Nieskazitelna cera? Tak, to możliwe!

Najczęstszą przyczyną problemów skórnych są zalegające w organizmie toksyny oraz zanieczyszczenie powietrza. Oczyść swoje ciałą od wewnątrz i pielęgnuj cerę, by pozbyć się wszelkich niedoskonałości.
Nieskazitelna cera? Tak, to możliwe!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Marzeniem każdego z nas, a już na pewno każdej kobiety jest gładka, nieskazitelna cera. Okazuje się, że nie wystarczy tylko zadbać o nią od zewnątrz. Wewnętrzne oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń i toksyn znacząco wpłynie na to jak wygląda cera, bowiem nagromadzenie zbędnych i szkodliwych produktów w narządach, w pierwszej kolejności odbija się na jej wyglądzie.

Z naszą pomocą dziś dowiesz się, jakie produkty naturalne i jakie techniki wykorzystać do głębokiego oczyszczania skóry tłustej, skłonnej do trądziku, pojawiania się wągrów i czyraków. Nieskazitelna cera jest w zasięgu ręki – oto kilka wskazówek!

Nieskazitelna cera – jak przywrócić jej piękny wygląd?

Oczyszczanie jelit

Praca i stan naszych jelit bardzo szybko odbija się na wyglądzie naszej skóry. Oczyszczenie jelit oraz zdrowy tryb życia niezbędny do ich poprawnego funkcjonowania, zagwarantuje cerze promienny i świeży wygląd.

Najczęściej występującym problemem jelitowym, który pogarsza kondycję skóry są zaparcia. W ich efekcie toksyczne i szkodliwe substancje nie mogą zostać wydalone w naturalny sposób i z powrotem zaczynają krążyć we krwi. Organizm chcąc się ich pozbyć, wykorzystuje inne sposoby na usunięcie ich – w tym wypadku skórę.

Oto kilka naturalnych sposobów na unikanie i zwalczanie zaparć:

 • codzienne spożywanie dojrzałych i świeżych owoców i warzyw. Szczególnie polecane są suszone śliwki, figi, zielone jabłka i warzywa o zielonych liściach, takie jak szpinak czy boćwina;
 • wzbogacenie posiłków o ziarna siemienia lnianego;
 • spożywanie produktów pełnoziarnistych (mąka, chleb, makaron, ryż);
 • wzbogacenie diety o produkty zawierające chlorek magnezu;
 • picie dwóch szklanek ciepłej wody na czczo;
 • dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody dziennie;
 • jeżeli to konieczne, można wykonać lewatywę przy użyciu wody, która jest znacznie zdrowsza od tej chemicznej, dostępnej w aptekach.

Podczas czyszczenia jelit należy pamiętać o kilku wskazówkach. W ten sposób uzyskamy satysfakcjonujący efekt, a nasze jelita usprawnią swoją pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Domowe oczyszczanie twarzy – 2 sposoby na detoks

 

Swieże warzywa i owoce a nieskazitelna cera

Lecznicze napary i herbaty

Znanych jest kilka ziół, które poprzez wewnętrzne oczyszczenie organizmu poprawiają wygląd zewnętrzny skóry. Po rozpoczęciu ich stosowania usprawniają one wydalanie toksyn przez skórę i w początkowej fazie oczyszczania może nam się wydawać, że wygląda ona dużo gorzej. Właśnie to znak tego, że wszystko odbywa się zgodnie z planem,a nieskazitelna cera jest w zasięgu ręki. Proces oczyszczania został bowiem uruchomiony i przy regularnym ich stosowaniu skóra pozbędzie się tego, co szkodliwe i odzyska swój zdrowy, promienny i gładki wygląd.

 • pokrzywa – ta dzika roślina ma silne właściwości oczyszczające i upiększające wygląd skóry.
 • łopian – wyciąg z korzenia ten rośliny jest bardzo pomocny przy walce z kłopotliwym trądzikiem i nawracającymi czyrakami. Oprócz tego korzystnie wpływa na nerki.
 • zielona herbata – ma właściwości oczyszczające, a dodatkowo jest bogata w odmładzające wygląd przeciwutleniacze.
 • mniszek lekarski – pomaga w eliminacji zanieczyszczeń poprzez wsparcie działania wątroby i nerek.

Podczas oczyszczania można stosować te rośliny naprzemiennie, ale koniecznie trzeba pamiętać o trzech filiżankach naparu dziennie.

Nieskazitelna cera a zioła

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Jędrna cera – poznaj na nią sposoby!

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy

Podczas wewnętrznego procesu oczyszczania nie zapominajmy o zewnętrznej pielęgnacji cery, co jest równie ważne. Oto kilka wskazówek, jak o nią dbać:

 • rano umyj twarz zimną wodą
 • zastosuj naturalny tonik (może to być woda różana, woda z oczaru wirgińskiego lub rumianek)
 • nawilż skórę twarzy w zależności od jej typu i potrzeb. Jeżeli nie masz odpowiedniego kremu, możesz użyć naturalnych produktów: olej jojoba (skóra tłusta), olej kokosowy (skóra mieszana) czy olej arganowy (skóra sucha)
 • delikatnie wymasuj twarz, ułatwiając w ten sposób skórze absorpcję olejów i jednocześnie usprawniając jej regenerację
 • zabieg powtarzaj rano i wieczorem po usunięciu makijażu

Złuszczanie i odżywianie skóry twarzy raz w tygodniu.

Podczas miesiąca oczyszczania, przynajmniej raz w tygodniu musimy znaleźć czas na zabieg złuszczający martwe komórki skóry i odżywcze maseczki, które dostarczą jej witamin, i minerałów.

Eksfoliacja jest niezbędna do skutecznego usuwania zanieczyszczeń i martwego naskórka. Jedną z najprostszych metod jest wymieszanie soli lub cukru z miąższem aloesu lub oleju, jeżeli skóra jest bardzo sucha. Następnie wykonujemy delikatny masaż twarzy i spłukujemy wszystko letnią wodą. Przyszedł czas na nałożenie odżywiającej i nawilżającej maseczki, którą możesz zrobić sama, mieszając zieloną glinkę z jogurtem naturalnym. Maseczkę pozostawiamy na skórze przez 30 minut, aż do wyschnięcia glinki.

Po upłynięciu zalecanego czasu usuwamy preparat letnią wodą i na koniec nakładamy zwykły krem.

Twoja cera rozpromienieje!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.