Uwieść mężczyznę - 5 skutecznych sposobów

Sztuka uwodzenia to nie jest nowoczesny wynalazek. Okazuje się, że już od starożytnych czasów przyciąganie rozpoczynało się od zwykłego spojrzenia.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia, 2023

Jeśli zastanawiasz się, jak uwieść mężczyznę, musisz wiedzieć, że w grze, jaką jest uwodzenie każda broń jest dozwolona – również łamanie pewnych zasad…

Już dawno minęły czasy, gdy kobieta musiała czekać cierpliwie, aż ktoś dostrzeże ją w tłumie i zacznie zabiegać o jej względy. Obecnie również panie śmiało i z godnością robią ten pierwszy krok.

W dzisiejszym artykule mówiącym o tym, jak uwieść mężczyznę, nie skupimy się na banalnych i przyziemnych kwestiach. Nie trzeba bowiem tłumaczyć nikomu, jak istotne w procesie uwodzenia jest głębokie spojrzenie czy kobiece gesty…

Zastanowimy się raczej nad tym, co tak naprawdę przyciąga panów i jakie cechy wydają im się atrakcyjne. Najpierw przyjrzymy się nieco podstawom psychologii i metod socjalnych, które nigdy nie zawodzą… Gotowa?

Jak uwieść mężczyznę?

Aby uwieść mężczyznę najpierw musimy dobrze poznać same siebie, wiedzieć, kim jesteśmy i czuć się pewnie z samą sobą.

Musimy emanować wewnętrznym spokojem i zaufaniem do siebie, niezależnie od tego, jak ma się to do naszego wyglądu zewnętrznego. Kluczem jest stosowanie się do poniższych kroków:

  • Sprawić, żeby nie tylko był Tobą zainteresowany, ale też, żeby Cię pożądał.
  • Stać się osobą, której on będzie mógł zaufać.
  • Wysyłać subtelne sygnały z elementem wzajemności.
  • Stworzyć wyobrażenie co do tego, że inni również Cię pragną.
  • Sprawić, że on uwierzy, że naprawdę Cię potrzebuje.

Z drugiej strony, pamiętaj, że w sztuce uwodzenia najważniejszy jest czynnik kobiecości. Kobieta idealna skupia w sobie cechy charakterystyczne dla jej tradycyjnej roli pani domu. Jest przy tym wyrozumiała, delikatna, a jednocześnie niezależna.

Taki profil kobiety nieuchronnie wzbudza w mężczyźnie zainteresowanie i będzie go pociągać. Przyjrzyjmy się bliżej temu zjawisku:

1. Zainteresowanie

Aby uwieść mężczyznę, pierwsze, o co musisz siebie zapytać to: Co sprawia, że ten człowiek wpływa na mnie tak a nie inaczej?

 

Przeanalizuj dokładnie, co tak naprawdę sprawia, że zmienia się Twoja mowa ciała i wszystkie Twoje ruchy. Postaraj się mieć nad nimi nieco więcej kontroli.

Nie ma nic złego w tym, że się uśmiechniesz i pokazujesz, że czujesz się przy nim swobodnie.

Pod żadnym jednak pozorem nie stawaj się nerwowa. Nie kręć palcem kosmyków włosów, nie przygryzaj warg i nie zaczynaj się jąkać, gdy on Cię o coś zapyta.

Najlepiej jest być energiczną i kreatywną w momencie nawiązywania rozmowy. Sprawi to, że on Ci zaufa i zaczniesz go interesować.

2. Zaufanie

Aby uwieść mężczyznę, należy się do niego zbliżać w sposób subtelny i prawie niezauważalny. Jeżeli bowiem będziesz zbyt bezpośrednia lub natarczywa, istnieje ryzyko, że powstanie niechęć lub opór ze strony mężczyzny. Nikt bowiem nie chce być naciskany.

Uwodzenie powinno przebiegać w sposób stopniowy, żeby mężczyzna nawet nie zorientował się na początku co do Twojej obecności w jego życiu.

Możesz zacząć zbliżać się poprzez osoby trzecie, utrzymując przy tym neutralne zachowanie. Zawsze najlepiej jest dać mężczyźnie wolną rękę, aby on zaczął rozmowę. W ten sposób będziesz w stanie się mu przyjrzeć, analizując przy tym swoje własne słabości, silne strony i możliwości.

W sztuce uwodzenia wygrywa ten, kto zdoła zachować trzeźwy umysł. Jeśli bowiem pozwolisz, by Twoje emocje przejęły nad Tobą kontrolę, stracisz panowanie nad sytuacją, w jakiej się znajdujesz.

3. Wzajemność

Następny krok polega na tym, żeby mężczyzna zauważył Twoją obecność i zwrócił na Ciebie uwagę. W jaki sposób możesz to zrobić? Chodzi o to, żeby wysyłać sprzeczne sygnały, które wywołają w nim wątpliwości.

O co może chodzić? Bądź delikatna, inteligentna, wykazuj się umiejętnością prowadzenia wciągającej rozmowy, ale jednocześnie okazuj, że jesteś słaba. Sprawi to, że będzie chciał być blisko Ciebie i nie odstąpi Cię na krok.

 

Posłużmy się przykładem. Obecnie świat handlu oferuje Ci produkt pokazując Ci jego zalety i wyjątkowość. Z czasem pokusa staje się tak nieodparta, że chcesz jak najszybciej sięgnąć po daną rzecz.

W związkach międzyludzkich działa to na podobnej zasadzie – wszystko zaczyna się, gdy w grę wchodzi fantazja.

Metaforycznie mówiąc, jeśli mężczyzna nie ma szansy “wypróbować” i od razu “sięgnąć po” to, co oferuje mu kobieta, staje wówczas przed wyzwaniem. I oczywiście, uruchamia się jego instynkt zdobywcy, aby Cię podbić i mieć tylko dla siebie.

Gdy zauważysz, że pociąga go Twoja fizyczność, a przy tym, gdy nie ma Cię w pobliżu, czegoś mu brakuje, możesz być pewna, że Twoja magia zaczyna na niego działać.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Pewność siebie: Zacznij stawiać na siebie

Postaraj się ubierać tak, żeby przyciągać wzrok. Maluj usta, aby nie mógł oderwać od nich oczu. Pamiętaj jednak, że aby uwieść mężczyznę, przede wszystkim musisz uwieść jego umysł.

Chodzi o to, żeby wiedział i był przekonany, iż za tym, co widzi fizycznie, jest coś jeszcze, coś głębszego.

Aby osiągnąć ten cel, należy położyć na szale wagi niepewność i brak zainteresowania z Twojej strony. W praktyce oznacza to, że nie możesz być zbyt nieśmiała ani oziębła: mieszaj ze sobą oba bieguny, a na pewno zdołasz uwieść mężczyznę Twoich marzeń.

4. Wyobrażenia

Dlaczego pragniemy tego, co mają inni? Jest coś, co psychologia określa mianem “syndromu brakującego elementu”. Wyjaśnia on dlaczego zawsze pragniesz tego, czego nie masz.

Okazuje się, że sytuacja ta pojawia się nie tylko w środowisku miłości, widać ją na co dzień, prawie w każdej sytuacji. Gdy ktoś coś osiąga, a my nie, pojawia się pewna presja.

Towarzyszy temu swoiste poczucie niespełnienia, które wywołuje w nas dyskomfort i uczucie niepewności, nie pozwalając jednocześnie iść do przodu. Kobieta, która jest unikana, nie wzbudza zainteresowania u innych mężczyzn.

Dlatego właśnie, aby uwieść mężczyznę, musisz jawić się jako ktoś pożądany, że jesteś lepsza niż inni. Automatycznie zwiększy to w jego oczach Twoją wartość i sprawi, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby Cię mieć.

Koniecznie zajrzyj też do artykułu: Najlepsze naturalne afrodyzjaki

5. Niech pragnie

Jest mało prawdopodobne, że dobrze zaspokojony człowiek będzie pragnął i zdołasz go uwieść. Musisz też pamiętać, że dookoła jest całe mnóstwo kobiet, które pośrednio lub bezpośrednio stanowią Twoją konkurencję.

Musisz zatem pokazać Twoje najlepsze cechy charakteru i wytworzyć wokół siebie łunę świadczącą o tym, że Ty jesteś lepsza od nich wszystkich.

Możesz zacząć dotykając delikatnych tematów, takich jak sytuacje z jego przeszłości, bądź jego osobiste przeżycia. Pozwoli mu to zobaczyć, że jesteś zupełnie inna niż wszystkie pozostałe kobiety.

 

Aby uwieść mężczyznę najważniejsze to być silna. Tak, aby on wiedział, że jesteś kimś, na kogo może liczyć i z kim w końcu może poczuć się bezbronny.

Jest to sposób na to, aby to, co jest między Wami przekroczyło magiczną linię przyjaźni i rozwinęło się w coś więcej. Jeżeli dotkniesz jakiejś jego rany i poruszysz bolesne miejsce, on odkryje, że jest w nim pewna pustka i zechce ją wypełnić.

Bardzo prawdopodobne, że stwierdzi, iż to właśnie Ty jesteś odpowiednią osobą, aby zaspokoić tę jego potrzebę.

To z kolei – możliwość aby wypełnić jego pustkę – jest jego słabym punktem, dzięki któremu zdołasz uwieść mężczyznę Twoich marzeń.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Zaloty w XXI wieku – 5 użytecznych wskazówek

Bądź czarująca, ale subtelna, nie wkraczaj na siłę w jego przestrzeń i pozwól, żeby sam Cię poszukał. W przeciwnym razie on poczuje się zagrożony i po prostu ucieknie.

Jeśli pragniesz uwieść mężczyznę, musisz sprawić, że przy Tobie będzie się czuł spokojnie i swobodnie, jeżeli jednak się oddalisz – będzie mu czegoś brakować.

Cóż, gotowa, aby ruszyć do boju?

Obrazek tytułowy dzięki uprzejmości © wikiHow.com


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.