Sposoby na wybielanie zębów

Sposoby na wybielanie zębów
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Po długim czasie bez wizyty u dentysty, palenia papierosów, picia kawy i herbaty, nasze zęby mogą być żółte. Wybielanie zębów okazuje się jedynym wybawieniem. Powodów do tego może być wiele, wszyscy przecież chcemy mieć atrakcyjny uśmiech, a wybielanie zębów zapewne jest najlepszą opcją, która nam pomoże osiągnąć ten cel.Oprócz wymienionych już przyczyn, zęby mogą być zabarwione również przez niektóre leki, głównie antybiotyki, spożywanie tłustych potraw, jagód czy substancje dodawane do żywności.

W tym artykule podzielimy się pewnymi sposobami na naturalne wybielanie zębów, dzięki którym nasze zęby odzyskają swój blask i piękny biały koloryt, za którym tak tęsknimy. To wszystko sprawi, że będziemy się dużo chętniej uśmiechali.

Sposoby na wybielanie zębów

Miąższ truskawki

2#:truskawki.jpg
J

est to bardzo prosty zabieg do wykonania. Wystarczy niewielka ilość miąższu z truskawki.  nacierając nim zęby około pięciu minut. Po wykonanym zabiegu należy przepłukać usta wodą i użyć nici dentystycznej do usunięcia ewentualnych pestek, które mogły zostać w szczelinach między zębami.

Soda oczyszczona

Aby przeprowadzić wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej, umieść niewielką ilość proszku na szczoteczkę do zębów i wyszczotkuj zęby, inną opcją jest dodanie sody oczyszczonej do pasty do zębów, którą używamy na co dzień.

Sok z cytryny

3#:cytryny.jpg

Do wybielenia zębów tą metodą potrzebna nam będzie pasta, którą przygotujemy mieszając odrobinę soli z sokiem z cytryny. Sól z powodzeniem można zastąpić sodą oczyszczoną. Należy dobrze wyszczotkować zęby, po czym opłukać usta zimną wodą.

Ocet jabłkowy

Pastę, którą użyjemy do wybielania zębów przygotujemy w następujący sposób: Wymieszajmy trochę octu jabłkowego z sodą oczyszczoną, tworząc gęstą pastę. Następnie dobrze wyszczotkujmy nasze zęby, po szczotkowaniu wypłukajmy usta zimną wodą.

Skórka pomarańczy i liść laurowy

4#:wawrzyn.jpg

Jest to bardzo skuteczna metoda, choć mało znana. Należy rozdrobnić skórkę pomarańczy z liśćmi laurowymi i tak przygotowaną mieszaniną nacierać zęby, powinniśmy się postarać aby dotrzeć do wszystkich miejsc. Po zakończeniu należy wypłukać usta zimną wodą.

Sposoby na utrzymanie bieli zębów

5#:seler.jpg

  • Starajmy się regularnie rzuć niektóre owoce i warzywa, takie jak: jabłko, seler, marchew, brokuł.
  • Szczotkujmy zęby przynajmniej trzy razy dziennie.
  • Starajmy się unikać napojów gazowanych o ciemnym zabarwieniu i palenia papierosów. Jeżeli jednak nie stosujemy się do tej zasady, powinniśmy myć zęby po każdym spożyciu wymienionych napojów, po paleniu, aby zapobiec przebarwieniom na naszych zębach.

UWAGA: Zaleca się aby nie nadużywać podanych wskazówek ponieważ zbyt częste stosowanie niektórych ze wskazanych produktów (zwłaszcza cytryny i sody oczyszczonej), może przynieść odwrotny skutek (jeżeli używa się ich w nadmiarze i zbyt często). Prosimy więc o rozważne stosowanie się do tych zaleceń! Zalecamy również aby odwiedzić dentystę i zasięgnąć specjalistycznej porady dotyczącej wybielania zębów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.