Kremy zmiękczające włosy – Domowe receptury

Produkty chemiczne oferują szybkie rezultaty, ale... czy warto ryzykować tak wiele? Warto wiedzieć, że te szkodliwe substancje przenikają przez skórę głowy, skąd trafiają do krwiobiegu.
Kremy zmiękczające włosy – Domowe receptury

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Wszyscy wiemy, że włosy odgrywają dużą rolę w Twoim wyglądzie. Dlatego tak wiele kobiet spędza długie godziny w salonach fryzjerskich wydając mnóstwo pieniędzy na produkty do ich pielęgnacji. Każda z nas chciałaby mieć lśniące, jedwabiste włosy. Idealnym produktem będą tu więc kremy zmiękczające włosy.

Dziś będziemy mówić o utrzymaniu zdrowych i pięknych włosów bez konieczności użycia niebezpiecznych i kosztownych kosmetyków. Przede wszystkim, podamy Ci gotowe przepisy na domowe kremy zmiękczające włosy, które w naturalny sposób wygładzą Twoje włosy i pomogą ograniczyć ich puszenie.

Nie ważne, czy robisz to po, aby dobrze wyglądać w pracy, czy z jakiegokolwiek innego powodu. Musisz jednak pamiętać, że zarówno farbowanie, jak i stosowanie produktów chemicznych do włosów może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmiękczyć włosy nie wydając na to zbyt dużo pieniędzy ani nie stosując środków chemicznych – czytaj dalej.

Jedwabiste włosy - kremy zmiękczające włosy

Musisz pamiętać, że choć naturalne produkty nie będą szkodzić Twojemu zdrowiu, podczas ich stosowania należy uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym. Ponadto, dużo też zależy od rodzaju Twoich włosów. Oczywiście, jeśli są one bardzo kręcone – nasze kremy zmiękczające włosy pomogą Ci w tym, aby były one łatwiejsze do ułożenia. Zmniejszają elektryzowanie się włosów, które często związane jest z nadmiarem wilgoci w powietrzu lub ich zniszczeniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł: Łysienie – jak je zwalczyć i mieć piękne włosy?

Kremy zmiękczające włosy – Domowe receptury

Mleczko kokosowe i sok z cytryny

W celu przygotowania tego kremu, należy dodać sok z jednej cytryny do jednej szklanki mleczka kokosowego. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki, a następnie wstaw specyfik do lodówki. Pozostaw go tam tak długo, aż zauważysz kremową warstwę na powierzchni.

Kokos

Pokryj równomiernie włosy miksturą i pozostaw na około 20 minut do wchłonięcia. Warto pamiętać, aby przykryć włosy ręcznikiem lub ściereczką, która ułatwi wchłanianie we włókno włosa.

Po upływie 20 minut, spłucz włosy, aż do całkowitego usunięcia produktu, a następnie umyj je szamponem jak zwykle. Jeśli będziesz konsekwentna, osiągniesz doskonałe efekty.

Krem z mleka i miodu

Kilka kropli miodu dodaj do jednej szklanki mleka. Dobrze wymieszaj, a następnie zastosuj równomiernie na włosy. Pozostaw na półtorej lub dwie godziny. Następnie dokładnie spłucz i umyj włosy delikatnym szamponem.

Przeczytaj również ten ciekawy artykuł: Farbowanie włosów podczas ciąży – czy jest szkodliwe?

Oliwa z oliwek

Wszystkie oleje naturalne są doskonałe w odżywianiu i przywracaniu zdrowia włosom. Teraz powiemy więcej o oliwie z oliwek. Pamiętaj także, że olej ze słodkich migdałów równie doskonale sprawdza się przy regeneracji włosów. Oleje te przywracają włosom zdrowie, dzięki czemu czują się one i wyglądają znacznie lepiej.

Rozgrzej w garnku trochę oleju, uważaj przy tym, aby się nie oparzyć i go nie przypalić. Ciepły olej zastosuj na włosy. Pozwól mu działać przez kilka minut. Możesz też ukryć włosy pod czepkiem termicznym. Jeśli nie posiadasz czepka, możesz użyć do tego celu gorącego ręcznika. Po odczekaniu, spłucz i umyj włosy jak zwykle.

Oliwa z oliwek

Jeśli masz tłuste włosy, najlepiej zrezygnuj ze stosowania produktu przy samej nasadzie. I pamiętaj, że wszystkie te zabiegi wymagają cierpliwości. Nie spodziewaj się cudów w ciągu jednej nocy. Zabiegi należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu, aż włosy staną się jedwabiste, błyszczące, łatwiejsze w rozczesywaniu, a tym samym, proste.

Produkty chemiczne oferują szybkie rezultaty, ale… czy warto ryzykować tak wiele? Warto wiedzieć, że te szkodliwe substancje przenikają przez skórę głowy, skąd trafiają do krwiobiegu.

Dlatego należy ocenić, czy warto korzystać z produktów, które z czasem mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Lepiej wybrać naturalne zabiegi, takie jak kremy zmiękczające włosy. Można je zrobić szybko w zaciszu własnego domu, nie wydając dużo pieniędzy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.