10 najlepszych Diuretyków naturalnych

Diuretyki głównie używane są w leczeniu mającym na celu 2#:Arbuzy,jpg

Arbuz dzięki wysokiej zawartości wody jest diuretykiem naturalnym. Oprócz tego zawiera likopeny, antyoksydanty, które wzmacniają organizm i zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki. Co więcej, arbuz zawiera aminokwasy, które pomagają poszerzyć żyły, co sprawia, że płyny w organizmie mogą przepływać swobodniej i pozwala to również transportować płyny zgromadzone w tkankach. Arbuz ma również właściwości odtruwające, odkwaszające i mineralizujące, co wpływa na zdrowe funkcjonowanie jelit.

Pomidor

4#:ogórek,jpg

Ogórek również składa się z dużej ilości wody, co czyni go wyśmienitym diuretykiem naturalnym. W jego składzie znajdziemy również krzem i siarkę, które pomagają wyeliminować kwas moczowy z nerek i co za tym idzie, zmniejszyć zatrzymywanie płynów w organizmie.

Sok z czarnych borówek7#:Karczochy-jedne-z-najzdrowszych-warzyw.jpg

Karczochy są przede wszystkim znane z pozytywnego wpływu na funkcjonowanie nerek. W swoim składzie zawierają flawonoidy, kwas kawowy oraz witaminy i minerały, które mają silne działanie moczopędne.

Seler10#:Szparagi.jpg

Szparagi bogate są w asparaginę, czyli aminokwas, który sprawia, że mają one duże właściwości moczopędne, pomagają uśmierzać ból podczas zapalenia stawów, reumatyzmu i zatrzymania płynów w organizmie, które może powodować zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co więcej, szparagi mają bardzo niską ilość kalorii, a dzięki wysokiej zawartości błonnika, pomagają bardzo skutecznie wyeliminować toksyny z jelit.