Zdrowe i lśniące włosy? To bardzo proste!

Zdrowe i lśniące włosy? To bardzo proste!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dziś mamy dostęp do szerokiej bazy przepisów i sposobów opierających się na domowych łatwo dostępnych produktach, które w prosty sposób pomogą nam zadbać o ten ważny atrybut kobiecy, jakim są włosy. Wiedza na temat włosów, jak je wzmocnić, nadać im blasku i odżywić zrobiła wielki krok do przodu. Dzięki temu z bogatej grupy produktów, poczynając od owoców a kończąc na przeróżnych płynach i mieszankach, dziś postanowiliśmy skoncentrować się na piwie. Okazuje się, że słód i chmiel, które znajdziemy w jego składzie, pozostawiają włosy zaskakująco miękkie i błyszczące.

Sposoby na zdrowe i lśniące włosy

Dzisiejszy rynek oferuje bardzo szeroką gamę produktów do ochrony i wzmacniania włosów, niejednokrotnie bardzo drogich. Jednak z upływem czasu, w miarę ich stosowania, tracą one swoją skuteczność, a włosy stają się suche, matowe i tracą swoją objętość. Tymczasem piwo jest produktem niedrogim i łatwo dostępnym, który możemy stosować zamiennie i w ten sposób wykorzystać jego dobroczynny wpływ.

Nie ma znaczenia czy piwo, którego będziesz używać, jest drogie, czy importowane. Może być najbardziej ekonomiczne, a i tak efekt będzie taki sam. Jeżeli będziesz postępować zgodnie z poniższą instrukcją, w efekcie będziesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

  • przelej piwo do pojemnika, tak będzie wygodniej
  • piwo powinno być bez gazu dlatego otwórz je kilka godzin przed planowanym użyciem
  • przed użyciem napoju, umyj dobrze włosy szamponem, aby pozbyć się zanieczyszczeń i umożliwić lepsze jego działanie
  • po zastosowaniu, możesz użyć odżywki do włosów. W ten sposób włosy będą jeszcze bardziej miękkie i jednocześnie pozbędziesz się charakterystycznego zapachu, jaki pozostawia napój

Istnieje kilka produktów, które wymieszane z piwem jeszcze bardziej zwiększą jego korzystne właściwości. A oto one:

Piwo z kremem do stylizacji włosów

>Mieszanka ta będzie działać jak żel lub lakier do włosów. Zastosuj odrobinę na włosy i ułóż fryzurę tak, jak to robisz zazwyczaj, a następnie zaczekaj do wyschnięcia.

Olejek jojoba

3#:Olejek jojoba-włosy.jpg

Wymieszaj w misce olejek jojoba wraz z zimnym piwem. Wylej na włosy i wmasuj delikatnie od czubka głowy aż po same końce. Następnie pozostaw na kilka minut, a po upływie czasu spłucz dokładnie ciepłą wodą.

Dalej zmiksuj w naczyniu olejek jojoba z jedną szklanką piwa i nałóż na włosy na 30 minut. Na koniec zmyj wszystko dokładnie szamponem.

Piwo jako szampon do włosów

Podobnie jak we wcześniejszych przykładach, wymieszaj piwo z szamponem, którego zwykle używasz i stosuj regularnie przy każdym myciu głowy. Dzięki temu Twoje włosy staną się lśniące i bardziej puszyste. Do tej mieszanki można dodać odrobinę oliwy z oliwek i esencji z rozmarynu.

Ocet jabłkowy

4#:Ocet jablkowy.jpg

Mieszanka na bazie octu jabłkowego świetnie nadaje się do niesfornych, ciężkich do ułożenia, kręconych włosów. Wymieszaj jeden litr piwa ze szklanką octu jabłkowego, nałóż na włosy i pozostaw na pięć minut. Cały czas wmasowuj mieszankę we włosy, a następnie bez spłukiwania osusz je ręcznikiem i rozczesz.

250ml piwa wymieszaj z 10-cioma kroplami octu jabłkowego, a otrzymasz doskonały płyn wzmacniający. Stosuj go, już na czyste, osuszone ręcznikiem włosy. Po zaaplikowaniu pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Jeżeli będziesz powtarzać ten zabieg trzy razy w tygodniu, efektem będą proste, łatwe do układania, pachnące włosy.

Olej słonecznikowy, jajko i piwo

Przy użyciu tych składników uzyskasz większą objętość włosów. Do naczynia wlej jeden litr piwa, dodaj łyżkę oleju słonecznikowego i surowe jajko. Wymieszaj wszystko dokładnie, nałóż na włosy i pozostaw na kilka minut. Po zmyciu zastosuj odżywkę, aby pozbyć się zapachu i pozostałości mieszanki.

Sok z cytryny

5#:Cytryna.jpg

Poprzez dodanie soku z cytryny otrzymamy mieszankę wygładzającą włosy oraz nadającą im blask. W naczyniu wymieszać piwo z połową szklanki soku z cytryny i zastosuj po umyciu włosów szamponem. Następnie zostaw na kilka minut i użyj odżywki.

<h2

Zanim zastosujesz któryś z powyższych sposobów, upewnij się, czego dokładnie potrzebują Twoje włosy. Pamiętaj, że kluczem do zdrowej czupryny jest również odpowiednia dieta, zdrowy tryb życia i spożywanie odpowiedniej ilości wody. Oprócz tego ważna jest żywność i napoje, w których skład wchodzi witamina C. Utrzymuje ona odpowiedni kolor włosów i stymuluje ich wzrost.

Jeżeli martwi Cię zapach piwa, który pozostaje, jest to zupełnie niepotrzebne. Po kilku minutach sam stopniowo wyparuje. Nikt nie poczuje, że właśnie z tego produktu korzystałaś, ale na pewno zauważalne będą korzystne zmiany, jakich doznają Twoje włosy po terapii piwnej.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.