Naczynia krwionośne - oczyść je mozgą kanaryjską

Mozga kanaryjska, zwana też siemieniem kanarkowym, początkowo była pokarmem dla ptaków. Obecnie jest szeroko wykorzystywana w medycynie naturalnej jako środek odtruwający organizm i oczyszczający naczynia krwionośne ze złogów szkodliwych dla zdrowia substancji.
Naczynia krwionośne - oczyść je mozgą kanaryjską
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Wiele z produktów, które spożywamy na co dzień, przynosi naszemu ciału więcej szkody niż pożytku. Zatykają naczynia krwionośne i negatywnie wpływają na funkcje narządów wewnętrznych.

Z braku czasu sięgamy po gotowe dania, niezdrowe przekąski, codziennie jemy mięso, popijamy słodzone napoje itp. Zawarte w nich substancje odkładają się w naszym organizmie, stając się przyczyną wielu chorób. Dowiedz się, jak w naturalny sposób oczyścić naczynia krwionośne z nagromadzonych w nich złogów!

Zmiana codziennych nawyków odgrywa kluczową rolę w trosce o zdrowie nie tylko układu krążenia, ale i całego organizmu. Zapchane złogami żyły i tętnice negatywnie wpływają na pracę wszystkich narządów ciała. Stąd tak ważne jest nabycie świadomości, jak bardzo codzienna dieta warunkuje nasze zdrowie.

Jeśli chcesz naturalnie oczyścić naczynia krwionośne, zachęcamy cię do zastosowania naturalnego środka leczniczego na bazie mozgi kanaryjskiej i cynamonu. To domowej receptury remedium znakomicie usuwa złogi cholesterolu oraz blaszki miażdżycowe ze ścian żył i tętnic.

Pamiętaj, że czyste naczynia krwionośne to gwarancja zdrowego serca i całej reszty organizmu!

Naczynia krwionośne – co to takiego?

Tętnice to naczynia krwionośne, które odprowadzają krew z serca do pozostałych narządów ciała. Kiedy z powodu złogów zwężają się i stają się niedrożne, stajemy w obliczu poważnej choroby, jaką jest miażdżyca. Ta z kolei może przynieść tragiczne skutki – stanowi ona obok nowotworów najczęstszą przyczynę zgonów.

Chociaż choroby układu krążenia rozwijają się latami i po cichu, warto zwrócić uwagę na szereg sygnałów, jakie wysyła nam organizm. Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z poniższych symptomów, powinieneś niezwłocznie pójść do lekarza i wykonać zlecone badania kontrolne.

 • Ogólne złe samopoczucie trwające tygodniami bądź miesiącami
 • Problemy z oddychaniem
 • Częste zawroty głowy
 • Zatrzymywanie płynów w tkankach organizmu
 • Przewlekłe zmęczenie

Dlaczego w naczyniach krwionośnych odkładają się złogi?

Do najczęstszych przyczyn zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych zalicza się wysoki poziom cholesterolu we krwi, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz przewlekły stres. Istotnym czynnikiem ryzyka jest również otyłość oraz nałogowe palenie tytoniu.

Złogi cholesterolu wewnątrz naczyń krwionośnych

Mówiąc o złogach odkładających się na ścianach tętnic, nie można pominąć również codziennej diety. To właśnie spożywane przez nas produkty są źródłem substancji składających się na blaszki miażdżycowe.

Występują one głównie u osób nadużywających alkoholu oraz stosujących dietę bogatą w niezdrowe tłuszcze i rafinowany cukier. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i drożność naczyń krwionośnych, powinieneś odpowiednio komponować swoją codzienną dietę, ograniczając spożycie poniższych produktów:

 • Mięsa
 • Jajek
 • Mleka i jego przetworów
 • Tłuszczów trans

Jak można uniknąć tworzenia się złogów w naczyniach krwionośnych?

Pierwszym krokiem do poprawy zdrowia układu krążenia oraz oczyszczenia żył i tętnic ze złogów jest zmiana nawyków żywieniowych. Mamy tu na myśli głównie wyeliminowanie z codziennej diety szkodliwych produktów.

Z twojego talerza powinny zniknąć wszelkiego rodzaju gotowe dania, wysoce przetworzone produkty, niezdrowe tłuszcze i rafinowany cukier.

Należy zastąpić je zdrową żywnością, obfitującą w wartościowe tłuszcze oraz inne substancje, które w naturalny sposób wymiatają złogi cholesterolu z naczyń krwionośnych.

Do zdrowej i prawidłowo zbalansowanej diety trzeba również dołączyć regularną aktywność fizyczną oraz systematyczne badania kontrolne krwi. Generalnie każdy nawyk, który ma na celu poprawę zdrowia układu krążenia, jest gorąco zalecany.

Warto również sięgać po zioła i naturalne produkty o działaniu leczniczym, które znakomicie stymulują oczyszczanie organizmu z toksyn, złogów cholesterolu i innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

 • Regularnie sięgaj po granaty i płatki owsiane – wymiatają one z naczyń krwionośnych wszystkie złogi i znacząco poprawiają funkcjonowanie układu krążenia.
 • Codziennie pij napary ziołowe, które również stymulują oczyszczanie krwi i naczyń krwionośnych ze szkodliwych i trujących substancji, naturalnie je udrożniając.

Napar z mozgi kanaryjskiej i cynamonu na czyste naczynia krwionośne

Mozga kanaryjska to bezglutenowe ziarno o silnych właściwościach leczniczych. Spośród jej niekończących się korzyściach dla organizmu warto wspomnieć o tym, że ziarna te doskonale dbają o zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, w naturalny sposób oczyszczają naczynia krwionośne, wątrobę i nerki.

Mozga kanaryjska i naturalne remedium

Z drugiej strony cynamon to nie tylko aromatyczna przyprawa poprawiająca walory smakowe deserów, ale także naturalny lek o potężnym działaniu. Przyczynia się on między innymi do obniżenia poziomu cholesterolu i cukru we krwi, dzięki czemu stymuluje oczyszczanie naczyń krwionośnych z zalegających w nich złogów.

W wyniku połączenia tych dwóch produktów – mozgi kanaryjskiej i cynamonu – otrzymamy naturalny lek, dzięki któremu utrzymamy zdrowie układu sercowo-naczyniowego przez długie lata.

Warto zaznaczyć, że napar z mozgi kanaryjskiej nie ma apetycznego ani zachęcającego smaku. Jednak po dodaniu do niego aromatycznej laski cynamonu, walory smakowe nieco się poprawiają.

Składniki

 • ½ łyżki stołowej nasion mozgi kanaryjskiej (7 g)
Świeżo starty cynamon wzmacnia i oczyszcza naczynia krwionośne
 • ½ laski cynamonu
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Sposób przygotowania

 • W pierwszej kolejności zagotuj wodę. Kiedy zacznie bulgotać, dodaj nasiona mozgi kanaryjskiej i gotuj jeszcze przez około 5 minut.
 • Następnie dorzuć połowę laski cynamonu i gotuj przez kolejne 10 minut.
 • Po upływie wyznaczonego czasu zdejmij napar z ognia i odstaw do ostudzenia.
 • Napar gotowy do spożycia powinien mieć temperaturę pokojową. Pij go regularnie przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Prawidłowa troska o zdrowie tętnic jest kluczem do zachowania dobrej kondycji całego organizmu, a także zapobiegania rozmaitym chorobom i dolegliwościom. Pamiętaj, że układ krążenia jest niezwykle ważnym elementem naszego organizmu, a więc należy o niego należycie dbać.

Proponowany powyżej napar z mozgi kanaryjskiej i cynamonu to znakomity i bardzo skuteczny sposób na regularne oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów cholesterolu i toksyn. Zacznij go stosować jak najszybciej i ciesz się pełnią zdrowia!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.