Związek jak zgrany zespół – jak go stworzyć?

Para kochających się ludzi powinna się uzupełniać. Mimo tego, że może nie macie takiego samego smaku czy upodobań, powinniście tworzyć zgrany zespół.

Niektórzy ludzie spędzają całe życie na poszukiwaniu wymarzonej „drugiej połówki”. Szukają osoby, która podzieli ich pasje, zainteresowania i nawyki. W rzeczywistości jednak najważniejsze jest to, aby być dla siebie dobrymi partnerami i tworzyć zgrany zespół.

Nie jest ważne to, że Twój partner woli zostać w domu kiedy ty chcesz wyjść na kolację. Nie jest ważne też to, że on woli uprawiać sport, a Ty oglądać romantyczne komedie.

Najważniejsze jest to, że szanujecie siebie i swoje pasje. Dochodzicie do porozumienia, dzięki któremu uczycie się od siebie o sobie i dlatego tworzycie zgrany zespół.

Bycie udaną parą nie oznacza, że musicie się ze sobą zgadzać w 100%,  dzielić to samo bicie serca czy mieć takie same poglądy.

Bycie udaną parą oznacza, że wiecie jak wykorzystać swoje przeciwności i „uszyć” z nich piękny i trwały związek. Dzisiaj przedstawimy Wam klucz do stworzenie zgranego zespołu w związku. Najlepszego zespołu.

Pomimo naszych różnic tworzymy zgrany zespół

Nie popadaj w panikę jeżeli Ty i Twój parter nie lubicie dokładnie tych samych rzeczy. Nie musicie przecież lubić tych samych książek, filmów czy potraw.

Co jednak powinno zwrócić Twoją uwagę, to to czy potraficie dojść do porozumienia pomimo swoich przeciwności. Czy potrafisz postawić się na miejscu Twojego partnera, aby zrozumieć co on czuje, czy jedynie narzucasz mu swoje opinie i decyzje?

Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Zobacz także: Związek doskonały – garść refleksji

Wspólne wartości są ważne

Ty i Twój partner możecie tworzyć dobry zespół jeśli nie macie takich samych poglądów politycznych, a nawet jeśli macie inne osobowości. Introwertycy tworzą udane związki z ekstrawertykami i na odwrót.

Istnieje jednak jedna rzecz, którą musicie dzielić: wspólne wartości.

Szczęśliwa para

 • Wspólne wartości są tym, co daje wam wyznacznik czym jest kochający się związek oraz co to znaczy być rodziną.
 • Posiadając te same wartości będzie Wam łatwiej szanować i rozumieć Wasze różnice. Co więcej, jeżeli Twój partner ma odmienne zdanie na dany temat, wysłuchaj go i postaraj się nauczyć czegoś od niego.

To, że myślisz inaczej nie znaczy, że czujesz inaczej

Jeżeli Twój partner kocha koty, a Ty psy, nie oznacza to, że on kocha Cię mniej. Jeżeli on jest wegetarianinem, a Ty nie, nie oznacza to, że nie znosi Cię z tego powodu.

 • To, że myślicie inaczej nie znaczy, że kochacie się mniej. Oznacza to, że szanujecie się nawzajem, dajecie sobie wolność, a zwłaszcza możliwość bycia sobą.
 • Jedyną rzeczą, którą powinnaś pamiętać jest to, że Twój partner nie ma prawa zmieniać sposobu Twojego myślenia i narzucać Ci swoich upodobań i zainteresowań.
 • Aby być dobrym zespołem, należy zrozumieć, że bez szacunku, nie ma mowy o porozumieniu. Bez zrozumienia swoich różnic nie jest możliwe porozumienie.

Wasze różnice wzbogacają Was

 • Wymagające życie zawodowe sprawia, że funkcjonujecie w różnych środowiskach. Kiedy jednak wracacie do domu, to co powinno być najważniejsze to dwoje ludzi, którzy się wzajemnie kochają.
 • Jesteście różni i robicie na co dzień różne rzeczy. Jednak uwielbiacie opowiadać sobie o cały dniu w pracy, słuchać i uczyć się od siebie oraz widzieć rzeczy z innej perspektywy.
 • Nie ważne, że są rzeczy co do których nigdy się nie zgodzicie. Możliwe, że Twój partner nigdy nie zmieni zdania co do kupna domu na wsi, ale co weekend będzie jeździł z Tobą na wycieczki poza miasto.

Polecamy także: Kto ocenia Twoje życie niech włoży Twoje buty

Para na koniu

Naucz się jak osiągać porozumienie

Aby stworzyć zgrany zespół, musisz wiedzieć jak dochodzić do porozumienia. Równie ważne jest to, aby wiedzieć jak się ze sobą komunikować, aby realizować wspólne cele:

 • Słuchaj z szacunkiem i zainteresowaniem: słuchaj tak, aby zrozumieć, nie tylko aby odpowiedzieć.
 • Zrozum punkt widzenia drugiej osoby. Wszyscy mamy swoje zdanie na określony temat, ale postaraj się wczuć w to co inni czują. Postaw się na miejscu swoich rodziców, aby zrozumieć ich postępowanie.
 • Poddając się nie oznacza to, że przegrałaś. Znaczy to, że poszerzasz swoje horyzonty. Aby stworzyć dobry zespół musisz być pamiętać o jednej rzeczy: w związku nikt nie powinien przerywać czy wygrywać.
 • Aby osiągnąć te małe codzienne zwycięstwa, trzeba za każdym razem dać coś od siebie.
 • W związku nie zawsze idzie się krok w krok. Czasami trzeba dać trochę od siebie i nagle odkrywa się rzeczy których się nie spodziewaliśmy. Rzeczy, które wzbogacą Was obojga.

Przeczytaj także: Wampiry emocjonalne – 5 typów

Para przytulać się

Warto jest wziąć to wszystko pod uwagę. Najlepsze pary są to pokrewne dusze, które dzielą te same wartości, a różnice między nimi są zharmonizowane w ramach dialogu i szacunku, ponieważ tworzą one zgrany zespół.

WIĘCEJ DLA CIEBIE