Życie w doborowym towarzystwie

Październik 16, 2016
Musimy zdać sobie sprawę, że ludzie, których kochamy, nie będą nam towarzyszyć na zawsze. Dlatego też musimy nauczyć się żyć wśród osób, za którymi nie do końca przepadamy.

Życie jest jak podróż pociągiem. Zatrzymujemy się na wielu stacjach, nieznani ludzie wsiadają, a Ci, których kochamy, nagle wysiadają z naszego wagonu. To dlatego musimy nauczyć się żyć z pewnymi osobami i potrafić obyć się bez innych. Bo jedni będą wsiadać, a inni wysiadać. Taka jest kolej rzeczy.

Może i nie jest to łatwe, ale życie uczy nas radzenia sobie w każdej sytuacji. Wyciągajmy wnioski ze wszystkich doświadczeń i nie pozwólmy, żeby wpływały na nasze szczęście.

Życie wśród ludzi

Czasem nie jest nam łatwo żyć wśród pewnych osób, ponieważ nie mamy z nimi zbyt wiele wspólnego: nie dzielimy z nimi zainteresowań, ani punktu widzenia, ani wartości. Niestety, bardzo często nie mamy innego wyjścia i musimy „zagryźć wargę” i wytrzymać.

Mężczyzna

Mowa o osobach, które mogą być dla nas toksyczne. Znajdziemy je wśród rodziny lub wśród kolegów z pracy. W obu przypadkach nie możemy się po prostu odwrócić i zapomnieć. W końcu widujemy się z nimi na co dzień.

Musimy nauczyć się żyć z takimi ludźmi, unikając ich negatywnego wpływu na naszą równowagę emocjonalną. Nie ma potrzeby zmieniania miejsca za każdym razem, kiedy ktoś nam nie odpowiada. Należy nauczyć się akceptować innych takimi jakimi są, łącznie z ich wadami i zaletami.

Powinnaś przeczytać: Dobrzy ludzie też płaczą, ale w ukryciu

Wydaje się, że będziesz cierpieć w ukryciu, ale niekoniecznie musi tak być. Akceptowanie ludzi, którzy nie do końca Ci odpowiadają sprawi, że będziesz dużo bardziej dojrzała i zrównoważona. Nie zawsze należy uciekać od tego, co nam przeszkadza. Czasem wystarczy podejść do sytuacji inteligentnie i wyciągnąć wnioski.

Życie bez pewnych osób

Życie to nie tylko „znoszenie” osób, za którymi nie przepadamy, ale również umiejętność radzenia sobie bez tych, którzy znaczą dla nas naprawdę dużo.

Rodzice, partnerzy, przyjaciele… Wszyscy, prędzej czy później, wysiadają z naszego pociągu i pozostawiają po sobie ogromną pustkę. Musimy stawić temu czoła.

Kobieta

Cierpienie, które ogarnia nas za każdym razem, kiedy ktoś opuszcza nasz pociąg, to znak, że jesteśmy zależni emocjonalnie i nie potrafimy sobie radzić z samotnością. Nauczmy się akceptować fakt, że ludzie będą wsiadać i wysiadać. Nieustannie. Tylko my sami będziemy w wagonie przez cały czas, aż do końca naszych dni.

Dlaczego nie możemy się z tym pogodzić? Przez niepewność. Ponieważ nie wiemy, kiedy to nastąpi. Nie mamy nad tym żadnej kontroli, a podświadomie chcemy mieć wpływ na wszystko, co się wokół nas dzieje.

Nie przegap: Emocje a bóle głowy – poznaj zależność

Zaakceptujmy rzeczywistość. Wiadomo, że często sprawi nam ból, ale powinniśmy nauczyć się go tolerować, ponieważ życie się nie kończy. Przypomnij sobie wszystkie piękne wspomnienia i przeżyte doświadczenia. Poszukaj w nich wsparcia i maszeruj dalej.

Kobieta z motylem

Co wydaje się dla Ciebie trudniejsze? Życie wśród ludzi, za którymi nie przepadasz, czy bez tych, których uwielbiasz? Zależnie od wybranej opcji, skoncentruj się na tym, co pomoże Ci pozbyć się barier emocjonalnych.

Koniecznie przeczytaj: Zachowaj spokój i pamiętaj, że szczęście to chwila…

Pamiętaj, że każde rozwiązanie zawsze wiąże się z akceptacją. Zaakceptuj życie takim, jakim jest, zaakceptuj innych – łącznie z ich wadami i zaletami – i przede wszystkim zaakceptuj, że pewnych rzeczy nigdy nie będziesz w stanie kontrolować.

WIĘCEJ DLA CIEBIE