Seks – unikaj go w tych 4 przypadkach

Kiedy seks staje się czynnością kompulsywną, zatracamy przyjemność i może to oznaczać problem
Seks – unikaj go w tych 4 przypadkach

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2019

Seks poprawia nasze samopoczucie i może być świetną zabawą. Dlatego też powstrzymywanie potrzeb seksualnych jest absurdalne. Jednak bez względu na to, jak wiele zalet niesie ze sobą seks, jak każda rzecz w życiu ma on również pewne negatywne strony.

Oto kilka sytuacji, w których powinniśmy unikać seksu.

Seks – w tych sytuacjach go unikaj

1. Kiedy ktoś ma romans

Bez względu na to, czy zdradzasz, czy jesteś zdradzany, nie powinieneś dawać kroku naprzód jeśli uważasz, że zdrada to coś szkodliwego dla związku.

Twoja samoocena ulegnie załamaniu, będziesz czuć smutek i mieć wyrzuty sumienia w stosunku do drugiej osoby. Co więcej, jeśli tolerujesz zdradę wbrew sobie, Twój związek będzie przepełniony odrazą i nienawiścią.

Zazdrość u kobiety

Dlatego też bardzo ważne jest, aby grać w otwarte karty. Być może powinniście rozważyć opcję otwartego związku lub jakiegoś innego rozwiązania. Warto pamiętać, że najgorsze, co możemy zrobić to ukrywać romans. O samego początku związku szczerość jest najważniejsza.

Niektórzy ludzie nie są w stanie wytrzymać w monogamii i zamiast udawać, że są wierni partnerowi, powinni się otworzyć.

2. Kiedy łakniesz bliskości

Czy kiedykolwiek byłeś osobą zależną od kogoś emocjonalnie? Miałeś trudne dzieciństwo, w którym brakowało bliskości? Osoby, które dorastały w niestabilnym środowisku rodzinnym często miewają problemy z relacjami w późniejszym życiu.

Nie chodzi o to, że być może nie lubisz seksu. Problem w tym, że uciekasz się do niego, aby zaznać tej bliskości, której tak bardzo potrzebujesz. Seks staje się narkotykiem, a uzależnienie kreuje niepokój kiedy nie możesz zaspokoić głodu.

Tego typu sytuacja wywołuje uzależnienie emocjonalne, a nawet prowadzi do wspomnianej wcześniej niewierności. wynika to z faktu, że kiedy nasz partner nie okazuje nam bliskości, szukamy jej u innych osób.

Związana para

W takim wypadku konieczne jest dotarcie do źródła problemu a nie szukanie kolejnej dawki seksu, która i tak nie wypełni pustki, którą odczuwamy.

Co więcej, osoba postrzegająca seks jako sposób na pozyskanie bliskości, często bywa uwikłana w toksyczne związki, w które wchodzi nie z miłości, lecz z potrzeby. Może to spowodować jeszcze więcej szkód, gdyż nie eliminuje to prawdziwego podłoża problemu.

3. Jeśli jesteś uzależniony od seksu

Uzależnienie od seksu, nazywane hiperseksualnością, ma na człowieka tak samo negatywny wpływ, jak wszystkie inne rodzaje uzależnienia. Osoby hiperseksualne nigdy nie są zaspokojone w łóżku. Z tego powodu często prowadzą rozwiązły tryb życia, nieustannie poszukując przyjemności.

Masturbacja, a seks

Ta kompulsywna potrzeba może wywołać głębokie poczucie winy, pustki i frustracji oraz obniżyć poczucie własnej wartości. Osoba uzależniona od seksu tak naprawdę nigdy nie czerpie z niego radości ponieważ jest to akt, którego nie jest w stanie kontrolować.

4. Kiedy chcesz uniknąć problemów

Czy wiesz, że wiele par uprawia seks po to, aby uniknąć kłótni? Wiele osób uważa to za sposób na rozwiązanie swoich problemów. Kłopot w tym, że nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Problemy będą się kumulować pod przykrywką chwilowej przyjemności.

Jeżeli w czasie kłótni lub ostrej wymiany zdań z partnerem przychodzi ci do głowy seks, musisz o nim jak najszybciej zapomnieć.

Takie rozwiązanie może przynieść długotrwałe problemy w związku ponieważ w pewnym momencie przestanie ono spełniać swoja funkcję.

Złączone dłonie

Czy zdarzyło ci się uprawiać kiedyś seks z wymienionych wyżej powodów? Pamiętaj, że takie rozwiązanie jest chwilowe, ale niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Musisz nauczyć się kontrolować impuls, który popycha Cię do seksu w takich momentach. Przychodzą ci do głowy jeszcze jakieś inne sytuacje, w których powinno się unikać seksu?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.