Seks i przyjaźń mogą iść w parze

· Październik 24, 2016
Seks i przyjaźń mogą iść w parze, o ile obie osoby są szczere w swoich uczuciach i jedna nie staje się bardziej zaangażowana niż druga.

Relacje zmieniły się wraz z upływem czasu, do tego stopnia, że czasem proste przyjaźnie mogą również zawierać seks. Czy seks i przyjaźń to dobre połączenie? Dzisiaj dowiemy się, że to naprawdę jest możliwe, a czasem może nawet wzmocnić przyjaźń.

Seks i przyjaźń – czy to wszystko psuje?

Wielu ludzi wierzy, że mieszanie seksu i przyjaźni zrujnuje każde relację (w tym przypadku, twój związek z przyjacielem). Ale … czy to prawda? Ludzie zawsze ustanawiają granice w relacjach z innymi osobami, ale jak wiesz, granice nie zawsze są dobrą rzeczą.

Jeśli się nad tym zastanowić, to romantyczne relacje zawsze przybierają postać przyjaźni, a wiele z nich zaczyna się od relacji czysto przyjacielskich. 

Czy nie jest więc naturalne, że seks i przyjaźń idą w parze? W rzeczywistości, duży problem pojawia się, gdy chcesz czegoś więcej niż przyjaźń, a niestety druga osoba tego nie chce.

Przeczytaj także: Dojrzali zakochani: gdy spotykają się dwie mądre dusze

Czy ma to coś wspólnego z terminem „przyjaciele od seksu”? Tak na prawdę to coś zupełnie innego i postaramy się to dokładnie omówić.

Ludzie, którzy określają się mianem „przyjaciół od seksu”, czasami nie są nawet przyjaciółmi, a tylko dwiema osobami, które trzymają się razem wyłącznie dla seksu.

Posiadanie kogoś, z kim dzielimy tylko intymność nie jest tym samym co posiadanie przyjaciela, z którym robimy wiele innych rzeczy. Ta druga osoba Cię zna – jest Twoim przyjacielem!

Mężczyzna dotyka kobiety

Pierwszy przypadek jest sytuacją, która stwarza więcej problemów, ponieważ w przypadku braku przyjaźni, odrzucenie pragnienia czegoś więcej jest dużo silniejsze i natychmiastowe.

Druga osoba, może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ chce utrzymywać wasz związek tylko w określonych sytuacjach.

Jednak, w tym drugim przypadku, jeżeli osobą z którą uprawiamy niezobowiązujący seks jest Twój prawdziwy przyjaciel, możesz rozważyć możliwość posiadania czegoś więcej, sprawdzić czy jest to możliwe czy nie.

Jest to o wiele łatwiejsze, znacie się nawzajem, rozumiecie się i przebyliście już razem długą drogę dzieląc prawdziwą przyjaźń.

Pary, które zaczynają jako przyjaciele, trwają dłużej.

Ważne abyś wiedziała, że każdy związek, który zaczyna się od przyjaźni może być silniejszy, ponieważ więź jest mocniejsza, a zaufanie jest większe. To nie musi się jednak wydarzyć, a przyjaźń może pozostać taką jaką jest.

Zakochana para w łóżku

Problem pojawia się, kiedy przyjaźń staje się toksyczna, dzieje się tak ponieważ nie chcesz podzielić się swoimi emocjami bojąc się tego co może nastąpić.

To właśnie dlatego komunikacja jest tak ważna, musi być ciągła i szczera, a obie strony muszą wiedzieć, że jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze można znaleźć rozwiązanie.

Czasami w tego typu związku, może pojawić się zazdrość. Albo jak już mówiliśmy wcześniej, jedna osoba może zakochać się w drugiej bez wzajemności. To miejsce, gdy znajdujesz się w cyklu „Kocham, ale nie mogę” nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Postrzeganie łączenia seksu i przyjaźni jawi się jako coś negatywnego, ponieważ ludzie nie są w stanie sobie z tym poradzić i uważają taką relację za tabu.

Szczęśliwa para

Dzieje się tak, ponieważ można popełnić zbyt wiele błędów, wszystko może skończyć się toksyczną relacją, która przynosi tylko nieszczęście, a której można było uniknąć.

Czy byłeś kiedyś w takim związku? Jaki był Twój największy problem?

Czy to prawda, że seks jest zazwyczaj zarezerwowany tylko dla związków, ale może dzieje się tak, ponieważ jesteśmy w ten sposób wychowywani.  Ale co, jeśli seks z przyjacielem jest dobry dla waszych relacji?

Może będziesz miała o wiele zdrowszy związek i będziesz szczęśliwsza. Jednak, aby wszytko działało jak należy musisz przez cały czas być szczera. Zaufanie jest bardzo ważne, a szczerość nawet ważniejsza jeśli w grę wchodzą uczucia.