Nieskazitelna cera? Tak, to możliwe!

Najczęstszą przyczyną problemów skórnych są zalegające w organizmie toksyny oraz zanieczyszczenie powietrza. Oczyść swoje ciałą od wewnątrz i pielęgnuj cerę, by pozbyć się wszelkich niedoskonałości.
Nieskazitelna cera? Tak, to możliwe!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Marzeniem każdego z nas, a już na pewno każdej kobiety jest gładka, nieskazitelna cera. Okazuje się, że nie wystarczy tylko zadbać o nią od zewnątrz. Wewnętrzne oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń i toksyn znacząco wpłynie na to jak wygląda cera, bowiem nagromadzenie zbędnych i szkodliwych produktów w narządach, w pierwszej kolejności odbija się na jej wyglądzie.

Z naszą pomocą dziś dowiesz się, jakie produkty naturalne i jakie techniki wykorzystać do głębokiego oczyszczania skóry tłustej, skłonnej do trądziku, pojawiania się wągrów i czyraków. Nieskazitelna cera jest w zasięgu ręki – oto kilka wskazówek!

Nieskazitelna cera – jak przywrócić jej piękny wygląd?

Oczyszczanie jelit

Praca i stan naszych jelit bardzo szybko odbija się na wyglądzie naszej skóry. Oczyszczenie jelit oraz zdrowy tryb życia niezbędny do ich poprawnego funkcjonowania, zagwarantuje cerze promienny i świeży wygląd.

Najczęściej występującym problemem jelitowym, który pogarsza kondycję skóry są zaparcia. W ich efekcie toksyczne i szkodliwe substancje nie mogą zostać wydalone w naturalny sposób i z powrotem zaczynają krążyć we krwi. Organizm chcąc się ich pozbyć, wykorzystuje inne sposoby na usunięcie ich – w tym wypadku skórę.

Oto kilka naturalnych sposobów na unikanie i zwalczanie zaparć:

  • codzienne spożywanie dojrzałych i świeżych owoców i warzyw. Szczególnie polecane są suszone śliwki, figi, zielone jabłka i warzywa o zielonych liściach, takie jak szpinak czy boćwina;
  • wzbogacenie posiłków o ziarna siemienia lnianego;
  • spożywanie produktów pełnoziarnistych (mąka, chleb, makaron, ryż);
  • wzbogacenie diety o produkty zawierające chlorek magnezu;
  • picie dwóch szklanek ciepłej wody na czczo;
  • dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody dziennie;
  • jeżeli to konieczne, można wykonać lewatywę przy użyciu wody, która jest znacznie zdrowsza od tej chemicznej, dostępnej w aptekach.

Podczas czyszczenia jelit należy pamiętać o kilku wskazówkach. W ten sposób uzyskamy satysfakcjonujący efekt, a nasze jelita usprawnią swoją pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Domowe oczyszczanie twarzy – 2 sposoby na detoks

 

Swieże warzywa i owoce a nieskazitelna cera

Lecznicze napary i herbaty

Znanych jest kilka ziół, które poprzez wewnętrzne oczyszczenie organizmu poprawiają wygląd zewnętrzny skóry. Po rozpoczęciu ich stosowania usprawniają one wydalanie toksyn przez skórę i w początkowej fazie oczyszczania może nam się wydawać, że wygląda ona dużo gorzej. Właśnie to znak tego, że wszystko odbywa się zgodnie z planem,a nieskazitelna cera jest w zasięgu ręki. Proces oczyszczania został bowiem uruchomiony i przy regularnym ich stosowaniu skóra pozbędzie się tego, co szkodliwe i odzyska swój zdrowy, promienny i gładki wygląd.

  • pokrzywa – ta dzika roślina ma silne właściwości oczyszczające i upiększające wygląd skóry.
  • łopian – wyciąg z korzenia ten rośliny jest bardzo pomocny przy walce z kłopotliwym trądzikiem i nawracającymi czyrakami. Oprócz tego korzystnie wpływa na nerki.
  • zielona herbata – ma właściwości oczyszczające, a dodatkowo jest bogata w odmładzające wygląd przeciwutleniacze.
  • mniszek lekarski – pomaga w eliminacji zanieczyszczeń poprzez wsparcie działania wątroby i nerek.

Podczas oczyszczania można stosować te rośliny naprzemiennie, ale koniecznie trzeba pamiętać o trzech filiżankach naparu dziennie.

Nieskazitelna cera a zioła

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Jędrna cera – poznaj na nią sposoby!

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy

Podczas wewnętrznego procesu oczyszczania nie zapominajmy o zewnętrznej pielęgnacji cery, co jest równie ważne. Oto kilka wskazówek, jak o nią dbać:

  • rano umyj twarz zimną wodą
  • zastosuj naturalny tonik (może to być woda różana, woda z oczaru wirgińskiego lub rumianek)
  • nawilż skórę twarzy w zależności od jej typu i potrzeb. Jeżeli nie masz odpowiedniego kremu, możesz użyć naturalnych produktów: olej jojoba (skóra tłusta), olej kokosowy (skóra mieszana) czy olej arganowy (skóra sucha)
  • delikatnie wymasuj twarz, ułatwiając w ten sposób skórze absorpcję olejów i jednocześnie usprawniając jej regenerację
  • zabieg powtarzaj rano i wieczorem po usunięciu makijażu

Złuszczanie i odżywianie skóry twarzy raz w tygodniu.

Podczas miesiąca oczyszczania, przynajmniej raz w tygodniu musimy znaleźć czas na zabieg złuszczający martwe komórki skóry i odżywcze maseczki, które dostarczą jej witamin, i minerałów.

Eksfoliacja jest niezbędna do skutecznego usuwania zanieczyszczeń i martwego naskórka. Jedną z najprostszych metod jest wymieszanie soli lub cukru z miąższem aloesu lub oleju, jeżeli skóra jest bardzo sucha. Następnie wykonujemy delikatny masaż twarzy i spłukujemy wszystko letnią wodą. Przyszedł czas na nałożenie odżywiającej i nawilżającej maseczki, którą możesz zrobić sama, mieszając zieloną glinkę z jogurtem naturalnym. Maseczkę pozostawiamy na skórze przez 30 minut, aż do wyschnięcia glinki.

Po upłynięciu zalecanego czasu usuwamy preparat letnią wodą i na koniec nakładamy zwykły krem.

Twoja cera rozpromienieje!

To może Cię zainteresować ...
Naturalny tonik do twarzy – sekret idealnej cery
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Naturalny tonik do twarzy – sekret idealnej cery

Naturalny tonik do twarzy to kosmetyk do codziennej pielęgnacji cery. Naucz się go przygotowywać własnoręcznie na bazie wyłącznie naturalnych skład...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.