Tkanka tłuszczowa na nogach? pozbądź się jej!

Marzec 26, 2015

Zdecydowanie odchudzenie tej części ciała jest chyba najtrudniejsze, dużo bardziej skomplikowane niż odchudzenie na przykład brzucha. Tkanka tłuszczowa, która gromadzi się na nogach i pośladkach, nie jest łatwa do zredukowania i sprawia wrażenie, że bez względu na to jakbyśmy z nią nią walczyli i tak tam pozostanie. Przedstawimy kilka sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej, dzięki którym pożegnasz się z tym nieestetycznym koszmarem raz na zawsze i zaczniesz cieszyć się pięknymi nogami przez długi czas.

Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową na nogach

Wykonaj pierwszy krok i zacznij ćwiczyć codziennie. To w rzeczywistości nie takie trudne i zajmie Ci tylko kilkanaście minut dziennie. Zmobilizuj się i do dzieła!

  • Codzienny spacer: okazuje się, że to bardzo efektywna forma aktywności fizycznej korzystna nie tylko dla nóg, ale dla układu oddechowego i krążenia. Możesz używać krokomierza i po wykonaniu 10 oo0 kroków przestać. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu i konsekwencji, a zauważysz efekty już po miesiącu.
  • Bieganie przynajmniej trzy razy w tygodniu w ten sposób spalisz tłuszcz i zbędne kalorie. Przynajmniej na początku wybieraj trasy równe, bez wzniesień i zbiegów. Na późniejszym etapie możesz wybierać szlaki bardziej wymagające zmuszające do wysiłku mięśnie czworogłowe uda i mięśnie łydek. Będzie to dodatkowa praca mięśniowa, jednak nie wpłynie na stopień spalanego tłuszczu.
  • Jazda na rowerze: możesz używać profesjonalnego sprzętu lub amatorskiego, to zależy od Ciebie. Jazda na rowerze pozwala spalić około 600 kalorii na godzinę. Jest fantastycznym sposobem na spalanie tłuszczu zgromadzonego na nogach a dodatkowo świetnym ćwiczeniem kardio.
  • Ćwiczenia w pozycji leżącej: połóż się płasko na plecach i podnieś prawą nogę do góry. Następnie opuszczaj ja i podnoś, nie dotykając przy tym podłogi. Wykonuj około 60 powtórzeń dziennie na każdą nogę. Innym ćwiczeniem jest położenie się na boku, podnoszenie i opuszczanie nogi na zasadzie nożyczek, które się otwierają i zamykają.

2#:cellulit-nogi.jpg

  • Pilates: aby nogi nie uświadczyły ani grama tłuszczu pilates to świetny sposób, żeby to osiągnąć. Najlepsze jest w nim to, że cały ruch wykonujesz przy użyciu lin i kół koordynacyjnych, co powoduje, że nie odczuwasz aż takiego wysiłku. Nie zapomnij o uzupełnianiu płynów podczas ćwiczeń.
  • Pływanie: sport ten korzystnie wpływa nie tylko na dolne partie ciała, ale na w funkcjonowanie całego organizmu w tym na serce i płuca. Plusem jest to, że przebywanie w innym środowisku (w tym wypadku w wodzie) powoduje, że ruchy i ćwiczenia, które wykonujemy, nie obciążają mięśni w takim stopniu, jakbyśmy wykonywali je np. na siłowni.
  • Piłka: w ostatnim czasie popularne jest używanie do ćwiczeń wielkich gumowych piłek, na których można się położyć i w takiej pozycji ćwiczyć nogi i uda. Na początku może wystąpić problem z utrzymaniem równowagi, jednak w miarę praktyki powinno być coraz lepiej.
  • Ćwiczenia przy użyciu maszyny eliptycznej: świetnie sprawdza się przy redukcji tłuszczu, który masz na nogach, a wykonywane regularnie ćwiczenia dają widoczne efekty. Dziś znajdziemy je praktycznie w każdej siłowni. Warto wykonywać je przynajmniej trzy razy w tygodniu.

3#:nogi.jpg

Aby cieszyć się zdrowo wyglądającymi, szczupłymi nogami nie możemy zapomnieć o odpowiednim odżywianiu. Do utrzymania odpowiedniego napięcia mięśniowego niezbędne jest białko, które dostarczymy, jedząc ryby i mięso drobiowe.

W naszej diecie nie powinno zabraknąć również odpowiedniej ilości owoców i warzyw. Dostarczają one cennego błonnika pokarmowego, który pomoże w redukcji tłuszczu gromadzącego się w organizmie.

4#:żywność.jpg

Staraj się pić dziennie od 8 do 10 szklanek wody, szczególnie, aby uniknąć odwodnienia organizmu na skutek wykonywania ćwiczeń. W ten sposób z moczem będą usuwane toksyny gromadzące się w organizmie, a oprócz tego skóra będzie nawilżona, miękka i błyszcząca.

Wystrzegaj się gotowej żywności zawierającej tłuszcze i cukry. Unikaj również jedzenia z puszek, słonych dodatków i produktów z dodatkiem konserwantów. Pamiętaj, że ciastka, lody i fast foody są głównym źródłem kalorii i tłuszczów, które później gromadzą się przede wszystkim w nogach.

Oczywiste jest, że nie ma magicznej metody, która zagwarantuje Ci idealne nogi z dnia na dzień. Dużo zależy od Twojej determinacji, stylu życia, sposobu odżywiania i konsekwencji w wykonywaniu zalecanych ćwiczeń.

5#:nogi-ćwiczenie.jpg

Wymagające niskokaloryczne diety, których jedynym skutkiem jest zagładzanie organizmu, nie są odpowiednim wyjściem. Najlepiej przygotować własny plan żywienia, który będzie się składał z pełnowartościowych, różnorodnych i zdrowych produktów. Głodzenie się nie jest sposobem na odchudzenie i może być fatalne w skutkach. Organizm bowiem, który nie otrzymuje pożywienia, spowalnia metabolizm, aby zaoszczędzić energie i spala takie tkanki jak np.mięśnie. Tkanka tłuszczowa jest swojego rodzaju zapasem gromadzonym na wypadek dalszego braku dostatecznej ilości jedzenia.

Nie oczekuj rezultatów z dnia na dzień. Musisz wykazać się sumiennością, konsekwencja i cierpliwością ponieważ na efekty trzeba będzie poczekać.

5#:nogi-tłuszcz.jpg

Jednak pamiętajmy, że aby być w pełni szczęśliwym i spełnionym trzeba zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Nie zamęczaj się więc godzinnymi sesjami treningowymi na siłowni. To prawda, że aby być zdrowym trzeba być w formie, ale czasem rezultaty, które chcemy osiągnąć są niemożliwe, chociażby ze względu na naszą genetykę. Nie katuj się też co raz to nową dietą, pokochaj swoje ciało, a zobaczysz, że Twoje samopoczucie się poprawi. Ruszajmy się dla zdrowia i dla przyjemności, ćwiczmy regularnie, a gdy dojdzie do nadwagi, zrzućmy zbędne kilogramy przed zbliżającą się datą ślubu, ale na co dzień cieszmy się życiem i nie zamęczajmy bez potrzeby!

WIĘCEJ DLA CIEBIE