Ciało marzeń – 7 ćwiczeń, które zmienią Twoją sylwetkę

· Marzec 25, 2018
Dzięki tym ćwiczeniom spalisz tłuszcz tam, gdzie masz go za dużo oraz wzmocnisz swoje ciało. Jeśli utrzymasz dyscyplinę, zauważysz różnicę już po zaledwie dwóch tygodniach.

Jeśli chcesz być w formie i wypracować ciało marzeń, możesz to uczynić za pomocą tych kilku prostych ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Do dzieła!

Musisz tylko zastosować się do kilku kroków, które sprawią, że w przeciągu czterech tygodni osiągniesz ciało marzeń i zmotywujesz się do dalszej pracy nad sobą!

Deska (plank) na ciało ciało marzeń

Jak to zrobić?

Deska to ćwiczenie izometryczne, co oznacza, że wykonywane jest z pozycji statycznej. Kluczem do tego, by wykonywać je prawidłowo jest to, aby zachować ciało w optymalnej pozycji.

fitness plank na piekne cialo

Aby to zrobić powinnaś utrzymać plecy oraz nogi w linii prostej, upewniając się, że plecy w okolicach lędźwi nie są zaokrąglone.

Jak to działa?

Kiedy to ćwiczenie wykonywane jest prawidłowo, pomaga wzmocnić mięśnie brzucha, pleców, pośladków, nóg i ramion. To wszystko poprawi sylwetkę, jak również stan Twoich mięśni.

Wzmocnij swoje biodra

Jak to zrobić?

Przyjmij pozycję na czworaka. Wyprostuj swoją lewą nogę i lewą rękę, aby utworzyć linię prostą, następnie przybliż je do siebie, aby Twój lewy łokieć dotknął lewego kolana. Powtórz ćwiczenie z prawą stroną.

Jak to działa?

To ćwiczenie pomaga wzmocnić klatkę piersiową oraz mięśnie bioder. Ponadto korzystnie działa na plecy, pośladki i talię.

Przeczytaj również: Plecy – wzmocnij je za pomocą tych 5 najlepszych ćwiczeń!

Przysiady

Jak to zrobić?

Przysiady to klasyczne ćwiczenie. Aby wykonywać je właściwie, powinnaś rozstawić nogi na szerokość ramion.

Kiedy stoisz, zacznij powoli opuszczać ciało, tak jakbyś chciała usiąść na niewidzialnym krześle. Upewnij się, że Twoje kolana i stopy są na tym samym poziomie, a plecy są proste.

Kobieta robi przysiady, by wypracować wymarzone ciało

Może okazać się pomocne trzymanie wyciągniętych ramion przed sobą, aby otrzymać równowagę oraz wykonywać przysiady bardzo wolno.

Jak to działa?

Przysiady wyraźnie wzmacniają całe ciało, a w szczególności mięśnie pośladków, bioder i łydek.

Pompki

Jak to zrobić?

Chyba każdy z nas robił kiedyś pompki, zatem to ćwiczenie nie powinno być szczególnie wymagające. Jak wiesz, aby je wykonywać, musisz być w pozycji deski z wyprostowanymi ramionami. Następnie obniż się do ziemi tak bardzo, jak to możliwe.

Pamiętaj, że należy utrzymać plecy, biodra i nogi w jednej linii.

Jak to działa?

Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnisz mięśnie klatki piersiowej, ramion i brzucha.

Brzuszki

Jak to zrobić?

Aby zrobić brzuszki, jak zapewne wiesz, musisz położyć się na plecach, połączyć dłonie za karkiem oraz zgiąć nogi w kolanach.

Kobieta ćwiczy brzuszki

Z wyprostowanymi ramionami, musisz podnieść tułów oraz przybliżyć go do kolan. Stopniowo wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz ćwiczenie. Brzuszki zwykle robione są seriami.

Jak to działa?

Dzięki nim, pracujesz nad mięśniami tułowia jednocześnie spalając nagromadzony tłuszcz.

Przeczytaj również: Brzuszki i inne ćwiczenia na płaski brzuch

Mięśnie brzucha i pośladków

Jak to zrobić?

Aby wzmocnić zarówno mięśnie brzucha, jak i pośladków, musisz położyć ręce i stopy na podłodze oraz utrzymywać plecy w linii prostej. Następnie unieś swoje ciało na stopach i przedramionach oraz rozpocznij unoszenie i obniżanie się, bez odrywania stóp od podłogi.

Jak to działa?

Dzięki temu ćwiczeniu, będziesz w stanie wypracować mięśnie talii, brzucha oraz pośladków.

Talia

Jak to zrobić?

Wzmacnianie talii jest kluczem do tego, by uzyskać zgrabne, atrakcyjne ciało. Aby tego dokonać, będziesz musiała położyć się na brzuchu z ugiętymi ramionami lub dłońmi umieszczonymi pod głową.

Następnie podnieś swoje ciało tak bardzo, jak potrafisz, pozostań w tej pozycji przez kilka sekund i  wróć do pozycji początkowej. Wykonuj to ćwiczenie przez kilka minut.

Jak to działa?

Dzięki temu ćwiczeniu będziesz w stanie wzmocnić mięśnie okalające kręgosłup.

Nie zapominaj, że aby ćwiczenia przyniosły rezultaty, powinnaś powtarzać je przez przynajmniej dwa tygodnie, każde z nich przez około dwie minuty. Pamiętaj, że ciało marzeń znajduje się w Twoim zasięgu!

  • Anderson, K., & Behm, D. G. (2005). Trunk muscle activity increases with unstable squat movements. Canadian journal of applied physiology30(1), 33-45.
  • Freeman, S., Karpowicz, A., Gray, J., & Mcgill, S. (2006). Quantifying muscle patterns and spine load during various forms of the push-up. Medicine and science in sports and exercise38(3), 570-577.
  • Bourne, M. N., Williams, M. D., Opar, D. A., Al Najjar, A., Kerr, G. K., & Shield, A. J. (2017). Impact of exercise selection on hamstring muscle activation. Br J Sports Med51(13), 1021-1028.