Jak spalić 100 kalorii - 8 prostych sposobów, które warto znać

Jest wiele codziennych czynności, które pozwolą ci spalić w łatwy i przyjemny sposób kalorie. Przekonaj się, że możesz schudnąć bez większego wysiłku.
Jak spalić 100 kalorii - 8 prostych sposobów, które warto znać
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Myślisz, że aby spalić 100 kalorii, musisz wybrać się na siłownię? Trening to oczywiście zawsze dobry pomysł, ale nie jest to jedyny sposób na spalanie kalorycznych nadwyżek. Osoby będące na diecie odchudzającej często liczą każdą spożytą w jedzeniu kalorię i martwią się tym, jak spalą zbędne zapasy energii jeśli w danym dniu nie mają czasu na ćwiczenia.

Należy jednak pamiętać, że nasze ciało spala kalorie cały czas, nawet kiedy odpoczywamy. Dowiedz się jak w prosty sposób możesz spalić 100 kalorii wykonując codzienne zadania i przekonaj się, że w rzeczywistości spalasz ich więcej, niż mogłaś podejrzewać.

1. Tańcz

Taniec to doskonały sposób na spalenie zbędnych kalorii. Przygotuj listę z ulubionymi piosenkami i tańcz jakby nikt nie patrzył! Wystarczy 15 minut energicznego tańca, aby spalić 100 kalorii. W tym czasie nie tylko zadbasz o figurę, ale również o swoje ogólne dobre samopoczucie.

2. Idź na zakupy

Kiedy idziesz na zakupy, spędzasz cały czas w sklepie chodząc i sięgając po różne produkty. Jeśli zajmuje Ci to około 40 minut, spalasz 100 kalorii.

Wspólne zakupy pozwolą Ci spalić 100 kalorii

Wykonując zatem coś, co i tak musi być zrobione, dbasz o swoją sylwetkę, a przy okazji uświadamiasz sobie jak szybko mija czas i jak łatwo jest spalić taką liczbę kalorii.

3. Pracuj w ogrodzie

Praca w ogrodzie to nie tylko produktywne i relaksujące zajęcie, ale również świetny sposób na to, aby spalić 100 kalorii.

Wystarczy poświęcić na swoje ogrodnicze hobby 20 minut. Korzyści dla Twojego zdrowia są oczywiste, a przy okazji Twój ogród będzie jeszcze ładniej wyglądał.

4. Pomóż przy przeprowadzce

Jeśli ktoś z Twoich znajomych akurat się przeprowadza, zaproponuj mu pomoc. W ten sposób nie tylko okażesz mu wsparcie, ale również spalisz zbędne kalorie!

Przenoszenie pudełek

W ciągu 20 minut noszenia pudełek możesz spalić 100 kalorii, a przeprowadzki trwają zazwyczaj dużo dłużej.

5. Wykonuj trening interwałowy

Ćwiczenia są oczywiście najbardziej skutecznym sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli zdecydujesz się na trening interwałowy, jeszcze bardziej podwyższysz ich skuteczność. Trening interwałowy polega na intensywnym wykonywaniu ćwiczeń w krótkim czasie. Pozwala on osiągnąć bardzo dobre efekty nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu.

Oto przykład tego rodzaju treningu:

 • Pajacyki przez 20 sekund.
 • Odpoczynek przez 10 sekund.
 • Unoszenie kolan przez 20 sekund.
 • Odpoczynek przez 10 sekund.
 • Skakanie na skakance przez 20 sekund.
 • Odpoczynek przez 10 sekund.

Aby spalić 100 kalorii, zrób 9 opisanych powyżej serii. Zajmie Ci to niecały kwadrans.

6. Sprzątaj

Sprzątanie to coś, co i tak musimy robić. Jeśli nie masz motywacji do sprzątania, pomyśl, że dzięki niemu możesz schudnąć.

Sprzątanie domu

Wystarczy, że będziesz odkurzać, zamiatać lub myć podłogę przez 30 minut aby spalić 100 kalorii.

7. Gotuj

Kuchnia wcale nie musi być Twoim wrogiem kiedy jesteś na diecie. Pomyśl, że spędzając w niej czas, przygotowujesz zdrowe posiłki, dzięki którym zachowasz zgrabną sylwetkę. Oprócz tego gotując spalasz również kalorie – w ciągu 55 minut możesz ich spalić nawet 100.

8. Wchodź po schodach

Im częściej unikasz windy i wchodzisz po schodach, w tym lepszej będziesz kondycji. Co więcej, 10 minut wchodzenia i schodzenia po schodach pozwala na spalenie 100 kalorii oraz wzmocnienie mięśni nóg i pośladków.

Wchodzenie po schodach

Jak spalić 100 kalorii – alternatywny sposób

Chcielibyśmy zaproponować Ci sok, który pomaga spalić tkankę tłuszczową. Nie jest on oczywiście tak skuteczny, jak opisane powyżej ćwiczenia, ale naprawdę warto dodać go do diety odchudzającej.

Składniki

 • 1 ogórek
 • 3 marchewki
 • 1/2 szklanki pokrojonego ananasa
 • Pół żółtej papryki
 • sok z połowy cytryny

Sposób przygotowania

 • Umyj dokładnie wszystkie składniki.
 • Obierz ogórka, marchewki i ananasa. Usuń ze środka ogórka nasiona.
 • Wyciśnij sok z przygotowanych warzyw i owoców.
 • Na koniec dodaj sok z cytryny.

Kiedy najlepiej jest pić sok wspomagający spalanie tłuszczu?

Najlepiej jest pić ten sok z samego rana. Kiedy wstaniesz, wypij najpierw jednak szklankę letniej wody. Odczekaj 10 minut i wypij szklankę świeżo przygotowanego soku. Wtedy Twój organizm najlepiej wykorzysta jego właściwości.

Dodatkowe wskazówki

Jeśli masz wrzody żołądka, przygotuj opisany wyżej sok bez ananasa. Pij ten smaczny napój dwa do trzech raz w tygodniu, a w pozostałe dni sięgaj po napoje moczopędne.

Dzięki temu bardzo szybko zauważysz różnicę w wyglądzie swojej sylwetki, a Twoja waga zacznie spadać, gdyż ciało będzie się szybciej pozbywać zgromadzonych w nim toksyn. Przygotowany według tego przepisu sok ma działanie alkalizujące i reguluje pH organizmu. Organizm szybciej spala tłuszcz kiedy ma odczyn bardziej alkaliczny, niż kwasowy.

Co więcej, ten napój pomaga regenerować zniszczone komórki ponieważ jest źródłem cennych składników odżywczych i jest bardzo bogaty w antyoksydanty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Wormgoor SG., Dalleck LC., Zinn C., Harris NK., Acute blood glucose, cardiovascular and exaggerated responses to HIIT and moderate intensity continuous training in men with type 2 diabetes mellitus. J Sports Med Phys Fitness, 2018. 58 (7-8).
 • Pedersen BK., Saltin B., Exercise as medicine – evidence for prescribing exercise as therapy in 26 different chronic diseases. Scand J Med Sci Sports, 2015.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.