Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa – właściwości

Jeśli włączysz do codziennej diety miód i cynamon i będziesz dbała o zdrową różnorodność jadłospisu a także zwracała uwagę na regularne ćwiczenia fizyczne, zgubisz zbędne kilogramy.
Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa – właściwości
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Ivan Aranaga Amengual

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Cynamon to jedna z najbardziej znanych i najczęściej używanych przypraw. Jest podstawowym składnikiem wielu napojów, a przede wszystkim słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa łączy w sobie moc cynamonu oraz kolejnego potężnego naturalnego składnika – miodu.

Warto poznać związane z odchudzaniem korzyści płynące z regularnego spożywania tego naparu.

Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa pomoże Ci zachować zdrowie w chłodniejszych miesiącach. Ma także działanie przeciwwirusowe, jako że wykazuje naturalne działanie antyseptyczne.

Jeśli zaś chodzi o urodę i kształtowanie sylwetki, taka odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa działa fenomenalnie, wspomagając spalanie tłuszczu i zdrowe chudnięcie.

Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa – właściwości

Możesz w to wierzyć lub nie, ale schudnięcie z pomocą cynamonu jest możliwe. Dzieje się tak dzięki temu, że cynamon przyspiesza metabolizm, co sprzyja spalaniu tłuszczu. Działanie cynamonu polega na wytwarzaniu ciepła w organizmie, co wpływa na najważniejsze obszary tkanki tłuszczowej – te w okolicach szyi oraz brzucha i talii.

To jednak dopiero początek długiej listy wspaniałych korzyści jakie może przynieść cynamon w kontekście utraty nadmiarowych kilogramów. Jego kolejne właściwości obejmują obniżanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa rozgrzeje Cię w chłodne wieczory.

Kiedy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, zmienia się wydajność krążenia krwi pomiędzy ważnymi organami, podobnie jak natlenienie komórek ciała. Dwa możliwe skutki tego stanu to otyłość i cukrzyca.

Kiedy poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, krążenie również słabnie. Prowadzi to do zwiększenia ryzyka zawałów serca, udarów i zatorów – a to tylko kilka punktów z długiej listy czynników ryzyka.

Kosmetyczne właściwości cynamonu i miodu

Miód jest bardzo ważnym składnikiem herbatki. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na utracie wagi czy chcesz zmienić dietę na bardziej naturalna i zdrową, działanie miodu przyjdzie Ci z pomocą. Jest on naturalnym przeciwutleniaczem oraz środkiem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym.

Miód ma także szerokie zastosowanie kulinarne – możesz go wykorzystać przygotowując napoje i desery. Sprawdzi się świetnie jako zdrowy zamiennik szkodliwych substancji słodzących.

Miód jest równie ważnym składnikiem tej odchudzającej herbaty.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od ogromnej listy dobroczynnych właściwości miodu, trzeba spożywać go z umiarem. Ten słodki, gęsty syrop ma prawie taką samą liczbę kalorii co rafinowany cukier. Jeśli zależy Ci na utracie wagi, nie przekraczaj zalecanej dziennej dawki spożycia.

Cynamon tymczasem również ma korzystny wpływ na urodę i dobre samopoczucie. Już jedna łyżeczka dziennie zapewni Ci:

 • Lepszy sen
 • Przyspieszony metabolizm
 • Wyeliminowanie infekcji
 • Obniżenie ryzyka chorób serca
 • Wyleczenie stanów zapalnych
 • Uregulowanie procesów trawiennych
 • Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu komórek.

Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa: sposób przygotowania

Przygotowanie pysznej herbatki z cynamonem i miodem jest niewiarygodnie proste!

Składniki

 • 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu (3.5 g)
 • 1 łyżeczka miodu (7.5 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • kilka kropli soku z cytryny (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

 • Podgrzej wodę, ale nie dopuść do jej wrzenia.
 • Dodaj cynamon i miód.
 • Zamieszaj, by połączyć dobrze wszystkie składniki. I gotowe! Oto smaczny napój, który pity regularnie pozwoli Ci zgubić tych kilka nadplanowych kilogramów!
 • Jeśli lubisz kwaskowate nuty smakowe, możesz dodać do napoju kilka kropli soku z cytryny.

Kiedy należy pić taką herbatkę?

Kiedy pojawia się temat odchudzania, nieodłącznym składnikiem dyskusji jest zwracanie uwagi na drobne szczegóły – to właśnie one składają się na końcowy sukces. Czas picia herbatki z miodem i cynamonem to właśnie taki kluczowy detal.

Zalecamy picie herbaty miodowo-cynamonowej pół godziny przed śniadaniem lub pół godziny przed snem. Obie metody przyniosą tak samo widoczne efekty.

Pij herbatkę przed śniadaniem lub przed snem.

Miód i cynamon: środki ostrożności i przeciwwskazania

Zwróćmy też uwagę na możliwe skutki uboczne spożycia miodu i cynamonu w dawce przekraczającej zalecane dzienne ilości. Oto najważniejsze przeciwwskazania:

 • Możliwe skutki uboczne spożywania zbyt dużych ilości cynamonu to przede wszystkim ryzyko depresji oraz uszkodzenia wątroby.
 • Miód natomiast może wywoływać nieprzyjemne wrażenia u osób uczulonych na pyłek kwiatowy.

Pamiętaj więc o tym, że korzystne i skuteczne działanie miodu i cynamonu zależy od umiarkowanego ich spożycia. Bądź odpowiedzialna za swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia – łącz zbilansowaną dietę z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Odchudzająca herbata miodowo-cynamonowa wesprze Cię w dążeniu do schudnięcia, ale nie wykona całej pracy za Ciebie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.