Codzienna rozmowa z partnerem - 6 ważnych tematów

W związku nie ma miejsca na tematy tabu, powinniście być w stanie rozmawiać o wszystkim. Ważne, abyście w głowie mieli podobne cele.
Codzienna rozmowa z partnerem - 6 ważnych tematów
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2023

Codzienna rozmowa z Twoim partnerem powinna być ponadczasowym zwyczajem. Niektórzy myślą, że w związku powinno dyskutować się tylko o pozytywnych i romantycznych rzeczach.

Nieprawda. Na niektóre tematy należy rozmawiać z ukochaną osobą, kiedy tylko jest to możliwe. Udany związek opiera się na szczerości. Jeśli chcecie zbudować zaufanie i stworzyć silną więź ze swoim partnerem, to należy być otwartym na dyskusje o istotnych aspektach Waszego wspólnego życia.

Dzisiaj chcemy Ci pokazać, rozmowa na jakie tematy powinna stać się Waszą codziennością.

1. Rozmowa o przyszłości

Rozmowa mężczyzny i kobiety

Jeśli poważnie podchodzicie do związku i traktujecie go długoterminowo, to jedną z pierwszych rzeczy, o której należy rozmawiać, są Wasze oczekiwania co do przyszłości.

Rozmawiajcie o:

  • Waszym życiu
  • Rzeczach, które chce robić
  • Celach na przyszłość
  • Marzeniach

To wspaniałe, kiedy para może stworzyć wizję swojej wspólnej przyszłości i stara się to osiągnąć. Czasami działania mogą być spontaniczne, pod warunkiem, że przyświeca im konkretna idea.

Rozmowa o przyszłości jest bardzo korzystna zarówno dla Waszych osobistych, jak i wspólnych planów.

Pytajcie się nawzajem, gdzie się widzicie za 10 lat lub czy wciąż będziecie razem, kiedy osiągnięcie 80-tkę. To pomoże stworzyć Wam lepszą wizję przyszłości i jeszcze bardziej Was połączy.

2. Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne to kolejna kwestia, o której rozmowa powinna być Waszą codziennością. Prawdopodobnie rozpoczynanie rozmowy od stwierdzenia, że ma się problemy ze swoją matką, nie jest zbyt komfortowe.

Jednak jakieś nakreślenie sytuacji może sprawić, że w dwójkę łatwiej będzie Wam znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nigdy nie zapominaj, że dobry partner będzie szczęśliwy, że może pomóc drugiej osobie. Nie wahaj się więc otworzyć; zobaczysz, że dzięki temu, sprawy wydadzą się mniej poważne.

Pytaj swojego partnera o przyjaciół, rodzinę, ale także o zainteresowania. Długo rozmawiajcie o tym, czym się nawzajem pasjonujecie i co lubicie robić w wolnym czasie.

Rozmowa o zainteresowaniach partnera pokazuje, że faktycznie chce się drugą osobę jak najlepiej poznać.

3. Zdrowie

Śmiejąca się para

Jeśli masz problemy zdrowotne, czymś się martwisz lub musisz podjąć ważną zdrowotną decyzję, to koniecznie podziel się swoimi zmartwieniami, problemami i dylematami ze swoją drugą połówką.

Jednym z kluczy do sukcesu w związku jest wsparcie partnera zarówno w dobrych, jak i złych momentach. Żeby tak było, musisz dać sobie pomóc.

Dodatkowo Twój partner będzie zadowolony, że liczysz się z jego zdaniem i bierzesz je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

4. Pieniądze

Każda Twoja decyzja, która wiąże się z wydawaniem pieniędzy, powinna być wcześniej przedyskutowana z drugą stroną. Nie ma znaczenia, jaki jest cel Twojej inwestycji: ważne, aby partner wiedział, że chcesz wydać pieniądze zanim rzeczywiście to zrobisz.

Pomyśl o tym w ten sposób: nie chciałabyś, aby ktoś podejmował ważne decyzje bez wcześniejszego skonsultowania tego z Tobą.

Dodatkowo wspólne podejmowanie decyzji – czy to na temat pieniędzy, czy na temat innych aspektów życia – sprawia, że każde z Was czuje się jak ważna część zespołu, co wzmacnia Waszą więź.

5. Seksualność

Igraszki w łóżku

Musisz się przyzwyczaić do prowadzenia rozmów ze swoim partnerem o wszystkim, co dzieje się w sypialni. Seks nigdy nie powinien być tematem tabu dla pary.

Bardzo ważne jest, aby swobodnie mówić o tym, co lubi się robić w łóżku, a czego się nie lubi. Oczywiście rozmowa o seksie nie może być przeprowadzana zawsze i wszędzie.

Ale jeśli masz odpowiednio dużo pewności, to nie powinno braknąć właściwego czasu do rozmowy o życiu seksualnym w celu stopniowego go poprawiania.

6. Cele

Kolejną kwestią, o której powinno rozmawiać się z partnerem każdego dnia, są rzeczy, które Was obojga interesują. Nie ma znaczenia, czy to gotowanie, ogrodnictwo, pisanie, joga czy inna aktywność.

Twój partner będzie szczęśliwy, widząc że jesteś prawdziwie zainteresowana rozmową o kwestiach, która Was naprawdę pasjonują.

Pamiętaj, by wykazać zainteresowanie tym, czym druga osoba się z Tobą dzieli. Nie oczekuj słuchania bez wzajemności, ponieważ w ten sposób tylko możesz zranić czyjeś uczucia.

Twojego partnera interesuje to nad czym pracujesz, bez względu czy to kwestie zawodowe, osobiste czy emocjonalne. Daj sobie okazję do dyskutowania o marzeniach, wyzwaniach, nadziejach i sposobach tego osiągnięcia.

Najważniejsze jest to, że możesz się tym wszystkim dzielić. Jesteśmy pewni, że dzięki tym tematom nigdy nie zapanuje niezręczna cisza i zbudujecie silną więź.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Álvarez, C. (2010). Comunicación y sexualidad. Enfermería global9(2).
  • González, F.,  J. L. Guzón & R. Castaño-Calle (2018) La comunicación en la pareja. Aspectos para su mejora. En Anais VI Congresso Internacional e I Congresso Nacional de Investigaçao em Direito Investigativo (pp. 164–176). URI Universidade Regional Integrada do alto Uruguai e das Missões.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.