Najlepszy trening na spalanie tłuszczu

31 Styczeń, 2019
 

Istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które możesz wykonywać w celu utraty wagi. Tutaj poznasz najlepszy trening na spalanie tłuszczu, który będziesz mogła włączyć do swojej codziennej rutyny, aby skoncentrować się na poprawie wyglądu konkretnych obszarów spędzających sen z powiek wielu kobietom – bioder i brzucha.

Warto podkreślić, że nawet najlepszy trening na spalanie tłuszczu nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli nie połączysz go ze zrównoważoną dietą.

Trening mieszany

Poniżej opisujemy różnicę między ćwiczeniami aerobowymi i anaerobowymi, które są dwoma rodzajami ćwiczeń, które możesz wykonywać celem spalenia tłuszczu.

Owoce i warzywa

Ćwiczenia aerobowe czyli tlenowe są ćwiczeniami o wysokiej intensywności i krótkim czasie wykonywania, podczas gdy ćwiczenia aerobowe (beztlenowe) są ćwiczeniami o średniej lub niskiej intensywności wykonywanymi przez długi czas. Oba rodzaje są bardzo skuteczne.

Przykłady:

  • Trening aerobowy: spacery, bieganie.
  • Trening anaerobowy: podnoszenie ciężarów, ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Rozgrzewka

Istotne jest, aby przed wykonaniem któregokolwiek z wyżej wymienionych ćwiczeń zrobić rozgrzewkę, tak aby dobrze rozgrzać mięśnie całego ciała, przygotowując je tym samym do bardziej intensywnych ćwiczeń. W pierwszym etapie, należy poruszać wszystkimi stawami, tak aby przygotować je do bardziej szczegółowych ruchów związanych z późniejszym zestawem ćwiczeń. Nie zapomnij rozciągnąć się przed i po ćwiczeniach. Jeśli ćwiczysz bez uprzedniej rozgrzewki i rozciągania, możesz narazić się na uszkodzenia i kontuzje, przez co całkowicie ograniczysz swój plan treningu.

 

Zobacz takżeLepsze wyniki w siłowni – co zrobić, by je osiągnąć

Trening na spalanie tłuszczu

Jeżeli mowa o spalaniu tłuszczu – opinii jest tu bardzo wiele. Zalecana jest jednak metoda: ćwiczenia aerobowe na schudnięcie, a następnie – ćwiczenia beztlenowe na wzmocnienie mięśni. Trenerzy jednak będą zalecać treningi o wysokiej intensywności i krótkich okresach odpoczynku.

To sprawi, że twoje ciało będzie w stanie skutecznie spalać tłuszcz, a także przyspieszony zostanie Twój metabolizm – nawet do następnego dnia po aktywności. Tego typu ćwiczenia powinny być wykonywane pod kontrolą trenera. Jeśli zdecydujesz się wykonywać je sama – narazisz się na ryzyko kontuzji i uszkodzeń. Wszystko ma swoje etapy. A Twój organizm potrzebuje czasu na przystosowanie się do nowych warunków, który dla każdej osoby będzie inny. Na początku, kiedy dopiero przyzwyczajasz się do wysiłku, Twoje okresy odpoczynku po ćwiczeniach mogą być dłuższe.

Prawdą jest również, że nie należy skupiać się wyłącznie na jednym rodzaju ćwiczeń. Dopóki zachowujesz odpowiedni rytm, możesz łączyć ze sobą różne rodzaje ćwiczeń – tlenowe i beztlenowe. Wszystko zależy od Twojej budowy fizycznej i ilości tłuszczu, który chcesz spalić.

Trening to nie wszystko, ważna jest jeszcze dieta

Warto pamiętać, że treningi nie powinny stać się obsesją. Zachowuj równowagę we wszystkim co robisz. Ważne jest to, aby wszystkie wykonywane ćwiczenia połączyć z prawidłowym nawodnieniem organizmu i odpowiednio zrównoważoną dietą. Osoba o siedzącym trybie życia nie będzie stosować identycznej diety do tej, którą stosuje osoba aktywna, wykonująca dużo ćwiczeń – stopniowo zwiększając ich intensywność.

 
Ćwiczenia

Równowaga w diecie jest równie konieczna co równowaga w ćwiczeniach. Ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą, także wtedy kiedy już pozbędziesz się tłuszczu. Potrzebne Ci bowiem będą zmiany Twoich nawyków żywieniowych dla podtrzymania efektów odchudzania. Decyzja należy do Ciebie: wolisz mieć idealnie szczupłą figurę, czy jesteś bardziej wymagająca i pragniesz wyodrębnić niektóre partie mięśni?

Przeczytaj równieżMentalne sztuczki, które pomogą Ci schudnąć

Warto mieć na uwadze, że osiągnięcie celu jest bardzo skomplikowane. Ale za to jeszcze trudniejsze jest utrzymanie wagi, którą udało Ci się osiągnąć. Dlatego konieczne jest, nawet bardziej aniżeli wszelkie zmiany zewnętrzne, dokonanie zmian wewnętrznych – w mózgu. To tutaj, na tym etapie, wiele ekstremalnych diet nie przynosi efektu. Nie dzieje się tak zawsze, ale jest to częsty scenariusz.

Zmiana stylu życia jest faktyczną inwestycją na krótszą i dłuższą metę. Odpowiednia dieta oraz trening, przyniosą wiele pozytywnych zmian w Twoim życiu, oprócz wzrostu poczucia własnej wartości, będziesz miała więcej energii do działania, doskonały nastrój, atrakcyjną sylwetkę, a przede wszystkim – zdrowe ciało. Przekonaj się sama i zacznij już dziś!

 

A Ty? Które z tych najlepszych ćwiczeń na spalanie tłuszczu wypróbujesz jako pierwsze?

  • Rubén Mühlberger. Tragos genéticos: 50 fórmulas para sanar tu cuerpo. Punto a Partes, 2018.
  • Jorge Pérez Calvo. Nutrición energética y salud: Bases para una alimentación con sentido. Penguin Random House Grupo Editorial España, 2016. 
  • Albert Ronald Morales. Frutoterapia: Bienestar y vida. Editorial Edaf, S.L., 2014.