Jak oczyścić nerki za pomocą naturalnych środków

Czerwiec 23, 2015

Niewiele osób wie jak ważne jest to, aby oczyszczać nerki i zachować je w zdrowiu. Wiele chorób obiera swoje początki w układzie moczowym. Jeżeli uświadomisz sobie, że nerki odpowiedzialne są za usuwanie zanieczyszczeń z organizmu, zrozumiesz, dlaczego tak ważne jest, aby utrzymywać je w doskonałej kondycji.

Objawy, które wskazują na to, że Twoje nerki potrzebują oczyszczenia

Jeżeli: masz wysokie lub niskie ciśnienie krwi, miewasz bóle dolnych i przednich partii brzucha, Twój mocz przybiera bardzo ciemny kolor, bywasz bardzo spragniona, bolą Cię plecy tuż nad talią, często korzystasz z łazienki w ciągu nocy – możesz mieć zaburzenia równowagi w układzie moczowym.

Niektóre inne znaki ostrzegawcze obejmują: oddawanie mniej niż, pół litra moczu dziennie, nieustanne uczucie pełnego pęcherza, odczuwanie bólu podczas oddawania moczu, opuchnięcia kostek w nocy, opuchnięcia oczu rano, siniaki lub krwiaki bez widocznych urazów.

Ponadto, obecność kamieni nerkowych i kamieni w pęcherzu moczowym jest dostatecznym powodem na to, aby oczyścić nerki.

2#:nerki.jpg

Jak zapobiec zaburzeniom równowagi w nerkach

  • Kontrolowanie diety jest nieodzowne w celu ograniczenia rosnącej liczby toksyn w organizmie. Trafiają one do krwi i nie mogą zostać usunięte z moczem.
  • Unikanie tworzenia się kamieni lub niewydolności nerek, poprzez ograniczanie spożycia dużych ilości soli lub przetworzonej żywności (zwłaszcza mrożonej i panierowanej).
  • Nie należy spożywać zbyt wielu produktów mlecznych, zwłaszcza mleka pełnotłustego.
3#:nerki.jpg

  • Spróbuj zmniejszyć ilość spożywanego białka odzwierzęcego pochodzącego z mięsa czy jaj. To pomoże Ci usunąć nadmiar wapnia z moczem, który może prowadzić do zwiększenia prawdopodobieństwa powstawania kamieni. Zawierają one również dużo kwasu moczowego w surowicy.
  • Unikaj spożywania napojów alkoholowych lub tych mocno słodzonych, ponieważ sprawiają one, że wapń jest usuwany szybciej.
  • Staraj się przestrzegać diety wegetariańskiej lub bogatej w naturalną żywność. Dołącz do swojej diety dużo naturalnych soków z owoców i warzyw.
  • Spożywaj żywność o właściwościach moczopędnych, a więc: pomarańcze, winogrona, cytryny, grejpfruty, seler, marchew, ogórek, jabłka, arbuzy, kantalupę, sałaty, brzoskwinie i śliwki japońskie.
  • Ogranicz stosowanie leków, takich jak aspiryna czy ibuprofen, itd.
  • Pij duże ilości wody każdego dnia (dwa litry w zimie i trzy latem), tak, aby Twój mocz był prawie przezroczysty lub bardzo jasnego żółtego koloru. Nie polecamy pić wody w nadmiarze, gdyż powoduje to, że nerki pracują znacznie bardziej intensywnie.
4#:nerki.jpg

Oczyść nerki w trzy dni

Nie jest to żadne magiczne rozwiązanie, które zapewni Ci „czyste nerki w ciągu 72 godzin”, ale znacznie usprawni cały proces oczyszczania. Po pierwsze, powinnaś unikać spożywania kawy, alkoholu, napojów gazowanych, soli i pokarmów z dużą ilością białka, przez pierwsze trzy dni. Wszystkie te produkty, podrażniają nerki i powstrzymują pęcherz od usuwania toksyn. Zastąp napoje wodą mineralną, a mięsa – siemieniem lnianym, słonecznikiem i migdałami.

Każdy dzień zaczynaj od śniadania, na które składać się będzie: szklanka soku jagodowego, która obniża zawartość wapnia gromadzącego się w pęcherzu. Osad ten spowalnia pracę nerek, sprawiając, że toksyny nie są usuwane z organizmu. Zapobiegnie to również zakażeniom dróg moczowych i kamicy nerkowej, które są bardzo bolesnymi schorzeniami.

5#:NERKI.JPG

Późnym rankiem, pij jedną szklankę soku z potasem, który działa jak tonik oczyszczający i w naturalny sposób doda ci energii w trakcie trwania kuracji. Możesz przygotować go sama z marchwi, selera, pietruszki i soku ze szpinaku lub zmiksować składniki przyrządzając smoothie.

W południe, pij jedną szklankę płynnego chlorofilu, zielonej substancji, która nadaje kolor roślinom. Można go znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. Możesz też hodować nasiona traw w donicy, kroić je i wmiksowywać do napoju. Przyniesie to korzyść dla całego organizmu, poprawiając system odpornościowy, pomagając w oczyszczeniu krwi, itp.

W ramach poobiedniego podwieczorku, pij jedną szklankę herbaty z nasion arbuza. Napój ten ma bardzo lekkie działanie moczopędne, pozwalając na uaktywnienie funkcji nerek i pęcherza moczowego. Pomoże Ci w lepszym trawieniu pożywienia i wypróżnieniu w nocy.

Na kolację, pij sok z marchwi tak, aby poprawić częstotliwość oddawania moczu. Możesz również użyć do tego celu soku z jagód.

Jeśli chodzi o Twoje posiłki, możesz jeść co chcesz, pamiętając o tym, że warto całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa przez pełne trzy dni kuracji. Wykorzystaj to do stworzenia całkiem nowego jadłospisu.

Przed pójściem spać, pij herbatę z liści mięty lub mniszka lekarskiego. Oczyszczą one organizm i pomogą w lepszym trawieniu pokarmu w nocy.

6#:NERKI.JPG

Nie zapomnij! wykonywać ćwiczeń lub uprawiać sportu przez trzy dni kuracji. Możesz także praktykować codzienny półgodzinny spacer w celu poprawy funkcjonowania nerek. Zalecamy również wizyty w saunie, aby usunąć toksyny wraz z wydzielanym potem. Możesz także zażywać ciepłej kąpieli w domu. Następnie, odśwież się biorąc ciepły lub zimny prysznic.

I wreszcie, rozciągaj się rano i wieczorem,  stosując odpowiednie figury, które pomogą Ci „aktywować” ciało, a tym samym, zapewnią dużo dawkę energii do planowania dnia i rozpoczęcia go w pełni sił.

Zdjęcia: Andrew Magill, Andreas Kontokanis, Chris Kyle MacDonald i Tony’ego Alter RubberDragon.

WIĘCEJ DLA CIEBIE