Tkanka tłuszczowa na nogach? pozbądź się jej!

Zdecydowanie odchudzenie tej części ciała jest chyba najtrudniejsze, dużo bardziej skomplikowane niż odchudzenie na przykład brzucha. Tkanka tłuszczowa, która gromadzi się na nogach i pośladkach, nie jest łatwa do zredukowania i sprawia wrażenie, że bez względu na to jakbyśmy z nią nią walczyli i tak tam pozostanie. Przedstawimy kilka sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej, dzięki którym pożegnasz się z tym nieestetycznym koszmarem raz na zawsze i zaczniesz cieszyć się pięknymi nogami przez długi czas.

Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową na nogach

Wykonaj pierwszy krok i zacznij ćwiczyć codziennie. To w rzeczywistości nie takie trudne i zajmie Ci tylko kilkanaście minut dziennie. Zmobilizuj się i do dzieła!

  • Codzienny spacer: okazuje się, że to bardzo efektywna forma aktywności fizycznej korzystna nie tylko dla nóg, ale dla układu oddechowego i krążenia. Możesz używać krokomierza i po wykonaniu 10 oo0 kroków przestać. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu i konsekwencji, a zauważysz efekty już po miesiącu.
  • Bieganie przynajmniej trzy razy w tygodniu w ten sposób spalisz tłuszcz i zbędne kalorie. Przynajmniej na początku wybieraj trasy równe, bez wzniesień i zbiegów. Na późniejszym etapie możesz wybierać szlaki bardziej wymagające zmuszające do wysiłku mięśnie czworogłowe uda i mięśnie łydek. Będzie to dodatkowa praca mięśniowa, jednak nie wpłynie na stopień spalanego tłuszczu.
  • Jazda na rowerze: możesz używać profesjonalnego sprzętu lub amatorskiego, to zależy od Ciebie. Jazda na rowerze pozwala spalić około 600 kalorii na godzinę. Jest fantastycznym sposobem na spalanie tłuszczu zgromadzonego na nogach a dodatkowo świetnym ćwiczeniem kardio.
  • Ćwiczenia w pozycji leżącej: połóż się płasko na plecach i podnieś prawą nogę do góry. Następnie opuszczaj ja i podnoś, nie dotykając przy tym podłogi. Wykonuj około 60 powtórzeń dziennie na każdą nogę. Innym ćwiczeniem jest położenie się na boku, podnoszenie i opuszczanie nogi na zasadzie nożyczek, które się otwierają i zamykają.

2#:cellulit-nogi.jpg

  • Pilates: aby nogi nie uświadczyły ani grama tłuszczu pilates to świetny sposób, żeby to osiągnąć. Najlepsze jest w nim to, że cały ruch wykonujesz przy użyciu lin i kół koordynacyjnych, co powoduje, że nie odczuwasz aż takiego wysiłku. Nie zapomnij o uzupełnianiu płynów podczas ćwiczeń.
  • Pływanie: sport ten korzystnie wpływa nie tylko na dolne partie ciała, ale na w funkcjonowanie całego organizmu w tym na serce i płuca. Plusem jest to, że przebywanie w innym środowisku (w tym wypadku w wodzie) powoduje, że ruchy i ćwiczenia, które wykonujemy, nie obciążają mięśni w takim stopniu, jakbyśmy wykonywali je np. na siłowni.
  • Piłka: w ostatnim czasie popularne jest używanie do ćwiczeń wielkich gumowych piłek, na których można się położyć i w takiej pozycji ćwiczyć nogi i uda. Na początku może wystąpić problem z utrzymaniem równowagi, jednak w miarę praktyki powinno być coraz lepiej.
  • Ćwiczenia przy użyciu maszyny eliptycznej: świetnie sprawdza się przy redukcji tłuszczu, który masz na nogach, a wykonywane regularnie ćwiczenia dają widoczne efekty. Dziś znajdziemy je praktycznie w każdej siłowni. Warto wykonywać je przynajmniej trzy razy w tygodniu.

3#:nogi.jpg

Aby cieszyć się zdrowo wyglądającymi, szczupłymi nogami nie możemy zapomnieć o odpowiednim odżywianiu. Do utrzymania odpowiedniego napięcia mięśniowego niezbędne jest białko, które dostarczymy, jedząc ryby i mięso drobiowe.

W naszej diecie nie powinno zabraknąć również odpowiedniej ilości owoców i warzyw. Dostarczają one cennego błonnika pokarmowego, który pomoże w redukcji tłuszczu gromadzącego się w organizmie.

4#:żywność.jpg

Staraj się pić dziennie od 8 do 10 szklanek wody, szczególnie, aby uniknąć odwodnienia organizmu na skutek wykonywania ćwiczeń. W ten sposób z moczem będą usuwane toksyny gromadzące się w organizmie, a oprócz tego skóra będzie nawilżona, miękka i błyszcząca.

Wystrzegaj się gotowej żywności zawierającej tłuszcze i cukry. Unikaj również jedzenia z puszek, słonych dodatków i produktów z dodatkiem konserwantów. Pamiętaj, że ciastka, lody i fast foody są głównym źródłem kalorii i tłuszczów, które później gromadzą się przede wszystkim w nogach.

Oczywiste jest, że nie ma magicznej metody, która zagwarantuje Ci idealne nogi z dnia na dzień. Dużo zależy od Twojej determinacji, stylu życia, sposobu odżywiania i konsekwencji w wykonywaniu zalecanych ćwiczeń.

5#:nogi-ćwiczenie.jpg

Wymagające niskokaloryczne diety, których jedynym skutkiem jest zagładzanie organizmu, nie są odpowiednim wyjściem. Najlepiej przygotować własny plan żywienia, który będzie się składał z pełnowartościowych, różnorodnych i zdrowych produktów. Głodzenie się nie jest sposobem na odchudzenie i może być fatalne w skutkach. Organizm bowiem, który nie otrzymuje pożywienia, spowalnia metabolizm, aby zaoszczędzić energie i spala takie tkanki jak np.mięśnie. Tkanka tłuszczowa jest swojego rodzaju zapasem gromadzonym na wypadek dalszego braku dostatecznej ilości jedzenia.

Nie oczekuj rezultatów z dnia na dzień. Musisz wykazać się sumiennością, konsekwencja i cierpliwością ponieważ na efekty trzeba będzie poczekać.

5#:nogi-tłuszcz.jpg

Jednak pamiętajmy, że aby być w pełni szczęśliwym i spełnionym trzeba zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Nie zamęczaj się więc godzinnymi sesjami treningowymi na siłowni. To prawda, że aby być zdrowym trzeba być w formie, ale czasem rezultaty, które chcemy osiągnąć są niemożliwe, chociażby ze względu na naszą genetykę. Nie katuj się też co raz to nową dietą, pokochaj swoje ciało, a zobaczysz, że Twoje samopoczucie się poprawi. Ruszajmy się dla zdrowia i dla przyjemności, ćwiczmy regularnie, a gdy dojdzie do nadwagi, zrzućmy zbędne kilogramy przed zbliżającą się datą ślubu, ale na co dzień cieszmy się życiem i nie zamęczajmy bez potrzeby!

WIĘCEJ DLA CIEBIE