Wątroba - jakie produkty ją oczyszczą?

Wątroba - jakie produkty ją oczyszczą?

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca, 2020

Wątroba jest bez wątpienia, najwłaściwszym organem, w którym powinna odbywać się detoksykacja całego organizmu. Zapewne wynika to z faktu, że wątroba odpowiedzialna jest za filtrowanie krwi ze wszystkich substancji toksycznych, które dostają się do niej przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy.Wątroba pracuje niestrudzenie, aby jak najdokładniej wykonywać swoje funkcje, może jednak się czasami zdarzyć tak, że przez działanie stresu lub nadmierne wyeksponowanie na działanie toksyn, wątroba zwalnia swoje tempo pracy, a co za tym idzie nie wykonuje części swoich funkcji, co ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Należy pamiętać, że to od stanu wątroby zależy stan zdrowia pozostałych organów wewnętrznych, dlatego też oczyszczanie jej z toksyn jest tak ważne dla naszego ogólnego stanu zdrowia. Z tego właśnie powodu zapoznamy się teraz z nazwami niektórych produktów żywnościowych, które pomogą nam w detoksykacji wątroby.

Czosnek

2#:wątroba.jpg

Czosnek jest jednym z tych produktów żywnościowych, które zawierają duże ilości związków siarki, aktywujące enzymy wątrobowe, które dogłębnie oczyszczają wątrobę z toksyn organicznych. Trzeba też pamiętać, że główka czosnku zawiera allicynę i selen, bardzo ważne składniki odżywcze, którym przypisuje się ogromną rolę w chronieniu wątroby.

Grejpfrut

3#:wątroba.jpg

Grejpfrut jest jednym z owoców najbogatszych w zawartość witaminy C i przeciwutleniaczy, oba te składniki są bardzo pomocne w naturalnym oczyszczaniu wątroby. Pomagają one również, stymulować produkcję enzymów detoksykacyjnych w wątrobie, wśród których znajduje się flawonoid znany jako naringina, który pobudza wątrobę do spalania tłuszczy, zamiast pozwolić na ich magazynowanie.

Zielona herbata

4#:wątroba.jpg

Zielona herbata zawiera dużą ilość katechin w swoim składzie. Katechiny to przeciwutleniacze roślinne, nad którymi przeprowadzono wiele badań, aby w końcu dowieść, że posiadają one ogromne zdolności do usuwania nagromadzonego tłuszczu w wątrobie, co pozwala jej na prawidłowe funkcjonowanie.

Winogrona

5#:wątroba.jpg

Winogrona mają ogromny wpływ na oczyszczanie organizmu, co zostało udowodnione po przeprowadzeniu wielu badań, z tego też powodu stworzono terapię naturalnego oczyszczania organizmu nazwaną kuracją winogronową. Terapia ta wykorzystywana jest do leczenia wielu chorób, właśnie ze względu na silne właściwości oczyszczania wątroby, a także wykazane możliwości wzmacniania i chronienia krwi.

Zielone warzywa

7#:wątroba.jpg

Warzywa, które posiadają zielone liście, takie jak na przykład szpinak czy kapusta, zawierają wiele składników odżywczych, które są bardzo pomocne w oczyszczaniu wątroby, a także neutralizują metale ciężkie, które się w niej osadzają.

Najważniejszy jest jednak fakt, że oprócz tego, że warzywa zielonolistne są bardzo zdrowe, to są też smaczne, a ich dostępność jest na wyciągnięcie ręki, dlatego też utrzymanie zdrowej i dobrze funkcjonującej wątroby, jak i całego organizmu, powinno być łatwe i przyjemne.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.