Napary eliminujące toksyny z ciała

Napary eliminujące toksyny z ciała
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

To całkiem normalne, że w naszym organizmie magazynują się toksyczne substancje, które są produktami, procesów i przemian jakie zachodzą w komórkach. Toksyny niejednokrotnie przyczyniają się do zapadania na poważne, a nawet śmiertelne choroby. Dowiedz się więc, jak w prosty sposób usunąć toksyny z organizmu.

Toksyny można podzielić na egzogenne i endogenne. Te pierwsze są zewnątrzpochodne i mogą dostać się do organizmu poprzez drogi oddechowe, przewód pokarmowy i skórę. Natomiast endogenne to te, które ciało samo produkuje poprzez wolne rodniki, bakterie jelitowe, pasożyty, jak i przez stres i niepokój.

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, należy postarać się toksyny te wyeliminować, ale również zrobić wszystko, aby zmniejszyć ich produkcje przez organizm. Trzeba wiedzieć, że na nagromadzone toksyny, organizm reaguje rozdrażnieniem, niepokojem i alergią.

Na szczęście dziś wiemy, że istnieje wiele roślin, które korzystnie wpływają na poziom zanieczyszczeń w organizmie i pomagają wyeliminować niechciane toksyny.

Toksyny – jak się ich pozbyć z organizmu

Jemioła

Roślina oczyszczająca, moczopędna, a co za tym idzie-wysoce detoksykacyjna. Zagotuj litr wody i wrzuć do wrzątku dwa suche liście jemioły. Po zaparzeniu, przelej przez sitko i odstaw do spożycia. Jeżeli jest zbyt gorzki w smaku, można osłodzić napar odrobiną miodu.

Karczochy

2#:Karczoch-toksyny.jpg

Jest jedną z najczęściej zalecanych roślin w przypadku oczyszczania i odchudzania organizmu. Wspomaga pracę nerek i przewodu pokarmowego. Przez to, że zamiast skrobi zawierają insulinę, są szczególnie polecane diabetykom w celu redukcji poziomu cukru we krwi.

Aby przygotować napar, należy zalać szklanką wrzącej wody trzy liście rośliny, po kilku minutach odcedzić i zostawić do ostudzenia. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości tej rośliny, pij napar codziennie.

Zielona herbata

Herbata ta jest dobrze znana ze swoich cudownych właściwości. Przede wszystkim zasługuje na uwagę ze względu na możliwości znacznej redukcji cholesterolu we krwi i duże właściwości moczopędne. Proces parzenia jest bardzo prosty, trzy liście herbaty zalać szklanką wrzącej wody i odstawić, a następnie wypić.

Żurawina

2#:Sok z zurawiny-toksyny.jpg

Napar z żurawiny oraz innych jagód, świetnie zapobiega retencji wody w organizmie. Szczególnie polecana jest osobom mającym problemy z układem moczowym i często cierpiącym na zapalenie pęcherza moczowego.

Grapefrut

Napary z tego owocu idealnie stymulują procesy trawienia i zmniejszają apetyt, dlatego często są składnikiem diet odchudzających. Do wrzącej wody należy wrzucić kilka plastrów grapefruita, zagotować je i po wyciągnięciu resztek owocu, ostudzić i wypić.

Tymianek

4#:Tymianek-toksyny.jpg

Tymianek pomaga w oczyszczeniu organizmu i pobudza do działania system trawienny. Jeżeli cierpisz na silne bóle menstruacyjne, również może przynieść Ci ulgę. Oprócz tego, często stosowany jest w walce z nadwagą i cellulitem. Łyżkę suszonej rośliny zalej gorącą wodą i po zaparzeniu wypij.

Koper włoski

W związku z tym, że jest silnie moczopędny, dobrze sprawdza się w procesie detoksykacji nerek. Liście oraz łodygi należy zagotować, a następnie odcedzić i wypić.

Mniszek lekarski

5#:Mniszek lekarski.jpg

Mniszek lekarski pomaga oczyścić wątrobę i mobilizuje do działania układ pokarmowy. Łyżkę mniszka lekarskiego należy zalać filiżanką zagotowanej wody, odczekać do zaparzenia. Przed wypiciem należy odcedzić napar.

Pietruszka

Pomaga usuwać nadmierną ilość płynów z organizmu. Dwie łyżki pietruszki, gotujemy przez pięć minut i odstawiamy do ostygnięcia. Przed wypiciem przelać przez sitko.

Seler

6#:Koktajl z selera-toksyny.jpg

Okazuje się, że napar z selera ma wiele właściwości, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Oprócz ogromnych możliwości oczyszczających i detoksykacyjnych, fantastycznie wpływa na wątrobę i stosowany jest w dietach odchudzających. W litrze wody należy ugotować kilka selerów i napar ten pić w ciągu całego dnia. Spróbuj usunąć toksyny nagromadzone w organizmie przy pomocy tego właśnie warzywa.

Pamiętaj!

Składniki tych naparów to typowe produkty, które z łatwością znajdziesz w supermarketach. Oprócz tego, że pomagają usunąć toksyny, świetnie sprawdzają się przy zrzucaniu wagi. Pamiętaj jednak, że muszą być wspomagane odpowiednio zbilansowaną i zdrową dietą. Jeżeli jesteś w ciąży, lepiej zrezygnować ze spożywania powyższych napojów, ponieważ może zakończyć się to niepożądanymi efektami takimi jak np. biegunka.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.