Dbanie o wątrobę wspomaga proces odchudzania

Czy wiesz, że produkty pełnoziarniste mogą pomóc udrożnić jelita? Regularne dbanie o wątrobę przyspiesza procesy wspomagające odchudzanie.
Dbanie o wątrobę wspomaga proces odchudzania
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Niewątpliwie utrzymanie prawidłowej wagi i dbanie o wątrobę są niezbędne dla dobrego zdrowia. Nie zawsze jednak odżywiamy się prawidłowo, nie zawsze też ćwiczymy wystarczająco regularnie. Czasem nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego, jak kompleksowo utrzymać nasze dobre samopoczucie. Oczywiście wszystko to wpływa na nasze zdrowie, nawet jeśli w tamtym czasie może się tak nie wydawać.

Czy chciałbyś wiedzieć, jak tego uniknąć i co może pomóc Ci oczyścić wątrobę, aby schudnąć? Oto kilka prostych pomysłów, które pomogą Ci odtruć wątrobę i schudnąć. Chodzi o to, aby służyły one jako przewodnik, jak zacząć lepiej dbać o siebie lub jako uzupełnienie wskazań lekarza i dietetyka. Dbanie o wątrobę w rzeczywistości nie jest niczym trudnym. Sam się przekonaj.

Dbanie o wątrobę może pomóc Ci schudnąć

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli nie zadbamy o siebie odpowiednio, możemy pogorszyć nasze zdrowie i znacząco pogorszyć nasze samopoczucie. Może to przełożyć się na różnego rodzaju problemy zdrowotne, brak energii i witalności, a nawet zły wygląd ogólny. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się dbać o siebie i konsekwentnie prowadzić zdrowy tryb życia.

Kiedy nie dbamy o siebie dobrze, wątroba może gromadzić toksyny, a nawet prowadzić do choroby, takiej jak stłuszczenie wątroby. Ponadto nie możemy przeoczyć faktu, że jeśli wątroba zostanie przeciążona, układ odpornościowy zacznie słabnąć i będziemy cierpieć na wiele innych chorób. Czy warto więc zaniedbywać? Zdecydowanie nie!

Nie powinniśmy też zapominać, że otyłość również inicjuje niebezpieczną spiralę: nagromadzenie tłuszczu lub nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie sprzyja wielu chorobom wątroby, takim jak cukrzyca. Z kolei obecność lipidów i toksyn w wątrobie sprawia, że wysiłek w odchudzaniu jest bardziej problematyczny.

Dodatkowo należy zauważyć, że wątroba jest głównym organem spalającym tłuszcz. Zarówno wątroba, jak i woreczek żółciowy muszą działać jako zespół, aby przetwarzać i oczyszczać tłuszcze. Jeśli oba są pełne toksyn, nigdy nie będą w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy. Dlatego warto codziennie stosować się do poniższych wskazówek, aby zachować zdrową zarówno wątrobę, jak i woreczek żółciowy, a także zdrowo schudnąć.

Opcje oczyszczania wątroby, aby zdrowo schudnąć

Zdrowa żywność
Chociaż spożywanie zdrowej żywności jest konieczne, aby zapobiegać chorobom, obsesja na punkcie zdrowego odżywiania może mieć skutki odwrotne do zamierzonych.

1. Jedz awokado, aby oczyścić wątrobę i schudnąć

Bardzo korzystne jest spożywanie awokado w ramach zbilansowanej diety. Jest to jeden z tych niezwykle zdrowych owoców, które oprócz zaspokojenia apetytu, są w stanie pomóc oczyścić organizm z toksyn, dostarczając jednocześnie sporą ilość pożytecznych tłuszczów (omega 3).

2. Daj pierwszeństwo żywności pełnoziarnistej przed rafinowaną żywnością z białej mąki

Jedzenie pełnoziarnistych produktów i chleba (tj. pełnoziarnistych rodzajów chleba, takich jak pszenica, jęczmień, owies itp.) zamiast białego chleba to świetny wybór. Dzieje się tak głównie dlatego, że pełne ziarna są źródłem witamin z grupy B, które między innymi pomagają w poprawie metabolizmu tłuszczów i pracy wątroby, co pozwala nam wzmocnić i odciążyć wątrobę.

Dlatego mogą być świetnym sprzymierzeńcem w Twojej próbie utraty wagi.

3. Pij zieloną herbatę, aby oczyścić wątrobę i schudnąć

Z pewnością słyszałeś o wielu zaletach zielonej herbaty. To napój bogaty w przeciwutleniacze. Pomaga nam oczyścić i przyspieszyć metabolizm, a dzięki zawartości katechin wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Warto pić go na śniadanie lub po południu, 45 minut po jedzeniu. To pyszny i odpowiedni produkt, który przyniesie Ci korzyści, o ile będziesz go spożywać w ramach zdrowego stylu życia.

4. Regularnie jedz świeże winogrona

Białe winogrona, fioletowe winogrona… to nie ma znaczenia. Są naturalnym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają aktywować produkcję żółci. Mają również właściwości przeciwstarzeniowe i chroniące serce, dzięki zawartości bardzo szczególnego przeciwutleniacza: resweratrolu. Winogrona to jedne z najlepszych owoców dla naszego zdrowia – więc nie wahaj się ich spożywać w sezonie!

5. Jedzenie zielonego jabłka dziennie pomaga oczyścić wątrobę i schudnąć

Jedzenie zielonego jabłka dziennie zamiast jakiejkolwiek przemysłowej przekąski lub przekąsek bogatych w cukry, tłuszcze i substancje antyodżywcze to doskonała opcja, aby zaspokoić apetyt, pobudzić pracę jelit, opróżnić brzuch i oczywiście uzyskać dobrą dawkę składniki odżywcze, które będą promować zdrowie całego organizmu, w tym wątroby.

6. Pij sok z buraków i marchwi zamiast alkoholu

Sok z buraków
Jeśli pijesz sok zamiast alkoholu, możesz pomóc oczyścić i oczyścić wątrobę.

Ten naturalny sok jest smaczny i znacznie zdrowszy niż jakikolwiek napój alkoholowy. Spożywanie go pomoże Ci oczyścić organizm, wyeliminować toksyny, a także zadbać o zdrowie wątroby.

Jest bogaty w błonnik, a także flawonoidy i beta-karoten, czyli substancje stymulujące i poprawiające pracę wątroby.

7. Jedz więcej zieleniny i zielonych warzyw liściastych, aby oczyścić wątrobę i schudnąć

Szpinak, rzeżucha, brukselka, rukola i endywia są idealne do oczyszczania wątroby i jelit z odpadów i nagromadzonych toksyn. Poza tym ich zawartość chlorofilu pomaga nam w detoksykacji organizmu, co również jest bardzo wygodne.

Zobacz też: Pięć domowych napojów na detoks wątroby

8. Delektuj się od czasu do czasu oliwą z oliwek z cytryną

Łyżka oliwy extra vergine i trzy krople soku z cytryny to naturalny środek, który zaleca się oczyścić wątrobę i jelita z nagromadzonych toksyn i toksyn. Dzieje się tak, ponieważ może pomóc w promowaniu pasażu jelitowego, co z pewnością jest bardzo wygodne w przypadku zaparć. Spróbuj!

Teraz gdy znasz już wszystkie te możliwości, aby zdrowo schudnąć, a jednocześnie zadbać o zdrowie wątroby, na co czekasz, aby zacząć włączać je do swojej rutyny? Im szybciej zaczniesz, tym lepiej się poczujesz!

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak poprawić swój styl życia i zdrowie, najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym i postępować zgodnie z jego wskazaniami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.