Soda Zdrowia Doda: 4 Naturalne Zastosowania

Soda Zdrowia Doda: 4 Naturalne Zastosowania

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Soda oczyszczona jest zdecydowanie jednym z naszych największych domowych sojuszników. Sprawdza się nie tylko przy oczyszczaniu pomieszczeń, ale może być również traktowana jako idealny zamiennik dla wielu różnych produktów kosmetycznych. Za chwilę poznasz 4 naturalne i skuteczne zastosowania sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona na zapalenie dziąseł

Choroba dziąseł jest znacznie częstsza, niż myślisz. Objawia się krwawieniem dziąseł, szczególnie podczas szczotkowania zębów. Wskazuje się, że jednym z najlepszych sposobów leczenia zapalenia dziąseł, są specjalnie do tego przeznaczone pasty do zębów, jednak wielu z nas nie docenia potęgi naturalnych domowych środków. Jeśli zapalenie, wywołane jest zwykłym podrażnieniem (na przykład, jeżeli zranimy się za sprawą twardej skórki chleba lub innych produktów spożywczych), soda oczyszczona może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W innych przypadkach, zapalenie dziąseł pojawia się z powodu nagromadzenia się płytki nazębnej na zębach i trzonowcach. W tym celu, można skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych szczoteczek do zębów, którym zawsze towarzyszy jakiś nowy skuteczny produkt. My stanowczo polecamy jednak sodę oczyszczoną, jako doskonały i niedrogi zamiennik pasty do zębów. Używaj jej do mycia zębów. Nie wierz nam na słowo, ale przekonaj się sama, jakie to wspaniałe rozwiązanie!

2#:soda-oczyszczona.JPG

Aby zapobiec zapaleniu dziąseł, codziennie jedz surowe warzywa, zwiększ spożycie witaminy C i wapnia oraz wykonuj delikatne masaże tej okolicy.

Soda oczyszczona na dnę moczanową

Tysiące osób na całym świecie cierpi na podagrę, stosując mnóstwo środków przeciwbólowych w celu pozbycia się bólu. Jednakże wydaje się, że jest to rozwiązanie doraźne na kilka godzin, nie uderzające w główne źródło bólu. Choroba ta jest jedną z najprostszych w leczeniu sposobami naturalnymi, ale nie wiele osób o tym wie – zwłaszcza o metodzie z wykorzystaniem sody oczyszczonej.

Dna moczanowa, spowodowana jest wzrostem stężenia kwasu moczowego w organizmie, nadmiar którego nie jest odpowiednio wydalany. Zastosowanie sody oczyszczonej sprawia, że jest ona neutralizowana, ponieważ rozpuszczeniu ulegają kryształy kwasu moczowego, co w konsekwencji przynosi ulgę w bólu i zmniejszenie dyskomfortu.

3#:soda-oczyszczona.jpg

Użycie sody, prowadzi również do większej rozpuszczalności kwasu moczowego, dlatego organizm jest w stanie łatwiej go wydalać. Zwiększa również objętość płynów ustrojowych, które przechodzą przez nerki i, jakby tego było mało, podwyższa też pH moczu, co pomaga w zmniejszeniu ryzyka powstawania kamieni nerkowych.

Wystarczy wymieszać łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody i pić rano, po obiedzie i przed snem.

Soda oczyszczona do wybielania zębów

Mówiliśmy już o korzyściach płynących ze stosowania sody oczyszczonej w leczeniu zapalenia dziąseł. Jednak to jeszcze nie koniec jej cudownego działania w obrębie jamy ustnej. Jeśli chcesz mieć piękne, lśniące i śnieżnobiałe zęby jak modelki w reklamach pasty do zębów, koniecznie wypróbuj sodę oczyszczoną!

UWAGA: Należy zachować ostrożność podczas stosowania tego produktu. Nie używaj zbyt dużych ilości sody. Wynika to przede wszystkim z efektu, jakie przynosi ona dla szkliwa zębów. Stosuj maksymalnie raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. (Niektórzy stosują sodę raz w miesiącu).

Przebarwienia na zębach mogą powstawać z wielu powodów, takich jak: palenie, picie kawy lub herbaty, spożywanie produktów opartych na barwnikach, niewłaściwa higiena jamy ustnej, krzywica, wiek, itp. Pokrywające je białe szkliwo ściera się, zmieniając barwę i odsłaniając zębinę o kolorze żółtawym.

W celu wybielenia zębów, sugerujemy płukanie jamy ustnej preparatem z 1 łyżeczki sody rozpuszczonej w połowie szklanki wody. Płyn powinien dotrzeć do wszystkich zębów i trzonowców. Na początku zauważysz, że smak jest trochę słonawy. Wytrzymaj, a usta się do niego przyzwyczają. Nie pij wody! Powtarzaj co najmniej dwa lub trzy razy dziennie (na przykład, za każdym razem gdy myjesz zęby), ale pamiętaj, o czym mówiliśmy wcześniej.

Korzystne jest także to, że takie naturalne wybielanie zębów, zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z ust, a także pomaga w leczeniu ran, pęcherzy lub innych niedoskonałości czy skaleczeń w jamie ustnej. (Soda oczyszczona może być również stosowana osobno, do leczenia tych problemów).

Soda oczyszczona na pozbycie się trądziku

Gdy mowa o najczęstszych problemach skóry, trądzik na pewno do nich należy, szczególnie w okresie dzieciństwa i lat młodzieńczych. Może być wywołany przez różne czynniki, takie jak nadmierny łojotok, zmiany hormonalne, uwarunkowania genetyczne, dieta lub zmiany środowiska. Pryszcze pojawiają się w miejscach, gdzie dochodzi do nadmiernej produkcji łoju w mieszkach włosowych. Z tego też powodu, trądzik najczęściej dotyka twojej twarzy, pleców, klatki piersiowej i szyi.

Chociaż większość osób decyduje się na rozpoczęcie leczenia trądziku ze względów estetycznych i po to, aby zadbać o ładny wygląd, to prawda jest taka, że problem tkwi też głęboko w skórze i powinien być rozwiązany, zanim sytuacja dermatologiczna skóry pogorszy się lub trądzik stanie się przewlekły. Soda stanowi jeden z najbardziej skutecznych naturalnych środków na leczenie trądziku.

4#:soda-oczyszczona.jpg

Metoda jest bardzo prosta. Po pierwsze, dobrze oczyść twarz przy użyciu łagodnego mydła o neutralnym pH. Wymieszaj dwie łyżki sody oczyszczonej z wodą w misce, aż utworzy się mikstura o konsystencji kremowej pasty. Zastosuj na obszary objęte trądzikiem, zwłaszcza tym uporczywym. Wmasowuj okrężnymi ruchami tak, aby pasta wniknęła w głąb skóry, a następnie zostaw na kilka minut (nie za długo, ponieważ może to spowodować podrażnienie lub suchość skóry). Spłucz ciepłą wodą i osusz delikatnie ręcznikiem.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.