Stroje kąpielowe - poznaj najnowsze trendy mody

W tym artykule przedstawimy Ci najnowsze trendy mody dotyczące strojów kąpielowych na sezon 2018. Nie przegap ich!
Stroje kąpielowe - poznaj najnowsze trendy mody

Napisany przez Maite Córdova Vena

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Stroje kąpielowe w 2018 roku bez wątpienia nawiązują do mody lat 90-tych. Pamiętasz popularny serial telewizyjny pt. Słoneczny patrol? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi “tak”, to z pewnością masz dobre pojęcie na temat tego, co zainspirowało obecne trendy mody.

Słoneczny patrol to serial wręcz kultowy, który wpłynął na całe pokolenie i sprawił, że plaże stały się jeszcze bardziej gorące. Wszyscy zakładali stroje kąpielowe rodem z serialu z jednego prostego powodu – aby być równie atrakcyjnym, a przede wszystkim seksownym.

W tym roku nastąpił wielki powrót mody lat 90-tych, która łączy zmysłowość z wielką elegancją. Króluje więc kwadratowe cięcie dekoltu, a po włączeniu kilku zmian całość nabiera niezwykle interesującego wyglądu.

W tym artykule przyjrzymy się właśnie tym ciekawym modyfikacjom.

Trendy na stroje kąpielowe 2018

Rodzaje dekoltów

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w tym sezonie najmodniejsze są stroje jednoczęściowe.

Szczególnie dotyczy to tych strojów, które mają tzw. “przedłużony” dekolt, który przechodzi na plecy i sięga boków ciała, a kończy się całkiem nisko, tuż nad talią. Ten typ dekoltu jest więc całkiem długi i wynosi około 74 cm. Towarzyszą mu głębokie wycięcia pod pachami, o długości około 25 cm.

Pozwala to zaakcentować naturalne krągłości każdej sylwetki. Plecy są zatem prawie w całości odkryte.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Oparzenia słoneczne – wylecz je tymi 5 naturalnymi sposobami

Stroje jednoczęściowe mają wycięcia wokół nóg w stylu retro, co jest dokładnym odzwierciedleniem kroju strojów ze Słonecznego patrolu.

Są jednak różne modyfikacje, które cechują się wiązaniami lub plecionką na plecach i głębokim dekoltem w kształcie litery V. Takie stroje były ostatnio częstym wyborem takich gwiazd, jak Selena Gomez czy Kylie Jenner.

Inni decydują się natomiast na bardziej zakryty, kwadratowy dekolt, a eksponują jedynie plecy. Kwadratowy dekolt nadaje każdej sylwetce atrakcyjnego wyglądu i pozwala osiągnąć wrażenie płaskiego brzucha. Pytanie brzmi więc: Kto nie chciałby takiego efektu?

Istnieje wiele rodzajów i modyfikacji, które zadowolą każde gusta. Mamy więc cienkie paseczki, przeplatanki, a nawet marszczenia i falbanki. Dzięki temu jednoczęściowy strój rodem ze Słonecznego patrolu potrafi przeistoczyć się w kostium “plażowej księżniczki”. Niektóre z nich są bardziej lub mniej odważne, wszystkie są jednak szczególne i nie da się ich nie zauważyć.

Stroje kąpielowe – modne kolory:

  • Ponownie do łask wracają kolory cieliste, a także róże i ich różne odcienie.
  • Najlepiej podkreślisz swoją figurę strojem jednokolorowym.
  • Kolor biały to klasyk, zarówno w sytuacji, gdy wybierasz się na basen, jak i na plażę.
  • Kolejnym bardzo modnym kolorem jest cukierkowy róż, który pasuje zwłaszcza dziewczynom o figlarnym, ekstrawertycznym usposobieniu.
  • Jeśli nie chcesz podejmować żadnego ryzyka, to Twój wybór powinien niezmiennie padać na kolor czarny. Nie jest on jednak głównym kolorem tego sezonu.

Modne nadruki i wzory

Oczywiście nie wszystkie stroje kąpielowe są jednokolorowe. Jest mnóstwo kostiumów z nadrukami i wzorami.

Popularny będzie styl marynarski, ale absolutny hit sezonu to małe kropki. Kostiumy w kropki i z falbankami są poza tym świetną opcją, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądała zalotnie. Nadadzą sylwetce lekkości i sprawią, że będziesz wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Okulary przeciwsłoneczne – 9 konsekwencji dla zdrowia

Uśmiechnięta dziewczyna

Motywy roślin tropikalnych są również niezwykle modne w tym sezonie. Dotyczy to szczególnie strojów w kolorze różowym, cielistym lub białym. Pozwoli to na uzyskanie świetnego wyglądu, dodając uroku tropikalnym liściom i kwiatom.

Stroje z osobistym nadrukiem, zmodyfikowane według własnych potrzeb są również bardzo popularne. Może to być Twoje imię lub ulubiony cytat. Jest to swoista deklaracja osobowości i wyraża całkowitą akceptację i pewność siebie. Osoby wpływowe i charyzmatyczne z pewnością nadrukują swoje imię na jednym lub kilku strojach kąpielowych w tym sezonie.

Jakie dodatki możesz łączyć z modnymi strojami w tym sezonie?

To bardzo proste: zawsze i koniecznie – okulary przeciwsłoneczne! Najlepiej jeśli zdecydujesz się na takie, które stylem pasują do lat 90-tych. Żadne inne akcesoria nie będą szczególnie na topie w tym roku, a więc całą swoją uwagę skup na dobraniu idealnego kostiumu i okularów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Schmidt, C. M. (2008). Second skin: Annette Kellerman, the modern swimsuit, and an Australian contribution to global fashion. Fashion; Creative Industries Faculty.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.