i podjęciu decyzji, dokąd chcecie się wybrać.

Gdziekolwiek się wybierzecie, z pewnością będzie to wyjątkowa i romantyczna podróż, o której oboje nigdy nie zapomnicie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.