Atrakcyjna kobieta - 8 aspektów niefizycznych

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co sprawia, że jesteś atrakcyjna dla innych ludzi? Możesz wierzyć lub nie, lecz chodzi o dużo więcej niż tylko wygląd. Poznaj 8 cech, dzięki którym ludzie uznają kobiety za atrakcyjne.
Atrakcyjna kobieta - 8 aspektów niefizycznych

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Na pewno czytałaś wiele artykułów, mówiących o tym, co sprawia, że ludzie uważają, że dana kobieta jest atrakcyjna. Obecnie zbyt wiele z nas ma błędne przekonanie, że aby odnieść sukces w miłości, należy mieć piękną fryzurę i seksowne ciało.

Oczywiście te rzeczy mogą być atrakcyjne dla wielu mężczyzn, jednakże musisz pamiętać, że wygląd to nie wszystko. Nie możemy generalizować. Z pewnością nie wszyscy uważają te same cechy za atrakcyjne. W niniejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć Ci 8 niefizycznych aspektów, które według wielu mężczyzn sprawiają, że kobieta jest atrakcyjna.

1. Życzliwość jest atrakcyjna

Choć może brzmieć to jak banał, pamiętaj, że dobroć jest cnotą, której w dzisiejszym świecie coraz bardziej brakuje. Nie chodzi tylko o bycie miłą osobą dla tych, którzy są dla Ciebie ważni, lecz o bycie miłym dla wszystkich.

Mężczyźni pragną kobiet, które potrafią rozjaśnić dom swoim uśmiechem.

Według wielu badań, mężczyzn bardziej pociągają sympatyczne i uśmiechnięte kobiety. Naturalny uśmiech sygnalizuje optymizm i stabilność, czyli dwie cechy, których wielu mężczyzn szuka w swoich partnerkach.

2. Pozytywne nastawienie i poczucie humoru

uśmiechnięta i atrakcyjna kobieta

Kolejnym z najważniejszych niefizycznych aspektów każdej relacji, nie tylko romantycznej, jest umiejętność wspólnego spędzania czasu ze śmiechem i radością.

Dbanie o stabilność emocjonalną i nastrój zawsze powinno być priorytetem. Jest to jedyny sposób, aby móc mierzyć się z wyzwaniami życia ze zdrową dawką poczucia humoru.

Nie chodzi o to, abyś cały czas zachowywała się jak komik, lecz żebyś wiedziała, jak żyć i jak przyjmować z uśmiechem to, co może przynieść Ci każdy dzień. To sprawi, że będziesz o wiele bardziej atrakcyjna w oczach innych. Poprawi to także Twoją samoocenę.

Przeczytaj również artykuł: Zły humor? 8 nawyków, które to zmienią

3. Pasja

Wielu mężczyzn poszukuje partnerki, która będzie stale ich inspirować. Nie ma dla nich nic bardziej radosnego niż kobieta pasjonująca się tym co robi, podążająca  za swoimi marzeniami  i spełniająca swoje cele.

Nie ma to nic wspólnego z tym, co robisz zawodowo. Kiedy masz jakąś pasję, w Twoich oczach pojawia się błysk, gdy mówisz o tym, co chcesz w życiu osiągnąć. Wielu mężczyzn przyciąga właśnie taka pasja. Zakładają, że nigdy nie będą się nudzić, będąc z kobietą pełną pasji.

4. Dogadywanie się z jego kolegami

To jeden z tych aspektów, które decydują o tym, że jesteś atrakcyjna w oczach partnera. Zawsze lepiej być kobietą, która jest w stanie dogadać się z kolegami. Po prostu być “jednym z nich”, gdy sytuacja tego wymaga.

Nie znaczy to, że musisz spędzać każdą chwilę u jego boku. Pamiętaj, że w szczęśliwym związku, każda osoba musi mieć swoją własną przestrzeń osobistą.

5. Pewność siebie

atrakcyjna i pewna siebie kobieta nad morzem

To kolejna z najbardziej atrakcyjnych cech niefizycznych dla mężczyzny. Wielu mężczyzn uważa, że zawsze lepiej jest być blisko kogoś, kto chce być sobą.

Nie chodzi tylko o bycie silną kobietą przed swoim partnerem, lecz raczej o bycie sobą, o bronienie swojego zdania, a nie podążanie zawsze z prądem.

6. Czuć się dobrze ze swoją seksualnością

Na pewno wiesz, że jest to jedna z ważniejszych cech niefizycznych, na które zwracają uwagę mężczyźni. Nie chodzi jednak o to, co możesz zrobić z facetem w łóżku.

Czując się komfortowo ze swoim ciałem i swoją seksualnością pokazujesz, że jesteś świadoma tego, że potrzebujesz energii seksualnej. Dużo przyjemniej jest być z kimś, komu seks sprawia przyjemność, niż z kimś kto się go wstydzi.

7. Zdolność do podejmowania decyzji

mądra kobieta

Kiedy nie wiesz czego chcesz, co chcesz zrobić i wszystko pozostawiasz w rękach swojego partnera, to staje to dla niego nudne. Większość ludzi lubi omówić wspólnie rzeczy dotyczące tego, gdzie wyjść potańczyć, gdzie iść coś zjeść, czy na jaki film wybrać się do kina.

Kiedy jesteś w stanie wyrazić swoje pragnienia w dyskusji, jesteś silna i zdecydowana, to w oczach większości mężczyzn jesteś dużo bardziej atrakcyjna.

Takie zachowanie pokazuje mu, że nie zawsze musi troszczyć się o wszystko, ale że możecie robić to razem.

8. Twój własny styl

Mężczyźni są bardziej wzrokowcami niż kobiety. Jest to efektem ewolucji. Niektóre kobiety podążają ściśle za jakimś trendem w modzie, nie zdając sobie sprawy, że w oczach mężczyzny może być to nudne.

Wielu mężczyzn uważa za atrakcyjne, kobiety, które są niepowtarzalne i mają swój własny styl. Wybierają kobiety, które nie dają ponieść się modzie.

Tutaj skupiliśmy się na tym co jest atrakcyjne dla mężczyzn, jednakże kobiety też wolą przyjaźnić się z kobietami, które mają te niefizyczne atrybuty.

Jeśli chodzi o Ciebie, jak myślisz, które z tych cech posiadasz?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.