Jak zadowolić kobietę w łóżku - 6 wskazówek

Jeżeli chcesz zadowolić kobietę w łóżku, musisz wiedzieć, że chodzi o coś znacznie więcej, niż o sam stosunek.  Chodzi o więź na poziomie fizycznym oraz emocjonalnym. Celem jest sprawienie, by kobieta czuła się komfortowo. Nie każdy jest w stanie to osiągnąć.
Jak zadowolić kobietę w łóżku - 6 wskazówek
Bernardo Peña

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Bernardo Peña.

Ostatnia aktualizacja: 08 maja, 2023

Jeżeli zastanawiasz się, jak zadowolić kobietę w łóżku, dobrze trafiłeś. Nasz artykuł Ci w tym pomoże.

Związki romantyczne zawsze zaczynają się od etapu idealizowania partnera. To wtedy właśnie umysł fantazjuje i tworzy sobie wyobrażenie na temat drugiej osoby.

W taki sposób człowiek zaczyna się zakochiwać. Z czasem związek poszerza się również o sferę intymną. Jeżeli odpowiednio się o nią zadba, więź dwojga ludzi jeszcze bardziej się pogłębia.

Poruszając temat tego jak zadowolić kobietę w łóżku, należy wspomnieć, że ogromny wpływ ma na to kultura, ideologia oraz sposób życia narzucany przez społeczeństwo. Należy więc pamiętać, że wszystkie te przekonania mają wpływ na człowieka, również podczas aktu miłosnego.

Czym jest spełnienie seksualne?

Ogólnie rzecz biorąc termin ten można by ująć jako ogólną ocenę, jaką człowiek ma na temat swojego życia seksualnego. Bierze się pod uwagę liczbę zbliżeń fizycznych, ich formę i rodzaj oraz stopień i otwartość komunikacji między obojgiem partnerów.

 • Jeśli zastanawiasz się, jak zadowolić kobietę w łóżku, musisz pamiętać, że przede wszystkim musi się ona czuć w sypialni swobodnie. Musi akceptować samą siebie, porzucając przy tym wszelkie kompleksy i po prostu dać się ponieść fali namiętności.
 • W przeciwnym razie, nawet jeśli kochanek w najmniejszym szczególe stara się spełniać wszystkie wskazówki, nie odniesie sukcesu.

Koniecznie zobacz też artykuł: Seks u kobiet: zrelaksowany umysł poniżej pasa

Jak zadowolić kobietę w łóżku – kilka wskazówek

1. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Należy pamiętać, że kobiecie zajmuje znacznie więcej czasu, aby poczuć głębokie podniecenie. Jednym z najczęściej popełnianych przez mężczyznę błędów jest zbyt szybkie pragnienie przystąpienia do penetracji, podczas gdy powinien się skupić raczej na pieszczeniu stref erogennych partnerki.

Para w łóżku

Ile czasu powinno to trwać? Wszystko zależy do wieku kobiety, stopnia jej podniecenia oraz jakości komunikacji między partnerami. Nie ma zasad. Gra wstępna to kwestia indywidualna dla każdej osoby. Jedno jest natomiast pewne – lepiej zbyt długa, niż zbyt krótka.

O odpowiednie nawilżenie okolic intymnych można zadbać w sposób naturalny, bądź sięgając po lubrykanty dostępne w sklepach. Dobrze się sprawdza również ślina. Pamiętaj o jednym – jeżeli kobieta jest sucha, nie nadszedł jeszcze czas na penetrację.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Brak orgazmu u kobiet – sposoby leczenia

2. Nie u wszystkich kobiet pojawia się ejakulacja

Media i środki masowego przekazu przyczyniły się do stworzenia idei, że ejakulacja, czyli wytrysk występuje zawsze w dużych ilościach – zarówno u panów jak i u pań.

Nic bardziej mylnego. Nie wszystkie kobiety mają ejakulację. U innych jest ona tak niewielka, że nawet się jej nie zauważa. Całkiem normalnym i powszechnym zjawiskiem jest natomiast wydzielenie kilku kropli gęstego płynu przypominającego nieco spermę.

Czasami zdarza się, że pojawia się pewna presja, by kobieta również przeszła ejakulację. Świadomość ta może nieco obniżyć poziom podniecenia u kobiety lub nawet całkowicie je zgasić. Jedyne, co się w ten sposób osiąga to rozczarowanie ze strony obojga partnerów.

3. Osiągnąć orgazm w tym samym czasie

Jeżeli zastanawiasz się, jak zadowolić kobietę w łóżku i wydaje Ci się, że wspólne osiągnięcie orgazmu to doskonały pomysł, jesteś na dobrym tropie. Może to być wspaniałe doznanie. Pamiętaj jednak, że nie można tego traktować jak wyzwania. Jeżeli tak bowiem będzie, zaczniesz się zbytnio wysilać w tym kierunku, a jedyne, co Cię czeka to frustracja.

Seks

Zaczniesz się spinać i krytykować każdy swój najmniejszy ruch, co z kolei sprawi, że przestaniesz się cieszyć bliskością i współżyciem z partnerką. Pamiętaj: choć przyjemnie jest osiągnąć orgazm razem, nie jest to żaden cel. Celem jest cieszyć się chwilą i intymną bliskością.

Zobacz też do artykułu: Orgazm – jaki wpływ ma pochwa?

4. Orgazm wielokrotny

Kobiety wykazują niezwykłą zdolność do kontynuowania rozkoszy już po przeżyciu orgazmu. Niektóre z nich potrzebują do tego przerwy. Rozpiętość jest ogromna. U niektórych pań czas ten wynosi 1 minutę, a u innych 30 lub więcej.

W takim przypadku, jeśli zastanawiasz się, jak zadowolić kobietę w łóżku, warto, żebyś wiedział o jednym – kolejny orgazm przyjdzie szybciej. Dobre wieści są takie, że w przypadku kobiety nie ma limitu liczby orgazmów, a niektóre mogą pojawiać się nawet jeden po drugim.

Orgazm wielokrotny pojawia się zazwyczaj w okolicach łechtaczki, punktu G oraz odbytu.

 • Jednym ze sposobów osiągnięcia go jest nie przerywanie stymulacji.
 • Z dążeniem do kolejnego orgazmu należy poczekać aż pierwszy się skończy.
 • Na tej fazie współżycia stymulacja powinna być bardziej intensywna.

5. Bierz pod uwagę indywidualne uwarunkowania każdej kobiety

Pamiętaj, że każda kobieta jest inna i ma odmienne potrzeby erotyczne. Nie czyni to z niej gorszej kochanki. Niektóre kobiety z łatwością doświadczają orgazmów wielokrotnych, a inne nie są w stanie osiągnąć nawet jednego.

Seks

Możesz jednak pomóc swojej partnerce jeszcze bardziej cieszyć się współżyciem i bliskością z Tobą. Wystarczy bowiem, że zastosujesz się do poniższych wskazówek:

 • Bądź cierpliwy: z czasem pojawi się orgazm bądź zwiększy się ich liczba. Poza tym daj czas sobie i jej, nie naciskaj.
 • Bierz pod uwagę jej preferencje i ograniczenia. Istnieją kobiety, które aby odczuwać satysfakcję z pożycia seksualnego naprawdę nie potrzebują więcej niż jednego orgazmu.
 • Pamiętaj, że między rozkoszą a uczuciem, bliskością i bezpieczeństwem istnieje u kobiety nierozerwalna więź. Jeżeli więc chcesz, by Twoja partnerka osiągnęła szczyt rozkoszy, zamiast podchodzić technicznie, obsyp ją czułościami, pocałunkami, pieszczotami i słowami, które sprawią, że poczuje się dobrze.
 • Dobrze poznaj swoją kobietę. Subtelnie próbuj nowych form bliskości i obserwuj jej reakcję. Jeżeli jest ona pozytywna, możesz spróbować raz jeszcze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Pozycje seksualne – 5 najbardziej podniecających dla Niej

6. Pamiętaj, że to nie zawody

Instynkt zwycięzcy skłaniający do rywalizacji tak typowy dla mężczyzn zostaw za drzwiami sypialni. Podczas seksu może on przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.

Męska część Ciebie z całą pewnością chce sprawić, że będziesz dla kobiety numerem jeden. Jeżeli jednak przeniesiesz to do łóżka, możesz wywołać jedynie strach i frustrację, co z kolei obniży jakość współżycia.

Pamiętaj, że istnieje cała gama zachowań, które sprawiają, że kobieta wybiera na partnera tą a nie inną osobę. Obejmuje to czynniki emocjonalne, społeczne, uczuciowe i nie tylko.

Kobieta czuje się szczęśliwa i kompletna, kiedy mężczyzna, który zadowala ją w łóżku w nocy, z rana pomaga jej z niego wstać i nabrać sił, by stawić czoła wyzwaniom kolejnego dnia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Brody S, Weiss P. Simultaneous penile-vaginal intercourse orgasm is associated with satisfaction (sexual, life, partnership, and mental health). J Sex Med. 2011 Mar;8(3):734-41.
 • Estupinyá P. Una aventura de sexo y ciencia: Una mirada a la investigación científica de la sexualidad humana y sus sorprendentes resultados. ¿Cómo ves?. 2013;15(180): 10-14.
 • Mallory AB. Dimensions of couples’ sexual communication, relationship satisfaction, and sexual satisfaction: A meta-analysis. J Fam Psychol. 2022 Apr;36(3):358-371.
 • Pujols Y, Seal BN, Meston CM. The association between sexual satisfaction and body image in women. J Sex Med. 2010 Feb;7(2 Pt 2):905-16.
 • Rausch D, Rettenberger M. Predictors of Sexual Satisfaction in Women: A Systematic Review. Sex Med Rev. 2021 Jul;9(3):365-380.
 • Shahhosseini Z, Gardeshi ZH, Pourasghar M, Salehi F. A review of affecting factors on sexual satisfaction in women. Mater Sociomed. 2014 Dec;26(6):378-81.
 • Wongsomboon V, Burleson MH, Webster GD. Women’s Orgasm and Sexual Satisfaction in Committed Sex and Casual Sex: Relationship Between Sociosexuality and Sexual Outcomes in Different Sexual Contexts. J Sex Res. 2020 Mar-Apr;57(3):285-295.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.