10 najlepszych Diuretyków naturalnych

· Marzec 9, 2019

Diuretyki głównie używane są w leczeniu mającym na celu zwiększenie ilości produkowanego moczu w organizmie, używa się ich również w leczeniu kamicy nerkowej, jaskry czy nadciśnienia. Bardzo ważne jest jednak to, aby wiedzieć, że oprócz diuretyków czyli leków moczopędnych, które możemy kupić w aptece, istnieje wiele diuretyków naturalnych w postaci owoców i warzyw, które mają te same właściwości, a przy tym są naturalne i nie mają żadnych skutków ubocznych. Zatem przyjrzyjmy się dziesiątce , aby wiedzieć, które z nich warto spożywać.

 Najlepsze diuretyki naturalne

2#:Arbuzy,jpg

Arbuz dzięki wysokiej zawartości wody jest diuretykiem naturalnym. Oprócz tego zawiera likopeny, antyoksydanty, które wzmacniają organizm i zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki. Co więcej, arbuz zawiera aminokwasy, które pomagają poszerzyć żyły, co sprawia, że płyny w organizmie mogą przepływać swobodniej i pozwala to również transportować płyny zgromadzone w tkankach. Arbuz ma również właściwości odtruwające, odkwaszające i mineralizujące, co wpływa na zdrowe funkcjonowanie jelit.

Pomidor

3#:Pomidor.jpgPomidory w 90% zbudowane są z wody, poza tym posiadają sporą ilość antyoksydantów, likopenów, beta karotenu, witaminy C i selenu. Wszystkie te składniki są bardzo użyteczne w walce z wolnymi rodnikami, które mogą powodować uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych.

Ogórek4#:ogórek,jpg

Ogórek również składa się z dużej ilości wody, co czyni go wyśmienitym diuretykiem naturalnym. W jego składzie znajdziemy również krzem i siarkę, które pomagają wyeliminować kwas moczowy z nerek i co za tym idzie, zmniejszyć zatrzymywanie płynów w organizmie.

Sok z czarnych borówek5#:borówka czarna.jpg

Borówki czarne są bardzo pomocne w leczeniu dolegliwości związanych z zakażeniem układu moczowego, przy czym również zaliczają się do grupy diuretyków naturalnych. Mają one także działanie antybiotyczne, co chroni pęcherz przed infekcjami i pozwala mu na zdrowe funkcjonowanie. 

Marchew

5#:Marchew.jpg

Marchew uważana jest za jeden z najlepszych diuretyków naturalnych wśród warzyw, a poza tym pomaga w pozbywaniu się toksyn z organizmu i przyśpiesza metabolizm. Witaminy, minerały i antyoksydanty, które marchew zawiera w swoim składzie, sprawiają, że tytuł królowej wśród diuretyków naturalnych jest w pełni zasłużony.

Bakłażan

Duża zawartość wody w składzie pomaga w znacznej poprawie krążenia, a wysoka zawartość flawonoidów pozwala na to aby bakłażan był brany pod uwagę jako doskonały diuretyk naturalny. Najlepszy sposób na wykorzystanie zalet bakłażana jest ugotowanie go w wodzie, a później wypicie jej, co wpłynie też pozytywnie na odchudzanie.

Karczochy7#:Karczochy-jedne-z-najzdrowszych-warzyw.jpg

Karczochy są przede wszystkim znane z pozytywnego wpływu na funkcjonowanie nerek. W swoim składzie zawierają flawonoidy, kwas kawowy oraz witaminy i minerały, które mają silne działanie moczopędne.

Seler8#:Seler.jpg

Nasiona selera wzmagają produkcję moczu i wydalanie kwasu moczowego, co pozwala organizmowi na przeprowadzenie naturalnej detoksykacji. Należy jednak pamiętać, że seler ma w swoim składzie wysoki poziom sodu.

Winogrona9#:zielone-winogrona.jpg

Winogrona w swoim składzie mają wysoki poziom wody i potasu, co powoduje, że stają się one bardzo ważnym diuretykiem naturalnym. Kolejną zaletą winogron jest fakt, że w ich składzie można odnotować niskie zawartości sodu, co pozwala naszemu organizmowi na pozbywanie się toksyn wraz z moczem.

Szparagi10#:Szparagi.jpg

Szparagi bogate są w asparaginę, czyli aminokwas, który sprawia, że mają one duże właściwości moczopędne, pomagają uśmierzać ból podczas zapalenia stawów, reumatyzmu i zatrzymania płynów w organizmie, które może powodować zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co więcej, szparagi mają bardzo niską ilość kalorii, a dzięki wysokiej zawartości błonnika, pomagają bardzo skutecznie wyeliminować toksyny z jelit.