Wybór daty ślubu - jaka pora roku będzie najlepsza?

Wybierając porę roku na ślub musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ponieważ organizacja uroczystości różni się znacznie w zależności czy to będzie wiosna, lato, jesień czy zima.
Wybór daty ślubu - jaka pora roku będzie najlepsza?
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2022

Wybór daty ślubu wymaga przemyślenia wszystkich okoliczności, które można sobie wyobrazić. Jeśli to możliwe, nie wybieraj daty losowo lub na podstawie kaprysu, ale dokładnie przeanalizuj kontekst. Od tej pierwszej decyzji zależą potem wszystkie przygotowania, więc musimy to dobrze przemyśleć.

Jeśli potrzeba zawarcia małżeństwa nie jest pilna, wybór daty ślubu daje większe możliwości. Najlepiej wybrać datę z wyprzedzeniem co najmniej 6 miesięcy. W ten sposób można się upewnić się, że będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie wszystkiego. Każdy szczegół, choć może się wydawać minimalny, wpływa na ostateczny wynik uroczystości.

Wskazówki, jak wybrać porę roku na ślub i przygotować niezapomnianą imprezę

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepszą porę roku na wesele. Wiążą się one zarówno z osobistymi preferencjami, z sezonowymi uwarunkowaniami a także z warunkami klimatycznymi.

1. Wybór wyjątkowej daty dla zakochanych

Bardzo dobrze wybrana data to taka, która przypomina wyjątkowy moment dla pary. Może to być dzień, kiedy po raz pierwszy się zobaczyli, kiedy nastąpił pierwszy pocałunek lub dzień jakiejś rocznicy narzeczonych. Jest to romantyczny wybór i wspaniale pozwala im ponownie przeżywać miłość, która narodziła się od tej daty.

Para młodych

Nie zawsze jednak pokrywa się z resztą czynników, które muszą zostać wzięte pod uwagę. Dlatego wybór tej wyjątkowej daty można potraktować jako pierwszą wskazówkę przy wyznaczenie najlepszej pory roku na ślub.

2. Dzień tygodnia

Piątek lub sobota to dni, w których organizuje się większość ślubów na całym świecie. Jednak w niektórych krajach uważa się, że ślub w sobotę przynosi pecha. Ogólnie rzecz biorąc, uroczystości odbywają się w weekendy, aby więcej gości mogło spokojnie dotrzeć na uroczystość.

Nie są to dni robocze a na drugi dzień jest niedziela na tak pożądany odpoczynek. Obecnie, w zależności od kosztów, w niedziele również odbywa się wiele wesel. Dobrze jest wziąć kalendarz i zaznaczyć długie święta lub długie weekendy, aby skorzystać z tych dat.

3. Najlepsza pora roku na ślub

Wiedząc, w którym miesiącu roku będzie się odbywał ślub, w dużym stopniu można określić styl samej uroczystości zaślubin i przyjęcia.Sukienka, akcesoria, kwiaty, miesiąc miodowy lub podroż poślubna i wiele innych elementów są bezpośrednio związane z pogodą.przewidywany budżet znacznie się zmienia w zależności od pory roku.

Najczęściej organizuje się wesela wiosną i latem, ale nie oznacza to, że są to jedyne najlepsze okresy. We wszystkich porach roku możesz przygotować wspaniałą ceremonię i wymarzone przyjęcie. Chodzi po prostu o preferencje par, osobistą dyspozycyjność zarówno pary młodych, jak i gości a także szacowane koszty.

Wybór daty ślubu w zimie
Ślub w zimie

Ważne jest na przykład, aby wziąć pod uwagę możliwość opadów deszczu w wybranym terminie. Są pory roku i obszary geograficzne, które zwykle mają bardzo niestabilne miesiące pod względem pogody. Ideałem jest unikanie tych okresów, aby nie narazić się na przykre niespodzianki w ostatniej chwili.

4. Miejsce zaślubin może ułatwić wybór daty ślubu

Jak już wyjaśniliśmy wyżej, wszystkie elementy są ze sobą połączone i powiązane, a miejsce ślubu nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jeśli planuje się uroczystość na plaży, najlepszym okresem na ślub jest oczywiście lato.

Jeśli jednak państwo młodzi zrobić imprezę tematyczną w sali otoczonej śnieżnymi wzgórzami, idealną porą roku będzie w tym przypadku zima. Środowisko i otoczenie wydają się zatem mieć decydujące znaczenie przy wyborze daty ślubu.

5. Osobiste przekonania mają duży wpływ na wybór daty ślubu

Niektóre panny młode są bardziej przesądne i postanawiają zastosować się do swoich przekonań, aby wybrać dzień, w którym będą wstępować w związek małżeński. W związku z tym wiele par unika ślubu w piątek 13-go z powodu uznawania tej daty za pechową.

Wybór daty ślubu jest bardzo ważny
Ślub w kościele

W odniesieniu do miesięcy, czerwiec i styczeń uchodzą za symbole szczęścia i dobrobytu. Podobnie, niektóre pary zazwyczaj wybierają piątki lub niedziele, gdyż te dni dają im większą pewność siebie co do swojego zaangażowania.

6. Data ślubu a cykl menstruacyjny

Każda panna młoda chce móc cieszyć się w pełni swoim ślubem a potem miesiącem miodowym, bez żadnych komplikacji, które mogłyby temu przeszkodzić. Dlatego myślenie o prawdopodobnej dacie miesiączki jest bardzo pomocne, aby uniknąć przykrej i niewygodnej niespodzianki.

Chociaż istnieje wiele aktualnych metod higieny kobiecej podczas menstruacji, lepiej jeśli panna młoda czuje się całkowicie swobodna tego dnia. Wybór daty ślubu powinien zatem uwzględnić ten ważny szczegół, który rzadko jest brany pod uwagę, a który może jednak zapewnić spokój i komfort.

Wniosek

Najlepsza pora roku na ślub to ta, którą państwo młodzi wybierają razem, i która pozwala im cieszyć się tym dniem wraz ze wszystkimi gośćmi. Być może lepiej będzie wybrać na datę jakiś długi weekend i stawiać na dobrą pogodę. Prawdą jest jednak, że natura nigdy nie jest pod kontrolą ludzi.

W momencie, gdy masz wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie ślubu, o każdej porze roku można wspaniale świętować swoje zaślubiny. Istnieje mnóstwo świetnych pomysłów, dekoracji, sukienek i sal balowych dostosowanych do każdej możliwej daty.

To może Cię zainteresować ...
Piosenki na wesele – 30 najlepszych utworów
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Piosenki na wesele – 30 najlepszych utworów

Ślub to niezapomniany moment w życiu. Dlatego trzeba dokładnie przemysleć, jakie piosenki na wesele uświetnią ten dzień i wszystkie jego etapy.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.