Stroje kąpielowe - poznaj najnowsze trendy mody

W tym artykule przedstawimy Ci najnowsze trendy mody dotyczące strojów kąpielowych na sezon 2018. Nie przegap ich!
Stroje kąpielowe - poznaj najnowsze trendy mody

Napisany przez Maite Córdova Vena

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Stroje kąpielowe w 2018 roku bez wątpienia nawiązują do mody lat 90-tych. Pamiętasz popularny serial telewizyjny pt. Słoneczny patrol? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi “tak”, to z pewnością masz dobre pojęcie na temat tego, co zainspirowało obecne trendy mody.

Słoneczny patrol to serial wręcz kultowy, który wpłynął na całe pokolenie i sprawił, że plaże stały się jeszcze bardziej gorące. Wszyscy zakładali stroje kąpielowe rodem z serialu z jednego prostego powodu – aby być równie atrakcyjnym, a przede wszystkim seksownym.

W tym roku nastąpił wielki powrót mody lat 90-tych, która łączy zmysłowość z wielką elegancją. Króluje więc kwadratowe cięcie dekoltu, a po włączeniu kilku zmian całość nabiera niezwykle interesującego wyglądu.

W tym artykule przyjrzymy się właśnie tym ciekawym modyfikacjom.

Trendy na stroje kąpielowe 2018

Rodzaje dekoltów

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w tym sezonie najmodniejsze są stroje jednoczęściowe.

Szczególnie dotyczy to tych strojów, które mają tzw. “przedłużony” dekolt, który przechodzi na plecy i sięga boków ciała, a kończy się całkiem nisko, tuż nad talią. Ten typ dekoltu jest więc całkiem długi i wynosi około 74 cm. Towarzyszą mu głębokie wycięcia pod pachami, o długości około 25 cm.

Pozwala to zaakcentować naturalne krągłości każdej sylwetki. Plecy są zatem prawie w całości odkryte.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Oparzenia słoneczne – wylecz je tymi 5 naturalnymi sposobami

Stroje jednoczęściowe mają wycięcia wokół nóg w stylu retro, co jest dokładnym odzwierciedleniem kroju strojów ze Słonecznego patrolu.

Są jednak różne modyfikacje, które cechują się wiązaniami lub plecionką na plecach i głębokim dekoltem w kształcie litery V. Takie stroje były ostatnio częstym wyborem takich gwiazd, jak Selena Gomez czy Kylie Jenner.

Inni decydują się natomiast na bardziej zakryty, kwadratowy dekolt, a eksponują jedynie plecy. Kwadratowy dekolt nadaje każdej sylwetce atrakcyjnego wyglądu i pozwala osiągnąć wrażenie płaskiego brzucha. Pytanie brzmi więc: Kto nie chciałby takiego efektu?

Istnieje wiele rodzajów i modyfikacji, które zadowolą każde gusta. Mamy więc cienkie paseczki, przeplatanki, a nawet marszczenia i falbanki. Dzięki temu jednoczęściowy strój rodem ze Słonecznego patrolu potrafi przeistoczyć się w kostium “plażowej księżniczki”. Niektóre z nich są bardziej lub mniej odważne, wszystkie są jednak szczególne i nie da się ich nie zauważyć.

Stroje kąpielowe – modne kolory:

  • Ponownie do łask wracają kolory cieliste, a także róże i ich różne odcienie.
  • Najlepiej podkreślisz swoją figurę strojem jednokolorowym.
  • Kolor biały to klasyk, zarówno w sytuacji, gdy wybierasz się na basen, jak i na plażę.
  • Kolejnym bardzo modnym kolorem jest cukierkowy róż, który pasuje zwłaszcza dziewczynom o figlarnym, ekstrawertycznym usposobieniu.
  • Jeśli nie chcesz podejmować żadnego ryzyka, to Twój wybór powinien niezmiennie padać na kolor czarny. Nie jest on jednak głównym kolorem tego sezonu.

Modne nadruki i wzory

Oczywiście nie wszystkie stroje kąpielowe są jednokolorowe. Jest mnóstwo kostiumów z nadrukami i wzorami.

Popularny będzie styl marynarski, ale absolutny hit sezonu to małe kropki. Kostiumy w kropki i z falbankami są poza tym świetną opcją, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądała zalotnie. Nadadzą sylwetce lekkości i sprawią, że będziesz wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Okulary przeciwsłoneczne – 9 konsekwencji dla zdrowia

Uśmiechnięta dziewczyna

Motywy roślin tropikalnych są również niezwykle modne w tym sezonie. Dotyczy to szczególnie strojów w kolorze różowym, cielistym lub białym. Pozwoli to na uzyskanie świetnego wyglądu, dodając uroku tropikalnym liściom i kwiatom.

Stroje z osobistym nadrukiem, zmodyfikowane według własnych potrzeb są również bardzo popularne. Może to być Twoje imię lub ulubiony cytat. Jest to swoista deklaracja osobowości i wyraża całkowitą akceptację i pewność siebie. Osoby wpływowe i charyzmatyczne z pewnością nadrukują swoje imię na jednym lub kilku strojach kąpielowych w tym sezonie.

Jakie dodatki możesz łączyć z modnymi strojami w tym sezonie?

To bardzo proste: zawsze i koniecznie – okulary przeciwsłoneczne! Najlepiej jeśli zdecydujesz się na takie, które stylem pasują do lat 90-tych. Żadne inne akcesoria nie będą szczególnie na topie w tym roku, a więc całą swoją uwagę skup na dobraniu idealnego kostiumu i okularów.

To może Cię zainteresować ...
Makijaż dla początkujących – kilka dobrych rad
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Makijaż dla początkujących – kilka dobrych rad

Jak szybko wykonać piękny, naturalny makijaż na co dzień? Jeśli nigdy się nie malowałaś, koniecznie zacznij od niewielkich ilości kolorowych kosmet...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Schmidt, C. M. (2008). Second skin: Annette Kellerman, the modern swimsuit, and an Australian contribution to global fashion. Fashion; Creative Industries Faculty.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.