Nieskazitelna cera? Tak, to możliwe!

· Maj 11, 2015

Marzeniem każdego z nas, a już na pewno każdej kobiety jest gładka, nieskazitelna cera. Okazuje się, że nie wystarczy tylko zadbać o nią od zewnątrz. Wewnętrzne oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń i toksyn znacząco wpłynie na to jak wygląda cera, bowiem nagromadzenie zbędnych i szkodliwych produktów w narządach, w pierwszej kolejności odbija się na jej wyglądzie.

Z naszą pomocą dziś dowiesz się jakie produkty naturalne i jakie techniki wykorzystać do głębokiego oczyszczania skóry tłustej, skłonnej do trądziku, pojawiania się wągrów, i czyraków.

Zdrowa cera – jak przywrócić jej piękny wygląd?

Oczyszczanie jelit

Praca i stan naszych jelit bardzo szybko odbija się na wyglądzie naszej skóry. Oczyszczenie jelit oraz zdrowy tryb życia niezbędny do ich poprawnego funkcjonowania, zagwarantuje cerze promienny i świeży wygląd. Najczęściej występującym problemem jelitowym, który pogarsza kondycję skóry, to zaparcia. W ich efekcie toksyczne i szkodliwe substancje nie mogą zostać wydalone w naturalny sposób, i z powrotem zaczynają krążyć we krwi. Organizm chcąc się ich pozbyć, wykorzystuje inne sposoby na usunięcie ich – w tym wypadku skórę.

Oto kilka naturalnych sposobów na unikanie, i zwalczanie zaparć:

 • codzienne jedzenie dojrzałych i świeżych owoców, i warzyw. Szczególnie polecane są suszone śliwki, figi, zielone jabłka i warzywa o zielonych liściach takie jak szpinak czy boćwina.
 • wzbogacenie posiłków o ziarna siemienia lnianego.
 • spożywanie produktów pełnoziarnistych (mąka, chleb, makaron, ryż).
 • wzbogacenie diety o produkty zawierające chlorek magnezu.
 • pić dwie szklanki ciepłej wody na czczo.
 • dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody dziennie.
 • jeżeli to konieczne należy wykonać lewatywę przy użyciu wody, jest znacznie zdrowsza od tej chemicznej, dostępnej w aptekach.

Podczas czyszczenia jelit należy pamiętać o kilku wskazówkach. W ten sposób uzyskamy satysfakcjonujący efekt, a nasze jelita usprawnią swoją pracę.

2#:Warzywa-danny-O-cera.jpg

Lecznicze napary i herbaty

Znanych jest kilka ziół, które poprzez wewnętrzne oczyszczenie organizmu poprawiają wygląd zewnętrzny skóry. Po rozpoczęciu ich stosowania usprawniają one wydalanie toksyn przez skórę i w początkowej fazie oczyszczania może nam się wydawać, że cera wygląda dużo gorzej. Właśnie to znak tego, że wszystko odbywa się zgodnie z planem, proces oczyszczania został uruchomiony i przy regularnym ich stosowaniu skóra pozbędzie się tego, co szkodliwe, i odzyska swój zdrowy, promienny i gładki wygląd.

 • pokrzywa – ta dzika roślina ma silne właściwości oczyszczające i upiększające wygląd skóry.
 • łopian – wyciąg z korzenia ten rośliny jest bardzo pomocny przy walce z kłopotliwym trądzikiem i nawracającymi czyrakami. Oprócz tego korzystnie wpływa na nerki.
 • zielona herbata – ma właściwości oczyszczające, a dodatkowo jest bogata w odmładzające wygląd przeciwutleniacze.
 • mniszek lekarski – pomaga w eliminacji zanieczyszczeń poprzez wsparcie działania wątroby i nerek.

Podczas oczyszczania można stosować te rośliny naprzemiennie, ale koniecznie trzeba pamiętać o trzech filiżankach naparu dziennie.

3#:cera-skóra.jpg

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy

Podczas wewnętrznego procesu oczyszczania nie zapominajmy o zewnętrzne dbanie o naszą cerę, co jest bardzo ważne. Oto kilka wskazówek, jak ją pielęgnować:

 • rano umyj twarz zimną wodą
 • zastosuj naturalny tonik (może to być woda różana, woda z oczaru wirgińskiego lub rumianek)
 • nawilż skórę twarzy w zależności od jej typu i potrzeb. Jeżeli nie masz odpowiedniego kremu, możesz użyć naturalnych produktów: olej jojoba (skóra tłusta), olej kokosowy (skóra mieszana) czy olej arganowy (skóra sucha)
 • delikatnie masujemy twarz, ułatwiając w ten sposób skórze absorpcję olejów i jednocześnie usprawniając jej regeneracje
 • zabieg powtarzamy rano i wieczorem po usunięciu makijażu

Złuszczanie i odżywianie skóry twarzy raz w tygodniu.

Podczas miesiąca oczyszczania, przynajmniej raz w tygodniu musimy znaleźć czas na zabieg złuszczający martwe komórki skóry i odżywcze maseczki, które dostarczą jej witamin, i minerałów.

Eksfoliacja jest niezbędna do skutecznego usuwania zanieczyszczeń i martwego naskórka. Jedną z najprostszych metod jest wymieszanie soli lub cukru z miąższem aloesu, lub oleju, jeżeli skóra jest bardzo sucha. Następnie wykonujemy delikatny masaż twarzy i spłukujemy wszystko letnią wodą. Przyszedł czas na nałożenie odżywiającej i nawilżającej maseczki, którą możesz zrobić sama, mieszając zieloną glinkę z jogurtem naturalnym. Maseczkę przetrzymujemy około 30 minut, aż do wyschnięcia glinki.

Po upłynięciu zalecanego czasu usuwamy preparat letnią wodą i na koniec nakładamy zwykły krem.

Twoja cera rozpromienieje!