Sposoby na wybielanie zębów

Po długim czasie bez wizyty u dentysty, palenia papierosów, picia kawy i herbaty, nasze zęby mogą być żółte. Wybielanie zębów okazuje się jedynym wybawieniem. Powodów do tego może być wiele, wszyscy przecież chcemy mieć atrakcyjny uśmiech, a wybielanie zębów zapewne jest najlepszą opcją, która nam pomoże osiągnąć ten cel.Oprócz wymienionych już przyczyn, 2#:truskawki.jpgJ

est to bardzo prosty zabieg do wykonania. Wystarczy niewielka ilość miąższu z truskawki.  nacierając nim zęby około pięciu minut. Po wykonanym zabiegu należy przepłukać usta wodą i użyć nici dentystycznej do usunięcia ewentualnych pestek, które mogły zostać w szczelinach między zębami.

Soda oczyszczona

Aby przeprowadzić wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej, umieść niewielką ilość proszku na szczoteczkę do zębów i wyszczotkuj zęby, inną opcją jest dodanie sody oczyszczonej do pasty do zębów, którą używamy na co dzień.

Sok z cytryny

4#:wawrzyn.jpg

Jest to bardzo skuteczna metoda, choć mało znana. Należy rozdrobnić skórkę pomarańczy z liśćmi laurowymi i tak przygotowaną mieszaniną nacierać zęby, powinniśmy się postarać aby dotrzeć do wszystkich miejsc. Po zakończeniu należy wypłukać usta zimną wodą.

Sposoby na utrzymanie bieli zębów

5#:seler.jpg

  • Starajmy się regularnie rzuć niektóre owoce i warzywa, takie jak: jabłko, seler, marchew, brokuł.
  • Szczotkujmy zęby przynajmniej trzy razy dziennie.
  • Starajmy się unikać napojów gazowanych o ciemnym zabarwieniu i palenia papierosów. Jeżeli jednak nie stosujemy się do tej zasady, powinniśmy myć zęby po każdym spożyciu wymienionych napojów, po paleniu, aby zapobiec przebarwieniom na naszych zębach.

UWAGA: Zaleca się aby nie nadużywać podanych wskazówek ponieważ zbyt częste stosowanie niektórych ze wskazanych produktów (zwłaszcza cytryny i sody oczyszczonej), może przynieść odwrotny skutek (jeżeli używa się ich w nadmiarze i zbyt często). Prosimy więc o rozważne stosowanie się do tych zaleceń! Zalecamy również aby odwiedzić dentystę i zasięgnąć specjalistycznej porady dotyczącej wybielania zębów.