Orgazm - jaki wpływ ma pochwa?

Choć orgazm nie jest jedynym sposobem na to, by cieszyć się pożyciem seksualnym, trzeba przyznać, że kobiety, których pochwa znajduje się bliżej dróg moczowych, osiągają go z większą łatwością.
Orgazm - jaki wpływ ma pochwa?
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Orgazm. Być może trudno Ci go osiągnąć, a może nawet nigdy jeszcze go nie przeżyłaś. Zastanawiałaś się kiedyś, czy pochwa ma wpływ na zjawisko, jakim jest orgazm?

Jeżeli myślałaś kiedyś nad tą kwestią, prawdopodobnie zainteresuje Cię niedawno przeprowadzone na ten temat badanie naukowe.

Według badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Emory (USA), na to, z jaką łatwością dana kobieta osiąga orgazm, nie ma wpływu jedynie jej anatomia oraz okolice łechtaczki.

Okazuje się bowiem, że jeżeli pochwa znajduje się w odległości około 2,5 cm od dróg moczowych, można osiągnąć orgazm na skutek penetracji, czyli uprawiając seks.

Każdy organizm jest inny

W przypadku jednak kobiet, których pochwa znajduje się dalej od układu moczowego, znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu na skutek samej penetracji. Wymaga się bowiem również bezpośredniej stymulacji intymnych części ciała.

W ten sposób zwiększa się szansa na szczytowanie. Różnica, jaką wywołuje wspomniana przez nas odległość pochwy od układu moczowego wynika z tego, że w zależności od niej zmienia się natężenie stymulacji otrzymywanej w trakcie penetracji.

Im dalej pochwa znajduje się od układu moczowego, tym mniej dotyku otrzymuje łechtaczka. To z kolei sprawia, że trudniej jest osiągnąć orgazm.

Polecamy też przeczytanie artykułu: Seks – unikaj go w tych 4 przypadkach

Wspomniane przez nas badanie wykazało również, że anatomia każdej kobiety jest inna i że nie istnieją warunki całkowicie uniemożliwiające osiągnięcie orgazmu.

Jeżeli chcesz osiągnąć orgazm, wszystko, co musisz zrobić to bardzo dobrze poznać swoje ciało. Cieszyć się seksem i obserwować, która droga najpewniej doprowadzi Cię do szczytowania.

Orgazm – kilka wskazówek

Seks

Aby osiągnąć orgazm, o ile jeszcze nie udało Ci się dotrzeć w Twoim życiu seksualnym do tego punktu, najlepiej byłoby, abyś poświęciła czas na dokładne poznanie samej siebie i odkrycie nieznanych zakamarków Twojego erotycznego ja.

Gdy dobrze poznasz siebie i swoje ciało, będziesz wiedzieć, co Cię podnieca. Dowiesz się co sprawia Ci przyjemność i co jest w stanie zabrać Cię na sam szczyt. Jeżeli dobrze znasz sama siebie, z pewnością będziesz w stanie cieszyć się znacznie przyjemniejszym współżyciem.

Chodzi o to, byś nauczyła się dobrze wykorzystywać “przyjemne” obszary Twojego ciała, oraz, byś odkryła nowe sposoby na zaznawanie rozkoszy.

W większości przypadków, bardzo ważną rolę odgrywa gra wstępna, zwykła czułość i dotyk. Czasem jesteśmy zbyt typowi, boimy się urozmaiceń, pozbawiając się tym samym całej gamy rozkoszy, jakiej źródłem może być już sama nasza skóra.

Klucz to cieszyć się seksem

Czułość - para, gra wstępna

Jakkolwiek by było, musisz pamiętać, że fakt iż nie pojawia się orgazm, wcale nie świadczy o tym, że nie cieszysz się seksem.

Zawsze przecież możesz eksperymentować, odkrywać coś nowego i doskonale się czuć podczas uprawiania miłości ze swoim partnerem.

Jak już wspomnieliśmy, budowa kobiety sama w sobie nigdy nie stanowi stuprocentowej przeszkody w osiągnięciu rozkoszy. Raczej powinna nas ona zachęcać do samopoznania się i poszukiwania alternatywnych dróg.

Zwiększ swoją ochotę na seks

Seks i orgazm - kobieta i mężczyzna

Jeżeli fakt, że nie pojawia się orgazm sprawił, że całkowicie straciłaś ochotę na seks, być może powinnaś zwrócić uwagę na dane dostarczone przez badaczy z Europejskiego Kolegium Neuropsychofarmakologii.

Otóż informują oni, że problem ten może zostać rozwiązany bazując na terapii sztucznym światłem.

Jak wykazują badania, ten rodzaj światła można używać z doskonałym skutkiem w celu zwiększenia popędu płciowego oraz podniesienia libido. Jest to doskonały sposób na bardziej pikantne życie erotyczne.

Doskonałym pomysłem oczywiście są też naturalne afrodyzjaki, które możesz zawrzeć w poprzedzającej seks kolacji.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Spadek libido u kobiet – sposoby leczenia

Seks a Twoje zdrowie

Jeżeli dokładnie poznasz siebie i odkryjesz swoje seksualne ja, nie tylko uda Ci się osiągnąć orgazm, ale też sprawisz, że seks stanie się Twoim najlepszym naturalnym lekarstwem na wiele dolegliwości.

Okazuje się, że badania dowiodły, iż osoby aktywne seksualnie, znacznie rzadziej zapadają na różne choroby, ponieważ ich układ odpornościowy produkuje więcej przeciwciał, niż jest to w przypadku osób, które seksu nie uprawiają.

Kobieta i mężczyzna śmieją się pod kołdrą

W ten sposób – jako “skutek uboczny” – będziesz lepiej chroniona przed wirusami, drobnoustrojami i wszelkimi czynnikami, które mogłyby wywołać u Ciebie chorobę.

Tak wykazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Wilkes (USA).

Według badaczy, uprawianie seksu raz lub dwa razy w tygodniu podnosi poziom przeciwciał. Nie uprawiając seksu, pozbawiamy się więc tej jakże ważnej, naturalnej bariery ochronnej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.