Utrata wagi w okresie menopauzy jest możliwa!

Aby osiągać swoje cele nie możesz się poddawać, lecz powinnaś szukać alternatyw.
Utrata wagi w okresie menopauzy jest możliwa!
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Tak, utrata wagi w okresie menopauzy jest możliwa! Wszystko zależy od uwzględnienia pewnych czynników i poszukiwania najlepszych opcji, indywidualnie do siebie dostosowanych. Każda kobieta chce dobrze wyglądać i mieć ładną figurę, bez względu na to, ile ma lat. A poza tym, kto nie chce wyglądać i czuć się jak najlepiej?

W okresie menopauzy, w którym przechodzisz z fazy reprodukcyjnej do stadium niereprodukcyjnego, w Twoim ciele zachodzi szereg zmian. Wiele kobiet przybiera na wadze, co odczuwają jako nieprzyjemne i sprawia, że czują się niekomfortowo. Dlatego kobiety szukają idealnej diety, która pomoże im stracić na wadze w okresie menopauzy, co przywróci ich pewność siebie i zwiększy poczucie własnej wartości. W dzisiejszym artykule pokażemy, że utrata wagi w okresie menopauzy jest możliwa.

Utrata wagi w okresie menopauzy jest jak najbardziej możliwa

Nie ma jednak żadnej uniwersalnej zasady, którą można zastosować dla każdej kobiety. Istnieją natomiast pewne zalecenia dietetyczne, które są doskonałymi wskazówkami dla wszystkich.

Obejmują one nawyki zdrowego stylu życia, takie jak regularne picie wody, odpowiednie ćwiczenia i oczywiście utrzymywanie zbilansowanej diety, która zapewni Twojemu ciału niezbędnych wartości odżywczych. Są to podstawowe filary każdej diety.

Twoje ciało działa w oparciu o twoje przyzwyczajenia – więc jeśli masz dużo złych nawyków, są szanse na to, że nie osiągniesz najlepszych wyników. Jak to się mówi, jesteś tym, co jesz.

Dzisiaj chcemy podzielić się bardzo prostą i łatwą do przestrzegania dietą, która sprawi, że utrata wagi w okresie menopauzy nie będzie wcale taka trudna. Przekonasz się, że przy odrobinie wysiłku i dobrego nastawienia, nie tylko stracisz na wadze, ale także poczujesz się lepiej i będziesz się cieszyła dobrym zdrowiem.

Dieta idealna

1. Ogranicz węglowodany

Kiedy idziesz do sklepu i zaczynasz szukać wszystkiego na swojej liście, powinnaś unikać węglowodanów. Pomoże Ci to rozpocząć dietę z większym przekonaniem, a Twój organizm Ci za to podziękuje.

Talerz zdrowych przekąsek

Mówimy między innymi o makaronie, serze, maśle, smażonych potrawach i wielu innych produktach. Powodują one gromadzenie tłuszczu i przyczyniają się do przyrostu masy ciała – a tego nie chcesz, prawda?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Dieta niskowęglowodanowa – pomysł na menu

2. Dodaj więcej warzyw do posiłków

Podczas menopauzy zauważysz, że wiele zmian – nawet w Twoim apetycie – sprawi, że utrzymane diety zmieni się w prawdziwą walkę. Na szczęście warzywa są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, witamin i minerałów.

Utrata wagi w okresie menopauzy dzięki warzywom i owocom

Te najbardziej wartościowe, które powinnaś uwzględnić w diecie odchudzającej w okresie menopauzy to:

  • Pomidory
  • Marchew bogata w witaminy A, E i D
  • Sałata do sałatek i wszelkiego rodzaju potraw
  • Brokuły – najlepsze źródło przeciwutleniaczy
  • Cebula – duża ilość białka, minerałów, przeciwutleniaczy, a nawet wapnia
  • Papryka, którą można dodać do prawie każdej potrawy, aby nadać jej niezwykły smak

3. To nie jest mit: potrzebujesz wapnia

Prawdopodobnie temat spożywania wapnia w okresie menopauzy nie jest Ci obcy. Nie martw się – dobrą wiadomością jest to, że dostarczenie tego składnika nie musi ograniczyć się do brania pigułek i suplementów.

W rzeczywistości mleko, jogurt naturalny i orzechy są idealnym naturalnym produktem o wysokiej zawartości wapnia.

Nabiał i orzechy

Nie zapominaj, że Twoja dieta powinna być zrównoważona i wzbogacona przez regularne ćwiczenia. Nie wolno Ci zapomnieć, że siedzący tryb życia nie jest Twoim przyjacielem.

Koniecznie przeczytaj również ten ciekawy artykuł: Osteoporoza – kontrolowanie w okresie menopauzy

4. Ogranicz spożywanie czerwonego mięsa i jedz więcej ryb

W okresie menopauzy Twoje ciało przekształca czerwone mięso w nadmiar węglowodanów, który na ogół gromadzi się w okolicy brzucha. Jest to niepożądane, jeśli chcesz schudnąć lub utrzymać idealną wagę.

Czerwone mięso

Możesz zastąpić czerwone mięso rybami i owocami morza. Te produkty zapewniają doskonałe korzyści zdrowotne, a także są smaczne. Istnieje również mnóstwo przepisów na przygotowanie ryb. Spróbuj tych wskazówek i osiągnij swój cel, jakim jest utrata wagi w okresie menopauzy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.