Jak usunąć blizny po trądziku?

Po przeprowadzeniu leczenia mającego na celu usunięcia trądziku, często zmagamy się z pozostałościami po nim, bliznami po trądziku. Mogą one być bardzo trudne do usunięcia, nie jest to jednak niemożliwe. W tym artykule dowiemy się jak usunąć blizny po trądziku, za pomocą domowych sposobów. Wśród najważniejszych zalet domowych i naturalnych zabiegów na blizny po trądziku, na pewno można wymienić ich niską szkodliwość dla zdrowia, ekonomiczność oraz łatwą dostępność składników do ich przygotowania. Możliwe, że większość z nich mamy nawet w domu.

Domowe zabiegi na blizny po trądziku

Nasza skóra nie zostaje złuszczona przez produkty chemiczne lub szkodliwe. Zabiegi usuwające blizny po trądziku możemy podzielić na dwa rodzaje:

 • Zabiegi na bazie kwasów owocowych. Oparte są one na owocach i warzywach z rodziny cytrusów, które rozjaśniają naszą skórę, pozbywają się z niej martwego naskórka oraz blokują produkcję sebum, które jest odpowiedzialne za pojawianie się nowych wyprysków. Bardzo ważnym jest, aby pamiętać, że zabiegi na bazie cytrusów należy stosować na noc i następnego dnia, przed ekspozycją twarzy na słońce, powinniśmy dokładnie zmyć twarz ponieważ, na naszej skórze mogą powstać plamy.
 • Zabiegi na bazie olejków. Mieszając różne olejki eteryczne lub stosując ich jako bazę lekarstwa, będziemy w stanie usunąć blizny po trądziku i pozbyć się zaczerwienień na skórze twarzy. Efekty zauważymy po regularnym stosowaniu, zarówno rano jak i wieczorem.

2#trądzik-blizny.jpg

Naturalne środki usuwające blizny po trądziku

 • Olejek z dzikiej róży: należy użyć kilka kropli olejku z dzikiej róży na wacik nasączony wodą i przykładać go w miejsca gdzie występują blizny po trądziku.
 • Olej kokosowy i kurkuma: mieszamy łyżkę oleju kokosowego z łyżeczką kurkumy lub szafranu indyjskiego i nakładamy na skórę przed pójściem spać. Jest to bardzo skuteczny sposób na walkę z bliznami.
 • Brązowy cukier: roztapiamy trochę brązowego cukru we wrzącej wodzie, aż mocno zgęstnieje. Jeżeli masz tłustą skórę, dodaj kilka kropli soku z cytryny, a jeśli twoja skóra jest sucha, dodaj kilka kropli oliwy z oliwek. Zostaw do ostudzenia, a następnie nałóż na miejsca, które chcesz leczyć.
 • Drożdże piwne: ten domowy sposób stosowany jest w celu zapobiegania nawrotom trądziku. Najlepiej stosować je, dodając łyżeczkę dziennie do naszych posiłków. Można też przygotować maseczkę, mieszając drożdże z odrobiną mleka i nakładać na 3#ananas-blizny.jpg

  • Soda oczyszczona: składnik ten ma bardzo wiele zalet więc stosowany jest do bardzo wielu zadań, zarówno w kwestiach kosmetycznych, zdrowotnych jak i stosowania w gospodarstwie domowym. Sodę oczyszczoną należy aplikować bezpośrednio na blizny po trądziku, najlepiej zwilżyć ją delikatnie wodą, aby lepiej się rozprowadzała. Zostawić na twarzy na kilka sekund, po czym zmyć z twarzy ciepłą wodą.
  • Rumianek: działa antyseptycznie, jest jednym z najlepszych domowych sposobów na pozbycie się blizn po trądziku. Należy przyrządzić napar wsypując łyżkę suszonych kwiatów rumianku do filiżanki zagotowanej wody, zostawić do wystygnięcia, a następnie namoczyć wacik w naparze i stosowań na skórę twarzy. Jeżeli blizny po trądziku znajdują się też na innych częściach ciała niż twarz, można przygotować kąpiel, dodawać filiżankę suszonych kwiatów rumianku na dwie litry wody, kąpiel powinna trwać około 15 minut.
  • Aloes: jak mogłoby być inaczej? Aloes jest niekwestionowanym sojusznikiem w zakresie estetyki i zdrowia. Należy wydobyć miąższ z łodygi i stosować go na skórę każdej nocy, zostawiając aby się wchłonął, nie spłukiwać.
  • Sok z cytryny: służy do rozjaśniania ciemnych plam na skórze spowodowanych trądzikiem. Stosujemy na całą twarz przed pójściem spać. Pamiętajmy, aby zmyć go dokładnie przed wyjściem na zewnątrz, bo inaczej możemy osiągnąć efekt odwrotny od oczekiwanego!

  5#mleko-z-przyprawami-blizny.jpg