Magia miłości – Odpowiednia osoba, odpowiedni moment

Gdy spotykamy odpowiednią osobę, nasza podświadomość wie o tym o wiele wcześniej, niż zdamy sobie z tego sprawę.
Magia miłości – Odpowiednia osoba, odpowiedni moment

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada, 2017

Magia miłości polega na tym, że nagle wiele różnych rzeczy trafia na swoje miejsce i układa się w jedną spójną całość. Potrzebny jest odpowiedni moment, odpowiednia osoba i wiele innych spełnionych warunków, aby miłość miała szansę na przetrwanie.

Magia miłości to wielka tajemnica ludzkości, ciężko więc wyznaczyć jej konkretną miarę. Poświęćmy dzisiaj chwilę na refleksję nad tym tematem.

Człowiek jest istotą społeczną, potrzebuje więc towarzystwa innych ludzi, by czuć z nimi więzi oraz mieć poczucie przynależności i bezpieczeństwa. Relacje z innymi ludźmi są podstawą naszego życia. Swego czasu pisał o tym już Arystoteles.

W późniejszych epokach zagadnieniami tymi zajmowali się dwaj austriaccy naukowcy – Alfred Adler oraz Rudolf Dreikurs. Wykorzystywali oni do swoich badań wiele teorii psychologicznych i socjologicznych, a także metody empiryczne.

Nie możemy także zapomnieć o klasycznej piramidzie potrzeb, autorstwa Abrahama Maslowa.

Poszukiwanie akceptacji, zaangażowania, przyjaźni i przywiązania definiuje nasze życie i gwarantuje nam przetrwanie. Tyle w teorii, a w praktyce wcale nie jest łatwo znaleźć ludzi, z którymi chciałoby się tworzyć coś na stałe.

Udana relacja to bowiem wypadkowa wielu czynników – wyznawanych wartości, zainteresowań, cech charakteru i wielu przypadkowych zmiennych.

Co ciekawe, stuprocentowa zbieżność poglądów, zainteresowań i cech osobowości wcale nie gwarantuje przetrwania związku. O wiele ważniejsze jest to, co niewidoczne dla oka – i to właśnie ta wspomniana magia miłości.

Czasami widzimy kogoś po raz pierwszy w życiu, a już wiemy, że to ta osoba i ten moment. Jeśli Tobie także przydarzyła się taka sytuacja, koniecznie czytaj dalej i zobacz, co kryje się za tym niezwykłym zjawiskiem, jakim niewątpliwie jest magia miłości.

Magia miłości – niezwykłe połączenie

Louise Hawkley, naukowiec z Universytetu w Chicago (USA), to specjalistka w dziedzinie badań nad fenomenami psychologicznymi i socjologicznymi.

Tęcza

Jej zdaniem w większości przypadków za udanymi relacjami, trwałymi związkami i przyjaźniami na lata wcale nie kryją się konkretne wspólne cechy, ale raczej coś, co możemy określić mianem ,,specjalnego połączenia”. Co Hawkley ma na myśli mówiąc o takiej niezwykłej więzi?

  • Intymne połączenie to uczucie, które może nam towarzyszyć już od momentu poznania danej osoby. Dotyczy się ono najbardziej intymnych i skrytych aspektów naszej osobowości.

Zdarza się, że już przy pierwszym spotkaniu czujemy, że z daną osobą łączy nas coś niezwykłego. Między nami pojawia się rodzaj harmonicznego połączenia. Czujemy się zrozumiani.

Mowa tu także o czymś, co potocznie bywa nazywane ,,chemią”. Opiera się to w dużej mierze na naszych naturalnych instynktach oraz intuicji.

  • Drugim rodzajem połączenia, o którym wspomina Hawkley jest połączenie relacyjne. Odnosi się ono do częstotliwości spotkań i natężenia kontaktu z drugą osobą.

Jest to rodzaj połączenia wypracowywanego z czasem. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nic nas nie łączy i nie jesteśmy specjalnie zainteresowani kontynuowaniem danej znajomości.

Połączenie pojawia się jednak stopniowo, wraz z prostymi codziennymi sytuacjami i z pozoru błahymi rozmowami o niczym. One także krok po kroku budują naszą relację z tym człowiekiem, więc nie warto całkiem ich bagatelizować.

  • Ostatni rodzaj relacji to połączenie kolektywne. Jak sama nazwa wskazuje są to więzi, które łączą nas z naszymi najbliższymi komórkami społecznymi – rodziną czy grupą przyjaciół.

Magia miłości a potęga intuicji

Znalezienie swojej drugiej połówki wcale nie jest proste. Na naszej drodze spotykamy bowiem bardzo wiele różnych osób, a niektóre z tych spotkań siłą rzeczy muszą zakończyć się rozczarowaniem.

W wyniku różnych niepowodzeń zmieniają się też nasze oczekiwania i plany. Nie da się jednak ukryć, że i my sami jesteśmy nieraz źródłem rozczarowań i frustracji.

Te wszystkie wzloty i upadki to całkowicie naturalny element dynamiki ludzkiego życia. Na różnych etapach życia spotykamy różnych ludzi, przeżywamy różne chwile i zyskujemy doświadczenia oraz wiedzę.

Magia miłości nie może nam bowiem przysłaniać siły intuicji oraz zamykać nam oczu na możliwe sygnały ostrzegawcze. Nie należy ich ignorować, gdyż intuicja i przeczucia nie biorą się znikąd.

Intuicja kontra magia miłości

Intuicja to nie żadna nadprzyrodzona moc czy magia, ale zdolność ludzkiego umysłu do przetwarzania informacji, wyciągania wniosków i analizowania bodźców odbieranych z otoczenia.

Nasz mózg posiada zdolność bardzo szybkiego reagowania na sygnały i bodźce. W połączeniu z informacjami otrzymanymi wcześniej oraz z tak zwaną podświadomością, uzyskujemy potężne źródło wiedzy i sterowania naszymi decyzjami i działaniami.

Intuicja to połączenie wspomnień, ukrytych pragnień, potrzeb, przekonań, tożsamości, emocji i wiedzy wynikającej z wcześniejszych doświadczeń.

Odpowiedni partner

Można uznać ją za rodzaj magazynu, do którego udajemy się, gdy szybko potrzebujemy jakiejś informacji lub wsparcia w podjęciu decyzji. Jest to niezwykle wydajny mechanizm, sprawny niczym najnowocześniejszy komputer.

Jak możemy przyrównać te fakty do poznawania nowych ludzi, także potencjalnych partnerów?

Gdy poznajemy nową osobę, nasza podświadomość dokonuje jej szybkiej oceny i klasyfikacji, właśnie na podstawie wcześniejszych doznań i doświadczeń, a także naszych oczekiwań.

Po dokonaniu takiej oceny, bardzo szybko uzyskujemy informację zwrotną, najczęściej w postaci emocji lub przeczucia. To w ciągu tych pierwszych sekund stwierdzamy, czy możemy komuś zaufać, czy chcemy go jeszcze spotkać albo podzielić się naszym numerem telefonu. Czyż to nie magia?

Podsumowując, magia miłości nie powinna przysłaniać nam takiej potężnej broni jaką jest intuicja i przeczucia. Czasami po prostu będziesz wiedzieć, że to ta odpowiednia osoba i to ten odpowiedni moment.

Nie ignoruj tego przeczucia i nie odbieraj sobie szansy na szczęście. Powodzenia!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.