Pewność siebie: Zacznij stawiać na siebie

Chociaż może nie wyjść Ci tysiąc razy, to musisz być pewna siebie, żeby osiągnąć swoje cele. Nie porównuj się z innymi, ale tylko z samą sobą, aby stać się lepszą wersją siebie.

W pewnym momencie wszystkie doświadczyłyśmy porażki, a nawet poczułyśmy się pokonane. To nie oznacza, że nie nie jesteś pewna samej siebie, chociaż może to być oznaką, że coś pozostało w tyle. Pewność siebie daje Ci to czego potrzebujesz, aby osiągnąć wszystko, czego pragniesz.

Tak naprawdę tylko Ty wiesz, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Dlaczego nie postawisz na siebie już dzisiaj? Zyskaj pewność siebie!

Jeśli chcesz, to możesz

Nie ma wątpliwości, że niektóre rzeczy nie będą nam wychodzić dobrze, i zawsze znajdą się jakieś ograniczenia w pewnych aspektach naszego życia. 

Ale jeśli naprawdę chcesz coś zrobić,  co Cię powstrzymuje od realizacji tego?

Być może niektóre czynniki zaburzają zaufanie jakie powinnaś w sobie pokładać – zwłaszcza czynniki zewnętrzne.

Rekomendujemy: Zwiększ Twoją samoocenę

Jeśli coś chcesz, to możesz to mieć – ale musisz jasno wyznaczyć swoje cele. Nigdy nie onieśmielaj się ogromem swoich marzeń. Czasami czujesz się mała, ale to nic więcej jak tylko wyraźna manifestacja własnych niepewności. Jeśli chcesz czegoś, dąż do tego – tylko wtedy masz szanse, że to zdobędziesz.

dziewczyna łapiąca gwiazdy

Ucz się nie swoich niepowodzeniach

Łatwo uwierzyć, że porażka to coś, co jest upokarzające. Coś co sprawia, że się poddajemy, czego możemy się wstydzić. Wiele osób ma wspaniałe cele, ale nigdy ich nie osiąga, ponieważ doświadczały jakiejś porażki.

Porażka to nic innego jak okazja do nauki. Jest to okazja do powrotu do rzeczywistości i przemyślenia swojej drogi. Niepowodzenie nigdy nie jest czymś złym. Złe jest to, że nie próbowało się zrobić czegoś w pierwszej kolejności.

Zobacz również: Szczęśliwa? Tylko będąc sobą

Nigdy się nie poddawaj, ponieważ coś Ci się nie powiodło. Staraj się i pracuj nad sobą, dopóki nie osiągniesz najlepszego możliwego efektu.

Nigdy się nie porównuj

Porównania nigdy nie sprawią, że poczujesz się lepiej. Nie należy porównywać się z innymi ludźmi, ponieważ nie ma dwóch takich samych osób. Każdy jest inny, ma inne mocne i słabe strony. Ważną rzeczą, na której powinnaś się skupić jest stanie się lepszą wersją samej sobie, a nie prześciganie innych.

Pewność siebie oznacza to, że widzisz siebie jako osobę, która nie potrzebuje „kopiować” nikogo innego. Jesteś wyjątkowa, a porównywanie się tworzy tylko więcej niepewności.

Nie dopuść do takich porównań. Uwierz w siebie, ponieważ osoby, które porównują się do innych zawsze tracą.

dziecko i słonie

Skoncentruj się na swoich osiągnięciach

Czasami wiara w siebie nie jest łatwa, zwłaszcza gdy coś pójdzie nie tak, jedno wydarzenie po drugim. Chociaż wiesz, że potknięcia są ważnymi doświadczeniami edukacyjnymi, aby posuwać się naprzód, jak uderzasz w ścianę to czujesz, że nie masz już sił dalej walczyć.

Kiedy tak się dzieje – i prawdopodobnie stało się już więcej niż jeden raz – nie martw się. Trzeba patrzeć na te wszystkie rzeczy, które osiągnęłaś w życiu i unikać surowej samooceny!

Spróbuj zapamiętać nawet najmniejsze osiągnięcia, bo one wszystkie przyczyniły się do zmiany.

Odkryj: Myśl pozytywnie, a wszystko bedzie dobrze

Takie rozwiązanie pomoże Ci pójść do przodu i wydostać się z dołka, w którym obecnie się znajdujesz.
Nie tylko trudności spowodują tę blokadę – często Twój sposób patrzenia na rzeczy może prowadzić do porażki. Skoncentruj się na swoich osiągnięciach, aby zwiększyć swoją pewność siebie i idź dalej.

drzewo na dłoni

Ustaw realistyczne cele

Budowanie pewności siebie nie przyniesie nic dobrego, jeśli wyznaczysz sobie w życiu nieosiągalne cele. Wszystkie wysiłki, aby osiągnąć swoje marzenia spełzną na niczym.

To dlatego, że wyznaczone cele są niemożliwe do zrealizowania.

Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się wyznaczać mniejsze cele, które masz w zasięgu ręki. Unikaj zmierzania się z celów, które są zbyt duże, żeby je realnie osiągnąć.

Pomoże to uniknąć Ci frustracji po drodze.

Zajrzyj do: Nowy start pomoże Ci pójść naprzód

Szczęście

Pewność siebie – postaw na siebie

Nasz ostatnia porada dla Ciebie brzmi: zawsze stawiaj na siebie, bo pewność siebie jest czymś, co trzeba rozwijać świadomie.

Więc jeśli chcesz czegoś, powiedz sobie: „Tak! Mogę!”.Oczywiście to normalne, że pojawiają się wątpliwości lub gorsze dni, kiedy twoja samoocena nie znajdzie się na odpowiednim poziomie.

Przeczytaj także: Jak zacząć od nowa w dowolnym wieku

Pomimo tego wszystkiego, trzymaj się mocno i postaw wszystko na siebie. Jeśli się nie uda, jeśli twoje marzenia się nie spełnią, jeśli pojawią się liczne bariery na drodze …  stawianie na siebie będzie jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić.

Postawienie na siebie zawsze oznacza wygraną.

WIĘCEJ DLA CIEBIE