Ćwiczenia pilates na zgrabną figurę!

1#:Ćwiczenia pilates na zgrabną figurę!.jpg

Wszystkie kobiety doskonale wiedzą, w których miejscach tłuszcz gromadzi się najchętniej. Brzuch, biodra, uda i pośladki to obszary, w których akumuluje się najszybciej, dając przy tym widoczne nieestetyczne efekty. Problem ten dotyczy prawie wszystkich kobiet, a jego przyczyny mogą być różne: genetyka, niewłaściwe nawyki żywieniowe czy brak aktywności fizycznej. Gromadzenia się tłuszczu w tych częściach ciała skutecznie obniża naszą samoocenę, ale co gorszemoże być przyczyną wielu dolegliwości i problemów ze zdrowiem. Dlatego dziś proponujemy ćwiczenia Pilates.  Pozbądź się uporczywych boczkach, zbyt okazalych ud i pośladków – przedstawiamy Pilates!

Musimy zdać sobie sprawę, że nie ma jednej skutecznej metody, która zapewni nam stuprocentowe efekty. Jest to zależne od wielu faktorów oraz naszej silnej woli i zaangażowania. Należy także nauczyć się kontrolować kilka czynników, które mają wpływ na zjawisko gromadzenia się tłuszczu. Dzięki temu będziesz w pełni usatysfakcjonowana swoim ciałem, a przedstawione poniżej ćwiczenia z pewnością pomogą uzyskać oczekiwane rezultaty.

Dziś skoncentrujemy się na prostym treningu, który świetnie sprawdzi się przy redukcji obwodu bioder, brzucha i ud. Ćwiczenia te, wykonywane regularnie przyniosą niesamowite efekty, a co najważniejsze możesz wykonywać je w wolnej chwili, nie wychodząc z domu.

Ćwiczenia typu pilates na redukcję obwodu brzucha, bioder i nóg

Unoszenie nóg

2#:Podnoszenie nog-pilates.jpg

W tym ćwiczeniu najważniejsze jest zachowanie koncentracji i utrzymanie równowagi. Połóż się na plecach z rękami splecionymi za głową i wyprostowanymi nogami. Następnie unieś jedną nogę ku górze, napinając przy tym mięśnie brzucha, a unikając wyginania pleców.

Inne ćwiczenie, który możesz wykorzystać, polega na oparciu dłoni na podłodze i wyciąganiu nogi do boku i do tylu, uważając przy tym,  aby ćwicząca noga tworzyła linie prostą z tułowiem.

Przy wykonywaniu zarówno pierwszego, jak i drugiego ćwiczenia pozycja powinna być utrzymana przynajmniej przez pięć sekund. W serii powinno znaleźć się 20 powtórzeń wykonane na każda nogę.

Nożyczki

6#:Cwiczenie luk-pilates.jpg

Wykonując to ćwiczenie, pracujesz nad pośladkami, brzuchem i nogami. Połóż się na brzuchu, ugnij nogi w kolanach i złap je rękami z zewnętrznej strony, tworząc łuk z własnego ciała. Z tułowiem i biodrami przyklejonymi do podłogi, weź głęboki oddech i rozciągnij ciało tak jak to możliwe i wytrwaj w tej pozycji przez kilka sekund. Wykonaj wdech i zacznij ruszać nogami do tylu i ku górze starając się oderwać uda od ziemi, a ręce trzymając jak najszerzej. Spróbuj również podnieść głowę i klatkę piersiową do góry przy jednoczesnym unikaniu opadania nóg.

Wydech i chwila odpoczynku.

Przyjmij z powrotem pozycję łuku, upewniając się, że podpierasz się wyłącznie na brzuchu. Postaraj się utrzymać tę pozycję przez 20 sekund do minuty, oddychając przy tym powoli i nie tracąc równowagi.

Na zakończenie ćwiczenia rozluźnij nogi i ręce i daj sobie chwilę odpoczynku.

Jak osiągnąć lepsze rezultaty?

Aby rezultaty były widoczne i satysfakcjonujące należy również zatroszczyć się o to, co jemy:

  • uzupełnij dietę o odpowiednią dawkę warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych i ryb
  • uważaj na produkty bogate w tłuszcze i cholesterol.
  • Staraj się unikać smażonego jedzenia, słodkich napojów gazowanych i potraw typu fast food
  • pij przynajmniej litr wody dziennie
  • spożywaj mniejsze porcje posiłków, ale kilka razy w ciągu dnia.