Ślub na jesieni - 10 wspaniałych pomysłów

Świętując swój ślub jesienią, dobrze jest dopasować dekorację i ozdoby do tej pory roku, aby nasze święto miało harmonijny i szczególny charakter.
Ślub na jesieni - 10 wspaniałych pomysłów
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2022

Ślub na jesieni jest wiernym odzwierciedleniem delikatności i romansu. Naturalne odcienie otaczającego środowiska stanowią przepiękne tło dla każdej fotografii. Zrównoważony klimat, nostalgiczny złoty krajobraz i wreszcie panna młoda, która rozkwita pośrodku.

Wybór tej pory roku, aby celebrować obietnicę składaną na całe życie, to pomysł, którego nie pożałujesz. W planach należy uwzględnić całe naturalne piękno chwili. Bez wątpienia jest to doskonały sposób na połączenie uczuć, rozumu i natury. Ślub na jesieni ma wszystkie atuty, aby stać się wyjątkowy.

10 pomysłów na ślub na jesieni, które gwarantują absolutne piękno

1. Zaproszenia na ślub jesienią

Jesienne miesiące charakteryzują się prostotą, ale i mistyczną elegancją, która obejmuje całą przyrodę. Wszystko jest zabarwione na złoto, najlepszym pomysłem jest zatem pozostać w zgodzie z otoczeniem. Dlatego zaproszenia powinny złożyć hołd tej czarownej porze roku w spersonalizowanym, ale ciepłym stylu.

Jesień

Można na przykład wybrać wzór zaproszeń z motywem liści, które pokrywają ziemię. Do tego będą natomiast świetnie pasować niezobowiązujące, nieco nieformalne litery. Oczywiście, nie należy pomijać szczegółów, które służą jako informacja dla gości.

2. Jesienna suknia ślubna

Koronka na sukni panny młodej jest jednym z najpiękniejszych szczegółów ślubu zorganizowanego na jesieni i wygląda szczególnie delikatnie na rękawach oblubienicy. Można ją również połączyć z inną tkaniną na plecach lub na dekolcie.

Duża objętość spódnic nie jest wskazana na jesiennym weselu, chociaż nie jest też zabroniona. Każda dziewczyna wymyśliła suknię swoich marzeń, więc w tym szczególnym dniu musi spełnić swoje życzenia.

3. Bukiet ślubny

Bukiet ślubny, tak pożądany przez niezamężne kobiety, które uczestniczą w ceremonii, na jesieni nabiera szczególnego charakteru. Atrybuty natury pozwalają na niezwykle eleganckie kompozycje kwiatowe o tej porze roku.

Kwiaciarnie zalecają stosowanie piwonii, chryzantem, ale nigdy nie powinny pominąć suchych liści w bukiecie. Natomiast w bardziej tradycyjnych kompozycjach, róże w kolorze kremowym doskonale kontrastują z innymi barwami.

4. Sukienki druhen na ślub na jesieni

W imprezach, którym asystują druhny, idealnym rozwiązaniem na ślub na jesieni jest kolor fioletowy lub śliwkowy. W otoczeniu światła i jesiennej atmosfery, ametystowe lub wrzosowe sukienki druhen dadzą prawdziwie magiczny efekt, jak w bajkach o wróżkach.

Kontrast sukni druhen z naturalną dekoracją krajobrazu daje wynik na miarę impresjonistów. Kamery i aparaty fotograficzne zakochują się w tych obrazach i nie potrzebują już więcej dodatkowych elementów.

5. Dekoracja ślubna

Ślub na jesieni musi być udekorowany świecami w otoczeniu innych elementów ozdobnych i sezonowych jesiennych owoców. Natomiast w bukietach zdobiących stoły lub w dekoracjach oznaczających przejścia na bankiet, można wykorzystać oryginalne pnie drzew lub inne elementy z drewna.

Na jesiennych weselach bardzo stylowo będą wyglądać naturalne bukiety na obrusach. Delikatne gałązki z suszonymi liści i kawałki drzew są ponadto tanie a jednocześnie nadają sali bankietowej zupełnie nowy charakter.

6. Stół ze słodyczami otrzymuje unikatowy charakter

Wykorzystanie motywu elementów drewnianych w dekoracji stołu ze słodyczami nada mu własny styl. Wszystko staje się rustykalne, nie tracąc przy tym swoistej surowości. W pobliżu można rozpalić ognisko i pozwolić wszystkim podchodzić swobodnie, aby spędzić przy nim kilka minut racząc się słodyczami.

Można również przygotować mini tarteletki o różnych jesiennych smakach, z kremem i bez, z orzechami i ze wszystkimi kombinacjami, które znasz. Orzechy włoskie, orzechy laskowe, cynamon i jabłka są niezbędne dla tego typu słodkich stołów.

7. Tort weselny na ślub na jesieni

Tort ustawiony na kilku poziomach i płaszczyznach, połączonych ze sobą girlandami z suszonych kwiatów jest piękny i oryginalny. A są nawet tacy, którzy wybierają most z mini torcików, aby umieścić je w zasięgu wszystkich gości.

Taśmy i złote wstążki wyjątkowo się nadają do tego typu tortów. Ozdabiają go piękną, delikatną galanterią zachwycając wszystkich tych, którzy przyglądają się ceremonii krojenia. Aby nadać ciastu osobisty charakter i dopracować szczegóły, można użyć też kompozycji kwiatowej podobnej do bukietu ślubnego.

8. Napoje na jesienny ślub

Niektóre napoje, takie jak wino musujące lub szampan, są zawsze podawane na weselach, niezależnie od pory roku. Kierując się tą samą zasadą, musimy wziąć pod uwagę inne napoje, aby zadowolić wszystkich gości. Szczególnie niektóre, jak na przykład grzane wino, miód pitny czy inne rodzaje win i likierów są idealne do walki z zimnymi, jesiennymi nocami.

Wino

Aby pomóc w utrzymaniu świątecznego nastroju, oferujcie wszelkiego rodzaju koktajle owocowe, a żaden gość nie pozostanie z nienasyconym pragnieniem. Wózki z napitkami domowej roboty mogą krążyć po sali bankietowej oferując miejscowe specjały.

9. Osobiste prezenty

Wręczenie osobistych pamiątek w formie podziękowań dla gości, to szczegół, który zamyka wydarzenie. Dobrym rozwiązaniem mogą być złote torebki z kłosami zbóż i pieczęcią pary młodej, z czekoladkami lub cukierkami w środku.

Można również wybrać praktyczne pudełeczka, które goście będą mogli ponownie wykorzystać w domu. Inicjały pary można wygrawerować i wypełnić skrzyneczkę aromatycznymi olejkami. Istnieją setki pomysłów, które można zmodyfikować i dostosować do wybranego stylu.

10. Jesienny powóz ślubny

Na jesiennym weselu lepiej porzucić ideę limuzyny i pomyśleć o czymś starszym i tradycyjnym. Na tę okazję znakomity jest powóz lub samochód z kolekcji, ozdobiony jesiennymi roślinami. Upewnijcie się jednak, że będzie miał dach, aby uniknąć zbyt zimnego powietrza.

Jeśli planujesz ślub na jesieni…

Jesienny ślub zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapewnia romantyzm, delikatność i zmysłowość. Urocza aura babiego lata ze wspaniałymi kolorami natury jest przywilejem, którego nie można przegapić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.