Idealny wygląd na ślub - w co się ubrać?

Wszystko zależy oczywiście od roli, jaką masz na weselu. Jednakże, jeśli jesteś gościem, sukienka zawsze będzie właściwym wyborem.
Idealny wygląd na ślub  - w co się ubrać?

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2022

Aby zdecydować, jaki będzie idealny wygląd na ślub, wszystko zależy od tego, jaką masz w nim rolę. W rzeczywistości zależy od tego, czy jesteś druhną, matką chrzestną lub panną młodą, oczywiście! W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać idealny wygląd na ślub, jeśli jesteś gościem. Wykorzystaj te rady i baw się świetnie!

Idealny wygląd – ogólne zasady

Wybrać idealny wygląd na wesele nie jest wcale łatwo. Ponadto w grę wchodzą pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, a które są niezwykle ważne. Na przykład, jeśli wesele odbywa się jesienią, nie wybierzesz tego samego stroju, niż gdyby miało miejsce w lecie, prawda?

Zacznijmy od kilku ogólnych wskazówek, jak uzyskać idealny wygląd niezależnie od innych czynników. Następnie znajdziesz kilka uwag na temat pory roku.

Idealny strój? Oczywiście, sukienka!

Sukienka jest strojem weselnym par excellence, chociaż są też kobiety, które wybierają inne warianty.

Może jesteś jedną z tych kobiet, które nienawidzą sukienek i spódnic i czujesz się komfortowo tylko w spodniach. Jest to jednak szczególny dzień, wyjątkowy i inny niż wszystkie. Na taką okazję wszyscy wkładają eleganckie, galowe ubrania.

Sukienki

Dlatego sukienka jest niezastąpionym strojem, jeśli jesteś zaproszona, jako gość. Nawet gdybyś chciała wybrać kostium ze spodniami, nalegamy, że kostium ze spódnicą będzie lepiej pasował. To tylko jeden dzień!

Dodatkowy szczegół: spódnica sukienki może być krótka, jeśli uroczystość odbywa się w ciągu dnia. Jednak na wieczorową porę, kiedy odbywa się wesele, idealny wygląd to długa, koktajlowa sukienka.

Strój na wesele to nie przebranie

Rzeczywiście, jest to wyjątkowy dzień, w którym Twój styl nie będzie taki jak zwykle. Nie oznacza to jednak, że nie musisz czuć się komfortowo w swoim stroju. Cel jest taki, że masz się również dobrze bawić. Dlatego wybór eleganckiej sukienki nie powinien kłócić się z wygodą i poczuciem komfortu. Idealny wygląd to taki, w którym czujesz się idealnie. 

Zaleca się więc, żeby raczej unikać sukienek z nadmiernie wyciętym dekoltem lub zbyt krótką spódnicą. Takie szczegóły mogłyby sprawić, że będziesz się czuć niezręcznie. Z tego samego powodu unikaj również zbyt ciasnych sukienek. Te z kolei odbiorą Ci swobodę ruchów i nie pozwolą na dobrą zabawę ani na korzystanie z wybornych dań.

Tkanina we wzory czy jeden kolor?

Sukienki w jednym kolorze doskonale łączą się z błyszczącymi dodatkami.

Zdecydowanie, sukienki w jednym kolorze przyciągają uwagę swoją elegancją. Dlatego wybierając idealny wygląd na wesele raczej poszukaj jednego koloru, który doda Ci uroku. Nawet odważna fuksja może być interesującą opcją. Jednak zdecydowanie zapomnij o bieli, to kolor dla panny młodej.

Kolory.

Z drugiej strony należy pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o inne kolory. Na przykład zawsze pojawiają się kontrowersje dotyczące czerni. Rzeczywiście, jest to kolor żałoby, i w tym sensie wydaje się niewłaściwy na wesele. Jednak czerń jest także królową elegancji.

Ponadto czasami państwo młodzi “rezerwują” pewne kolory dla druhen lub matki chrzestnej. Nie zapomnij zatem, żeby wcześniej porozmawiać z parą młodych, aby dowiedzieć się, jakiego koloru nie powinno się zakładać.

Należy jednak pamiętać, że wzorzyste tkaniny nie są całkowicie zabronione. W związku z tym, na Twój idealny wygląd możesz wybrać klasyczny nadruk kwiatowy lub wybrać inny rodzaj modnego wzoru.

Dodatki

Akcesoria i dodatki są niezbędne i będą miały duże znaczenie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na sukienkę w jednym kolorze. W efekcie uzupełnią i nadadzą charakter Twojej sukience.

Zobaczmy kilka wskazówek:

  • W odniesieniu do butów pamiętaj, że wysokie obcasy królują na weselach. Pamiętaj jednak, że jest to impreza taneczna, więc nie wybieraj wysokich obcasów ani butów, które nie będą dla Ciebie wygodne. Musisz się dobrze bawić!
  • Wybierz mini torebkę. Nie musisz nosić ze sobą wszystkiego, tylko podstawowe rzeczy, na przykład w koktajlowej kopercie, która pasuje do Twojej sukienki.
  • To samo, jeśli chodzi o biżuterią. Lepiej wybrać ją w wersji minimalistycznej i unikać zbyt dużych rozmiarów. Tak będzie bardziej elegancko.
  • Jeśli ślub ma się odbyć w kościele, wybierz szal, który zakrywa ramiona. Ponadto może Ci się przydać podczas bankietu.

Pełna dowolność w wyborze rodzaju tkaniny

W rzeczywistości nie ma tu żadnych ograniczeń: satyna, jedwab, aksamit, a nawet koronki. Wybór materiału na sukienkę lub garnitur jest całkowicie dowolny.

Ślub jesienią lub zimą

Zimą lub jesienią, rękawiczki i elegancki płaszcz doskonale uzupełnią Twój idealny wygląd na wesele

.

Ślub jesienią.

Jedynym problemem związanym z weselem organizowanym w zimnej porze roku jest to, że musimy włożyć na siebie dodatkowe ubrania. Chodzi o to, żeby wyglądać elegancko, ale również, żeby było nam ciepło. Z tego powodu zapoznaj się z tymi ważnymi wskazówkami:

  • Zdecyduj się na rękawiczki. Długie, aksamitne rękawiczki wyglądają bardzo stylowo i zapewniają wyjątkową elegancję.
  • Wybierz elegancki i efektowny płaszcz, ale nie przesadzaj.
  • To idealny moment, aby zdecydować się na aksamit, więc nie wahaj się.
  • Oczywiście sprawdź prognozę pogody. Może dzień nie będzie tak zimny, jak się można spodziewać.

Na koniec ostatnia rada dla Ciebie: ponadczasowa zasada, która zawsze się sprawdza to naturalne piękno. Nie zapominaj, że najlepszym sposobem, żeby promieniować urokiem jest bycie sobą i cieszenie się zabawą. A zatem: niech żyją państwo młodzi!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.