Kobieca masturbacja - kilka faktów, które Cię zaciekawią

Choć nawet w dzisiejszych czasach nadal jest to temat tabu, kobieca masturbacja może okazać się bardzo korzystna w zapobieganiu infekcji pochwy. Co więcej, może przynieść ulgę w bólach miesiączkowych.
Kobieca masturbacja - kilka faktów, które Cię zaciekawią
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Kobieca masturbacja to jeden z tych tematów, które u wielu kobiet wywołuje uczucie zmieszania i zakłopotania. Nie chodzi tu tylko o brak rzetelnych informacji, ale też o tabu, które w naszym społeczeństwie narosło wokół tego zagadnienia.

Gdy poruszamy temat, jakim jest kobieca masturbacja, napotykamy na wiele fałszywych poglądów i mitów. Uniemożliwia to wielu kobietom poznanie swojego ciała oraz zgłębienie własnej seksualności. Jedną z największych barier, z jakimi mamy do czynienia, jest twierdzenie, że masturbacja to coś złego i niewłaściwego. Uniemożliwia to wielu osobom korzystanie z jej dobrodziejstw.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach wiele mitów zostało już zapomnianych i stało się historią, dzięki czemu coraz więcej kobiet swobodnie czerpie z niej ciągłą przyjemność. Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że kobieca masturbacja jest polecana przez seksuologów oraz psychologów. Wynika to z tego, że jak twierdzą oni, pomaga ona poprawić sobie samopoczucie.

Z tego właśnie powodu w dzisiejszym artykule przedstawimy ci osiem ciekawych faktów na temat kobiecej masturbacji.

1. Kobieca masturbacja poprawia nastrój

Kobiety, które się masturbują zwykle mają znacznie lepszy humor i nie stresują się tak często jak te, które powstrzymują się przed tą praktyką.

Uśmiechnięta kobieta w łóżku.

Przyjemność, jaką przynosi kobieca masturbacja powoduje wydzielanie endorfin i serotoniny. Są to dwa neuroprzekaźniki odpowiedzialne za uczucie szczęścia i dobre samopoczucie.

2. Masturbowanie się pomaga zapobiegać infekcjom pochwy

Orgazm, jaki zapewnia kobieca masturbacja może się okazać bardzo korzystny w zapobieganiu infekcjom pochwy oraz dróg moczowych. Podczas orgazmu szyjka macicy uwalnia nagromadzone tam bakterie, co z kolei przyczynia się do zapobiegania.

Przyjemność odczuwana podczas orgazmu pomaga też stymulować wytwarzanie przeciwciał przez nasz układ odpornościowy. Doskonale wpływa to na odpowiedź organizmu na jakiekolwiek czynniki chorobotwórcze oraz drobnoustroje.

3. Wpływa na lepszy sen

Odczucie rozkoszy i dobrego samopoczucia, jakie wywołuje kobieca masturbacja odbija się pozytywnym echem na jakości snuKobiety, które masturbują się przed pójściem spać, zwykle śpią głębiej i nie przebudzają się w ciągu nocy.

Zdrowy sen

Dzieje się tak, ponieważ pobudza się wydzielanie hormonów, które wprowadzają ciało w stan odprężenia fizycznego i umysłowego. To z kolei sprawia, że śpimy lepiej.

4. Może skutecznie zmniejszyć bóle miesiączkowe

Kobieca masturbacja to wspaniałe narzędzie do niwelowania bólu fizycznego. Nie usunie go wprawdzie zupełnie, ale może pomóc nam go kontrolować i sobie z nim radzić.

Podniecenie, jakie się osiąga poprzez stymulację łechtaczki i pochwy służy jako naturalny środek znieczulający. Jest to wręcz idealne aby zmniejszyć bolesność podbrzusza podczas miesiączki.

Fakt, że masturbacja pobudza wytwarzanie hormonów przyczynia się do kontrolowania stanów zapalnych i napięcia mięśni.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Bolesna miesiączka – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

5. Poprawia jakość życia seksualnego

Kobiety, które bez obaw sięgają po narzędzie, jakim jest masturbacja kobieca zwykle cieszą się też lepszym i pełniejszym życiem seksualnym ze swoim partnerem. Jest tak między innymi dlatego, że zdołały dobrze poznać swoje ciało.

Podczas masturbacji kobieta odkrywa swoje wrażliwe punkty, które można później stymulować podczas stosunku z partnerem.

Para w łóżku podczas gry wstępnej.

Co więcej, podczas masturbacji puszczają wodze fantazji, co jeszcze dodaje pikantności życiu seksualnemu. Budzi też apetyt na nowe doznania w łóżku.

6. Pomaga łatwiej osiągać orgazm

Kobiety, które przeżywają trudności z doświadczaniem orgazmu w sposób regularny, mogą bardzo skorzystać na tym, że zapoznają się najpierw ze swoim ciałem. Dzięki temu poznają swoje wrażliwe punkty i nauczą się swojej seksualności.

Kobieca masturbacja podnieca, pobudza do pracy mięśnie podstawy macicy i pozwala znacznie łatwiej osiągnąć orgazm. Okazuje się, że łechtaczka kobieca ma ponad 8000 zakończeń nerwowych. Stymulowane, mogą zapewnić nam nieopisane momenty rozkoszy.

W przeciwieństwie do tego, w co wierzy większość osób, większą część orgazmu osiąga się dzięki stymulacji łechtaczki, a nie samej penetracji pochwy.

7. Pomaga uniknąć anorgazmii i pochwicy

Pobudzanie własnego ciała i przyjemność, jaką się w tym czasie odczuwa może posłużyć jako doskonałe narzędzie terapeutyczne. Szczególnie dla wszystkich tych kobiet, które nie są w stanie doznać orgazmu podczas stosunku seksualnego.

Co więcej, wziąwszy pod uwagę, że kobieca masturbacja zwiększa poziom podniecenia, stanowi ona potężne naturalne remedium zwalczające skurcze mięśni pochwy, znane jako pochwica.

Kobieta leży w łóżku i trzyma się za brzuch.

Zarówno anorgazmia jak i właśnie pochwica są najczęściej wymienianymi przyczynami wizyt u ginekologa. Bardzo negatywnie wpływają na życie seksualne partnerów i – na dłuższą metę – na jakość związku.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Bolesny stosunek seksualny – 11 przyczyn

8. Kobieca masturbacja pomaga spalić kalorie

Czy poszukujesz zdrowego sposobu na spalenie kalorii i pozbycie się zbędnych kilogramów? Już go znalazłaś! Kobieca masturbacja pozwala spalić około 170 kalorii. Oczywiście w zależności od czasu jej trwania, rodzaju pobudzania oraz intensywności rozkoszy.

Nie wahaj się, skorzystaj ze wszystkich dobroczynnych właściwości, jakie niesie ze sobą kobieca masturbacja. Jako kobieta masz prawo poznać swoje ciało i cieszyć się nim za każdym razem, gdy masz na to ochotę.

Zapomnij o strachu i uprzedzeniach. Zacznij doświadczać wszystkich doznań, które poprawią Twoje samopoczucie.

Obrazek tytułowy dzięki uprzejmości © wikiHow.com


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.