Pasta do zębów i jej 13 zastosowań

· Maj 8, 2015

Pasta do zębów to produkt, który zawsze znajduje się w naszych domach i jest niezbędny w naszej codziennej higienie, ale czy wiedziałaś, że oprócz czyszczenia i wybielania, pasta do zębów może mieć inne zastosowania? W tym artykule pokażemy zastosowania dla pasty do zębów, które nie raz wybawią cię z opresji.

Pasta do zębów jako żel do włosów

Pasta do zębów, która jest w formie żelu może służyć jako żel do włosów. Nie jest to produkt, który można używać w ten sposób na co dzień, ale w wypadku kiedy nieoczekiwanie skończy nam się żel do włosów, może to być nasz ratunek z opresji. Mamy często używają pasty do zębów, aby utrwalić fryzury swoich córeczek.

Czyszczenie klawiatury komputera i ekranu telefonu komórkowego

W przypadku klawiatury, użyj delikatnej ściereczki z odrobiną pasty do zębów, przetrzyj nią klawisze, a kiedy klawiatura będzie już sucha, zetrzyj pastę do zębów wilgotną szmatką. W przypadku ekranu telefonu komórkowego, sprawdza się idealnie w czyszczeniu, ale też pozwala usunąć malutkie rysy, które się na nim pojawiły.

Czyszczenie szkła

Lustra, drzwi do łazienki i okna brudzą się w zawrotnym tempie i wtedy wyglądają nieestetycznie. Nanieś pastę do zębów na gąbkę i czyść nią szklane powierzchnie, zostaw na chwilę do wyschnięcia, a następnie spłucz wodą.

Łagodzenie ugryzień owadów

2#owady-pasta-do-zębów.jpg

Pasta do zębów jest zalecana w celu zmniejszenia swędzenia i obrzęku, które powodują niektóre ugryzienia owadów. Nakładamy odrobinę na miejsce ugryzienia, najlepiej na całą noc, wtedy efekt będzie lepszy.

Eliminowanie silnych zapachów

Cebula, czosnek, ryby i inne produkty, które używamy podczas gotowania, mogą zostawić nieprzyjemny zapach na naszych dłoniach. Istnieją również owoce i warzywa, które pozostawiają po sobie brzydki zapach. Aby usunąć ten nieprzyjemny dla nosa problem, rozprowadzamy na dłoniach i palcach sporą ilość pasty do zębów, czekamy aż wyschnie, a następnie spłukujemy wodą.

Usuwanie plam

3#plamy-na-ubraniach-pasta-do-zębów.jpg

Istnieją plamy, które stają się niemożliwe do usunięcia, możemy wtedy spróbować pasty do zębów. Aplikujemy ją na plamę i mocno wcieramy.

Walka z trądzikiem

Jest to jedno z najpopularniejszych zastosowań pasty do zębów w dzisiejszych czasach. Należy nałożyć niewielką ilość pasty do zębów na krostkę i zostawić na całą noc, sprawi to, że wyschnie on dużo szybciej. W ciągu dnia można również stosować pastę na zmiany trądzikowe, warto jednak po nałożeniu pasty, zakleić to miejsce plastrem.

Usuwanie plam z farby do włosów

Jeżeli podczas farbowania włosów w domu zdarzy ci się, że farba zabrudzi ci ubranie lub jakąś część ciała, nałóż pastę do zębów na plamę, w ten sposób łatwo się jej pozbędziesz.

Aby jednak uniknąć tego zdarzenia, nabierz odrobinę pasty do zębów na dłonie i nałóż ją na czoło, uszy i szyję. Jeżeli masz długie włosy, umieść również trochę na ramionach i plecach, oczywiście nie musisz cała wysmarować się pastą, wystarczy, że nałożysz odrobinę w każde z tych miejsc.

Nadawanie połysku paznokciom

4#paznokcie-pasta-do-zębów.jpg

Pasta do zębów działa również bardzo dobrze na paznokcie, oczyszczając je i utwardzając. Wcieramy pastę do zębów w paznokcie za pomocą szczoteczki do zębów.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z czajnika

Z czasem czajnik, w którym gotujemy wodę, może zacząć brzydko pachnieć. Możemy go łatwo wyczyścić za pomocą szczoteczki i pasty do zębów i tym samym usunąć nieprzyjemny zapach. Czyścimy dokładnie wszystkie ściany naczynia, po czym płuczemy dokładnie wodą. Oczywiście ten sposób sprawdzi się również w przypadku słoików, termosów, a nawet pustych opakowań po kremach czy szamponach, które chcemy ponownie użyć.

Nadawanie połysku przedmiotom ze srebra

Używając szczoteczki do zębów wcieramy pastę w przedmiot, któremu chcemy nadać błysk, zostawiamy na całą noc, aby pasta do zębów mogła odpowiednio zadziałać, następnego dnia usuwamy ją wilgotną szmatką.

Usuwanie przypalonej warstwy z żelazka

Ta przypalona warstwa, która często zostaje na żelazku jest bardzo denerwująca, a poza tym często możemy zaplamić nią ubrania. Aby ją usunąć, wystarczy nałożyć pastę do zębów na szczoteczkę i szorować do momentu, aż przypalona warstwa zniknie.

Czyszczenie butów

Jeżeli buty są wykonane z tworzywa sztucznego możemy użyć pasty i szczoteczki do zębów, aby usunąć z nich brud. Sprawdza się idealnie w przypadku tenisówek, które dzieci używają w szkole, zawsze są one bardzo brudne, a zaletą tego sposobu jest fakt, że nie trzeba butów prać i czekać aż wyschną. Wystarczy wyczyścić wierzchnią warstwę szczoteczką i pastą do zębów i gotowe.