Pozycje seksualne - 5 najbardziej podniecających dla Niej

Czy wiesz o tym, że istnieją pozycje seksualne, które ułatwiają kobiecie osiągnięcie orgazmu? Co więcej, pomagają nieco urozmaicić życie seksualne i dodać mu pikanterii.
Pozycje seksualne - 5 najbardziej podniecających dla Niej

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2023

Seks to dziedzina naszego życia, w której zawsze warto eksperymentować i odkrywać coś nowego. Warto poznawać nowe pozycje seksualne, aby jeszcze bardziej cieszyć się seksem. W efekcie będziemy w stanie dostarczać rozkoszy partnerowi lub partnerce. Może to stanowić źródło niezapomnianych doznań i przyjemności.

W przypadku kobiet osiągnięcie orgazmu jest nieco trudniejsze i stanowi odrobinę bardziej złożony temat. Należy bowiem w tym celu nauczyć się stymulować łechtaczkę, punkt G i inne strefy erogenne. Wszystkie te umiejętności w połączeniu pozwalają wspiąć się na szczyt rozkoszy.

Istnieją również pozycje seksualne, które stanowią źródło wielkiej przyjemności dla Pań, dostarczając im przyjemności i ułatwiając osiąganie orgazmu.

Choć dużo zależy od osoby oraz indywidualnych upodobań obojga partnerów, warto poznać nieco bliżej kilka pozycji idealnych dla niej. Zachęcamy Cię do zapoznania się z tym artykułem.

1. Pozycje seksualne idealne dla niej – na czworaka

Seks partnerski

Pozycja znana również pod nazwą “na pieska”. Jest to jedna z najbardziej znanych i najczęściej uprawianych pozycji wśród aktywnych seksualnie par.

Kobieta układa się w pozycji na czworaka i pozwala, by partner znajdujący się w pozycji klęczącej współżył z nią od tyłu.

 • Jeśli chodzi o pozycje seksualne, jest to jedna z ulubionych pozycji dla Pań. Wynika to z tego, że nie tylko maksymalnie stymuluje ona punkt G, ale też stanowi źródło doznań dla ścian pochwy oraz dla łechtaczki.
 • Ręce partnera są wolne, dzięki czemu może śmiało użyć ich do pieszczenia partnerki, zajmując się jakąkolwiek inną częścią jej ciała.
 • Głębokość penetracji w tej pozycji jest znacznie większa, dzięki czemu można osiągnąć znacznie wyższy poziom podniecenia. Wszystko zależy od szybkości i intensywności penetracji – w tym przypadku decyduje o niej partner.
 • Co więcej, można urozmaicić tę pozycję klapsami, czy namiętnymi pociągnięciami włosów (o ile oboje partnerów mają na to ochotę).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Markiz de Sade – o seksualności

2. Pozycja z nogami na klatce piersiowej partnera

Pozycja ta pozwala znacznie głębiej i intensywniej stymulować punkt G partnerki. Dzięki temu może ona osiągnąć znacznie intensywniejszy orgazm o wiele łatwiej.

Kobieta kładzie się na plecach, opierając nogi na klatce piersiowej partnera.

 • Mężczyzna nadaje urozmaicony rytm penetracji, a źródłem dodatkowej przyjemności jest ruch jego jąder.
 • Kobieta, mając wolne ręce, może pieścić partnera, bądź zająć się swoimi piersiami.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Życie seksualne – 6 nawyków, które je poprawią!

3. Śruba

Para kochanków

Jeśli istnieją pozycje seksualne ułatwiające kobietom osiągnięcie orgazmu, ta jest jedną z nich.

Kobieta kładzie się na plecach na skraju łóżka i rozciąga nogi tak, aby jej ciało przypominało literę “L”, tułów znajduje się na boku. Mężczyzna natomiast stoi lub klęczy (zależnie od wysokości łóżka).

 • Pozycja ta pomaga lepiej dosięgnąć punktu G, a przy tym stymulować łechtaczkę zarówno poprzez pocieranie warg sromowych jak i samą penetrację.
 • Piersi kobiety znajdują się przed mężczyzną, a ponieważ ma on wolne ręce, może je swobodnie pieścić.

 

4. Pozycja Andromachy czyli na jeźdźca

Kobiety kochają tę pozycję, ponieważ będąc nad partnerem, mają więcej kontroli nad rytmem i głębokością posunięć.

Mężczyzna leży na plecach, a kobieta siedzi na nim przodem do niego. Może klęczeć lub kucać, a piersi znajdują się tuż nad partnerem.

 • Jest to wyjątkowo przyjemna pozycja, ponieważ oboje partnerów znajduje się wyjątkowo blisko. A przy tym kobieta czuje pewną przewagę nad swoim kochankiem. Dla obojga stanowi to podniecający element.
 • Kobieta może też kontrolować głębokość penetracji oraz jej rytm, zależnie od swoich preferencji.
 • Mężczyzna z kolei ma wolne ręce. Może zatem z powodzeniem stymulować erogenne strefy swojej partnerki, takie jak piersi, łechtaczka, szyję czy inne części ciała.

Może zechcesz też przeczytać artykułSeks oralny – obalamy mity o jego wpływie na zdrowie!

5. Pozycja kurtyzany

Seks w biurze na biurku

Pozycja ta jest dla pań bardzo przyjemna, zwłaszcza w sytuacjach “z dreszczykiem emocji”. Jest bardzo wygodna i pozwala na kontakt wzrokowy z partnerem.

Mężczyzna klęczy na podłodze, a kobieta siedzi na brzegu łóżka lub na krześle. Podczas stosunku kobieta może objąć nogami talię partnera.

Pozycja ta sprawdza się również, gdy pan stoi a pani siedzi na wyższej powierzchni, na przykład na biurku.

 • Pozycja kurtyzany umożliwia urozmaicone ruchy miednicy.
 • Penetracja jest głęboka i pozwala intensywnie pieścić punkt G.
 • Jest ona nieco bardziej męcząca, niż inne pozycje, ale dzięki temu możemy się cieszyć seksem przez dłuższy czas.

 

Czy wypróbowałaś już te pozycje ze swoim partnerem? Czas najwyższy, żeby urozmaicić swoje życie seksualne.

Klasyczna pozycja misjonarska stanowi dla nas źródło przyjemności, nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Warto jednak wychodzić poza znane sobie obszary życia seksualnego, aby cieszyć się nim w jeszcze pełniejszej mierze.

Dlatego też fantazjuj, używaj zabawek erotycznych i generalnie próbuj wszystkiego, co pomoże Ci odczuwać większą przyjemność.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Espitia, F. Un réquiem al mítico punto “G”. Biociencias; 2017; 12(1): 85-90.
 • Hensel DJ, von Hippel CD, Lapage CC, Perkins RH. Women’s techniques for making vaginal penetration more pleasurable: Results from a nationally representative study of adult women in the United States. PLoS One. 2021 Apr 14;16(4):e0249242.
 • Oliva-Lozano JM, Alacid F, López-Miñarro PA, Muyor JM. What Are the Physical Demands of Sexual Intercourse? A Systematic Review of the Literature. Arch Sex Behav. 2022 Apr;51(3):1397-1417.
 • Shaeer O, Skakke D, Giraldi A, Shaeer E, Shaeer K. Female Orgasm and Overall Sexual Function and Habits: A Descriptive Study of a Cohort of U.S. Women. J Sex Med. 2020 Jun;17(6):1133-1143.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.