Wskazówki jak kontrolować lęk

Lęk jest jednym z najczęściej występujących stanów zmiennych w dzisiejszych czasach. Lęk powstaje często z powodu nagromadzenia 2#leki-na-zwalczanie-lęk.jpg

Rodzaje lęku

Lęk odczuwany

Występuje kiedy jakieś zdarzenie lub kilka z nich powodują u osoby odmienny stan świadomości, jednak kiedy dane zdarzenie się zakończy, osoba cierpiąca na stan lękowy wraca do normalności.

3#lęk.jpg

Lęk domniemany

Lęk domniemany to stan na jaki cierpią osoby od dziecka, co oznacza, że lęk formuję część życia tej osoby. W takim wypadku nieunikniona jest pomoc specjalisty, aby dzięki odpowiedniemu leczeniu, kontrolować wszystkie szczególne sytuacje, które powodują stany lękowe.

Niezwykle ważne jest aby pamiętać o tym, że w większości przypadków stany lękowe mogą być skutecznie leczone. Często leczenie odbywa się bez użycia leków psychotropowych, wystarcza jedynie seria bardzo prostych i naturalnych sposobów.

Sposoby na kontrolowanie lęku

5#sporty-lęk.jpg

Inną rzeczą, która pozwoli nam na bycie spokojniejszymi, jest poświęcanie przynajmniej godziny dziennie na naszą ulubioną aktywność fizyczną. Zwykle osoby mające problem z lękiem poświęcają bardzo mało czasu na swoje ulubione czynności ponieważ większość czasu spędzają na wypełnianiu obowiązków, które nie przynoszą żadnej satysfakcji. Zatem jeżeli lubimy spacery, ćwiczenia, czytanie, spacerowanie, itd. Śmiało! To jest najlepszy moment aby zacząć poświęcać temu więcej czasu.

Ćwiczenia relaksacyjne

7#budzik-lęk

Na koniec pamiętajmy aby nie zostawiać zaległych rzeczy do wykonania. Jedną z rzeczy, która powoduje niestabilność i niepokój, jest świadomość, że mamy czynności do wykonania, które powinniśmy już dawno zrobić. Dlatego też starajmy się tak zaplanować nasz harmonogram, zarówno w pracy jak i w domu, abyśmy byli w stanie wykonać wszystkie zaplanowane rzeczy w terminie.