Odchudzanie – woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną

· Październik 19, 2016
Woda cynamonowa jest fantastycznym wyborem, jeśli chcesz pozbyć się nieco zbędnego tłuszczu. Połącz ją ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną, a rezultaty będą wyśmienite..

Woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną może zostać przygotowana w niecałe 20 minut, a poprawi Twoje zdrowie. Jeśli nigdy tego jeszcze nie próbowałaś, to teraz masz szansę.

Każdy wie, że same naturalne środki nie zdziałają cudów. Proponowana przez nas woda cynamonowa ma właściwości, których potrzebujesz, ale powinnaś wziąć pod uwagę kilka innych faktów.

Przede wszystkim, naturalnemu leczeniu musi zawsze towarzyszyć zdrowy tryb życia. Potrzebujesz zbalansowanej i zróżnicowanej diety, a do tego musisz być aktywna.

Po drugie, ważna jest systematyczność. Dobre nawyki i naturalne środki to inwestycja długoterminowa. Potrzeba wytrzymałości i siły woli.

Przeczytaj także: Wolny metabolizm – 9 sposobów, aby go przyspieszyć

Powinnaś też pamiętać, że nie każdy ma taki sam metabolizm. Niektórym ludziom będzie łatwiej zgubić wagę, innym natomiast trudniej. Musisz wytrzymać i wycisnąć z tego jak najwięcej.

Jeśli chodzi o nas, to chcemy zachęcić Cię do dbania o siebie i odkryć przed Tobą fantastyczne korzyści, jakie płyną ze spożywania przepysznej wody cynamonowej z dodatkiem jabłka oraz cytryny.

Woda cynamonowa, jabłko i cytryna – korzyści

Aby zrealizować ten przepis, potrzebujesz kilka lasek cynamonu, zielone jabłko i sok z cytryny. Wszystkie składniki są bardzo zdrowe, a kiedy je połączysz, to zwielokrotnisz uzyskiwane korzyści.

Przedstawimy Ci teraz wszystko, co ten wspaniały napój może dla Ciebie zrobić.

Napój przepełniony antyoksydantami

Cytryna, zielone jabłko i cynamon ochronią Cię przed oksydacyjnymi szkodami, które spowodowane są przez wolne rodniki. Otrzymasz m.in. napój wypełniony polifenolami, które doskonale zadbają o zdrowie Twego serca.

 • Pamiętaj, że same antyoksydanty nie pomogą Ci stracić na wadze.
 • Ich zadaniem jest wspomaganie właściwych funkcji Twojego ciała. Chronią Twoje komórki oraz wątrobę – organ bardzo ważny przy odchudzaniu.
 • Do tego warto dodać pewną ciekawostkę, która zawsze się sprawdza: produkty bogate w antyoksydanty mają bardzo mało tłuszczu i kalorii.
jabłko i laski cynamonu

Woda cynamonowa na stany zapalne

Produkty, które mają działanie przeciwzapalne, mogą np. walczyć z retencją płynów w organizmie, zapobiegać problemom z nerkami czy sercem oraz chronić Cię przed wieloma chorobami.

Zarówno cynamon, jak i cytryna mają potężne przeciwzapalne właściwości, które dostarczają Twojemu ciału witaminy oraz minerały, wspomagające zdrowie.

Regulacja poziomu cukru

Przepis ten dostarczy Twemu ciału całą masę korzyści. Jednym z najbardziej interesujących efektów jest zbalansowanie poziomu cukru we krwi.

 • Cynamon jest jednym z najlepszych produktów do ochrony przed zespołem metabolicznym i cukrzycą typu II.
 • W dużej części wpływa on na Twoje enzymy trawienne, które rozkładają jedzenie i pozwalają wchłaniać się składnikom odżywczym, regulując nadmiary cukrów.
 • Kiedy połączysz cynamon z jabłkiem, możesz „wychwycić” znacznie więcej glukozy i spowolnić jej działanie. Wszystko to pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie oraz figurę.

Tłuszcz staje się mniej oporny

Powtórzymy to jeszcze raz: sama w sobie woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną nie pomoże Ci zrzucić wagi.

Tym co ona robi, jest pobudzenie Twego metabolizmu. Pomoże Ci to spalać szybciej tłuszcz, jeśli będziesz prowadzić zdrowy tryb życia.

 • Jedną z głównych korzyści wody cynamonowej jest oczyszczanie organizmu. Jest ona moczopędna, wspomaga trawienie, zadowala Cię i troszczy się o zdrowie Twego serca.
 • Inny interesujący fakt jest taki, że tłuszcz staje się mniej oporny – zwłaszcza tłuszcz zmagazynowany w brzuchu.
 • Efekty wody cynamonowej są tak silne, że jeśli będziesz ją spożywać od 15 do 20 dni, to odczujesz pozytywne rezultaty tak długo, jak tylko będziesz miała zdrową dietę.
 • Zielone jabłko, a w szczególności jego enzymy, wspomogą proces eliminowania tłuszczu.

Dodatkowo nie wahaj się spożywać zielonego jabłka w nieprzetworzonej formie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Osiągniesz wówczas wielkie korzyści z pektyny, błonnika zawartego w skórce.

Jak przygotować wodę cynamonową z jabłkiem i cytryną

zielone jabłka z cynamonem

Składniki

 • 1 litr wody
 • 2 zielone jabłka
 • 1 lub 2 laseczki cynamonu (10 g)
 • Sok z 1 cytryny

Przygotowanie

 • Jak wspomnieliśmy na początku, napój będzie gotowy w przeciągu 20 minut.
 • Aby go przygotować, rozpocznij od wybrania dwóch organicznych zielonych jabłek. Następnie je dobrze umyj, pokrój (nie trzeba usuwać skórki) i miej w pogotowiu.
 • Wyciśnij sok z cytryny i dodaj go do litra wody.
 • Już prawie koniec. Teraz po prostu musisz dodać kawałki pokrojonego jabłka oraz laski cynamonu do wody cytrynowej.
 • Trzymaj napój w lodówce przez kilka godzin.
 • Jeśli wolisz, możesz go zostawić na całą noc, aby cynamon, jabłka i woda cytrynowa lepiej uwolniły swoje zdrowotne właściwości.

Następnego dnia wypij trochę tak przygotowanej wody cynamonowej przed głównym posiłkiem. Zobaczysz, jak dobrze się po nim poczujesz.

Gotowa, by to dziś wypróbować?