Woda cynamonowa z jabłkiem - sposób na odchudzanie

Woda cynamonowa jest fantastycznym wyborem, jeśli chcesz pozbyć się nieco zbędnego tłuszczu. Połącz ją ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną, a rezultaty będą wyśmienite.
Woda cynamonowa z jabłkiem - sposób na odchudzanie
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną ro banalnie prosty w przygotowaniu napój, który bez wątpienia poprawi Twoje zdrowie. Jeśli nigdy jej nie próbowałaś, to teraz masz szansę. Poznaj przepis!

Każdy wie, że same naturalne środki nie zdziałają cudów. Proponowana przez nas woda cynamonowa ma właściwości, których potrzebujesz, ale powinnaś wziąć pod uwagę kilka innych faktów.

Przede wszystkim, naturalnemu leczeniu musi zawsze towarzyszyć zdrowy tryb życia. Potrzebujesz zbilansowanej i zróżnicowanej diety, a do tego musisz być aktywna niemalże codziennie.

Po drugie, ważna jest systematyczność. Dobre nawyki i naturalne środki to inwestycja długoterminowa. Potrzeba wytrzymałości i siły woli.

Powinnaś też pamiętać, że nie każdy ma taki sam metabolizm. Niektórym ludziom będzie łatwiej zrzucić wagę, innym natomiast trudniej. Musisz więc wytrzymać i wycisnąć z tego jak najwięcej. Zrób sobie kilkunastodniowe wyzwanie!

Chcemy zachęcić Cię do dbania o siebie i odkryć przed Tobą fantastyczne korzyści, jakie płyną ze spożywania przepysznej wody cynamonowej z dodatkiem jabłka oraz cytryny. Poznaj jej właściwości i wpływ na zdrowie.

Woda cynamonowa, jabłko i cytryna – korzyści

Aby zrealizować ten przepis, potrzebujesz kilka lasek cynamonu, zielone jabłko i sok z cytryny. Wszystkie składniki są bardzo zdrowe, a kiedy je połączysz, to zwielokrotnisz uzyskiwane korzyści.

Przedstawimy Ci teraz wszystko, co ten wspaniały napój może dla Ciebie zrobić. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!

Woda cynamonowa – napój przepełniony antyoksydantami

Cytryna, zielone jabłko i cynamon ochronią Cię przed oksydacyjnymi szkodami powodowanymi przez wolne rodniki. Otrzymasz m.in. napój wypełniony polifenolami, które doskonale zadbają o zdrowie Twego serca.

jabłko i laski cynamonu
 • Pamiętaj, że same antyoksydanty nie pomogą Ci stracić na wadze.
 • Ich zadaniem jest wspomaganie właściwych funkcji Twojego ciała. Chronią komórki oraz wątrobę – organ odgrywający bardzo ważną rolę przy odchudzaniu.
 • Do tego warto dodać pewną ciekawostkę, która zawsze się sprawdza: produkty bogate w antyoksydanty mają bardzo mało tłuszczu i kalorii. Warto więc jeść je niemalże bez ograniczeń!

Woda cynamonowa na stany zapalne

Produkty, które mają działanie przeciwzapalne, mogą np. walczyć z retencją płynów w organizmie, zapobiegać problemom z nerkami czy sercem, a także chronić Cię przed wieloma chorobami.

Zarówno cynamon, jak i cytryna mają potężne przeciwzapalne właściwości, które dostarczają Twojemu ciału witaminy oraz minerały wspomagające zdrowie.

Regulacja poziomu cukru

Przepis ten dostarczy Twemu ciału całą masę korzyści. Jednym z najbardziej interesujących efektów jest zniwelowanie poziomu cukru we krwi.

 • Cynamon jest jednym z najlepszych produktów do ochrony przed zespołem metabolicznym i cukrzycą typu II.
 • W dużej części wpływa on na enzymy trawienne, które rozkładają jedzenie i pozwalają wchłaniać się składnikom odżywczym, regulując nadmiary cukrów.
 • Kiedy połączysz cynamon z jabłkiem, możesz “wychwycić” znacznie więcej glukozy i spowolnić jej działanie. Wszystko to pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie oraz figurę.

Tłuszcz staje się mniej oporny

Powtórzymy to jeszcze raz: woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną sama w sobie nie pomoże Ci zrzucić wagi.

Tym co ona robi, jest pobudzenie Twego metabolizmu. Pomoże Ci to spalać szybciej tłuszcz, jeśli będziesz prowadzić zdrowy tryb życia.

 • Jedną z głównych korzyści wody cynamonowej jest oczyszczanie organizmu. Jest ona moczopędna, wspomaga trawienie, zadowala Cię i troszczy się o zdrowie Twego serca.
 • Inny interesujący fakt jest taki, że tłuszcz staje się mniej oporny – zwłaszcza tłuszcz zmagazynowany w brzuchu.
 • Efekty wody cynamonowej są tak silne, że jeśli będziesz ją spożywać przez okres od 15 do 20 dni, to bez wątpienia odczujesz pozytywne rezultaty.
 • Zielone jabłko, a w szczególności jego enzymy, wspomogą proces eliminowania tłuszczu.

Dodatkowo nie wahaj się spożywać zielone jabłka w nieprzetworzonej formie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Osiągniesz wówczas wielkie korzyści z pektyn, czyli błonnika zawartego w skórce.

Woda cynamonowa z jabłkiem i cytryną – Przepis

Składniki

zielone jabłka z cynamonem
 • 1 litr wody
 • 2 zielone jabłka
 • 1 lub 2 laseczki cynamonu (10 g)
 • Sok z 1 cytryny

Przygotowanie

 • Jak wspomnieliśmy na początku, napój będzie gotowy w przeciągu 20 minut.
 • Aby go przyrządzić, rozpocznij od wybrania dwóch organicznych zielonych jabłek. Następnie je dobrze umyj, pokrój (nie trzeba usuwać skórki) i miej pod ręką.
 • Wyciśnij sok z cytryny, a następnie dodaj go do litra wody.
 • Już prawie koniec. Teraz po prostu musisz dodać kawałki pokrojonego jabłka oraz laski cynamonu do wody cytrynowej.
 • Trzymaj napój w lodówce przez kilka godzin.
 • Jeśli wolisz, możesz go zostawić na całą noc, aby cynamon, jabłka i woda cytrynowa lepiej uwolniły swoje prozdrowotne właściwości.

Następnego dnia wypij trochę wody cynamonowej przed głównym posiłkiem. Zobaczysz, jak dobrze się po nim poczujesz!

Gotowa, by to dziś wypróbować to remedium jeszcze dziś?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Kawatra P, Rajagopalan R. Cinnamon: Mystic powers of a minute ingredient. Pharmacognosy Res. 2015;7(Suppl 1):S1–S6. doi:10.4103/0974-8490.157990
 • Gupta Jain S, Puri S, Misra A, Gulati S, Mani K. Effect of oral cinnamon intervention on metabolic profile and body composition of Asian Indians with metabolic syndrome: a randomized double -blind control trial. Lipids Health Dis. 2017;16(1):113. Published 2017 Jun 12. doi:10.1186/s12944-017-0504-8
 • Kwan HY, Wu J, Su T, et al. Cinnamon induces browning in subcutaneous adipocytes. Sci Rep. 2017;7(1):2447. Published 2017 May 26. doi:10.1038/s41598-017-02263-5
 • Mollazadeh H, Hosseinzadeh H. Cinnamon effects on metabolic syndrome: a review based on its mechanisms. Iran J Basic Med Sci. 2016;19(12):1258–1270. doi:10.22038/ijbms.2016.7906

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.