Szczupła talia – porady i ćwiczenia!

Kobieca talia i biodra są bez wątpienia jednymi z najbardziej atrakcyjnych kształtów ciała. Czasami marzymy o tym, by zrzucić nieco kilogramów, by móc zachwycać nową parą jeansów, sukienką do kolan czy spódniczką mini… Ale utrzymywanie odpowiedniej wagi to nie tylko kwestia estetyczna, ale także dbałość o zdrowie! Najlepszy sposób, na wyszczuplenie talii to ćwiczenia spalające tłuszcz. Przedstawiamy najprostsze ćwiczenia dzięki którym twoja talia wyszczupleje.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że nie ma na świecie czarodziejskiej różdżki, która zdolna jest zrobić wszystko. Każdy z nas ma swój  metabolizm, i nie ma jednej, uniwersalnej metody ani planu ćwiczeń. Jedni osiągną pożądane rezultaty szybciej, innym zajmie to nieco więcej czasu. Dlatego najważniejsza jest silna wola i wytrwałość, i świadomość, że wysiłek się opłaci. Więc może warto spróbować?

Podstawowe rady. Talia i pośladki: spalamy tłuszcz!

2#:tłuszcz pośladki-talia.jpg

1. Odpowiednia dieta

Dzień rozpocznij od soku oczyszczająco-odchudzającego lub soku z cytryny, ananasa lub papai. Jeśli nie boisz się eksperymentować ze smakami – spróbuj soku z buraków i jabłek.

Po pół godzinie, zjedz odpowiedni śniadanie: pełnoziarnisty tost, owsiankę lub jogurt z kawałkami owoców… Pamiętaj, zjedzenie śniadania jest zawsze niezwykle istotnie. W ciągu dnia powinno się jeść wszystkie posiłki, ale nigdy w dużych porcjach.

Wyeliminuj ze swojej diety nabiał, chude mięso i słodycze. Zastąp je warzywami i produktami z błonnikiem i omega-3. Dobrym pomysłem będą też napary: herbata z imbirem, zielona herbata, oolong, aloe vera…

2. Ćwiczenia fizyczne

Podziel ćwiczenia na dwie sesje: jedna w domu, druga na świeżym powietrzu.

  • Możesz wybrać: godzinny trucht, albo szybki bieg przez 15 minut.
  • Ćwiczenia w domu powinno się wykonywać przez około godzinę. Rodzaje tych ćwiczeń znajdują się w dalszej części artykułu.

3. Odpowiednie nawodnienie

Najlepiej pić około dwa litry wody dziennie (włączając w to wszystkie inne napoje – soki, napary itp.) Nie zapominaj zabierać ze sobą butelki lub bidonu, kiedy wychodzisz z domu. Popijając wodę od czasu do czasu utrzymasz odpowiednie nawodnienie organizmu.

4. Unikanie pozycji siedzącej przez długi czas

Brak aktywności i siedzący tryb życia to jedna z podstawowych przyczyn nagromadzenia tłuszczu w okolicach talii, pośladków i bioder. Ograniczaj czas, jaki spędzasz przed telewizorem (lub najlepiej nie oglądaj go w ogóle!), kontroluj czas, przez jaki pracujesz na komputerze. Zapewnij sobie nieco ruchu co każdą godzinę.

5. Wytrwałość

W ćwiczeniach na spalanie tłuszczu najważniejsza jest determinacja i konsekwencja. Zmiana nawyków żywieniowych i ćwiczenie każdego dnia wcale nie jest proste. Dlatego pomyśl, czy nie udałoby Ci się namówić do wspólnego osiągania wymarzonego celu którąś ze swoich przyjaciółek lub przyjaciela? Dzięki temu będzie Ci zdecydowanie raźniej w czasie ćwiczeń poza domem, a w trakcie nich możecie rozmawiać o swoich postępach czy diecie. W ten sposób o wiele łatwiej o motywację.

Zestawy ćwiczeń spalających tłuszcz:

Unoszenie nóg

4#:ćwiczenia na zmniejszenie obwodu-talia.jpg

Połóż się na plecach, następnie zegnij nogi w kolanach. Lay face up with your legs bent. Stopy ułóż na podłodze równo, wzdłuż siebie, wzdłuż tułowia, nie odrywaj ich od podłoża. Kiedy przybierzesz już odpowiednią pozycję, unieś brzuch tak wysoko jak potrafisz i utrzymaj tę pozycję przez około 20 sekund.

Krążenia nóg

7#:przysiady-talia.jpg

To chyba najpopularniejsze proste ćwiczenie. Wykonywane systematycznie przynosi niesamowite rezultaty. Stań prosto, wyciągnij ręce przed siebie i zegnij nogi w kolanach, następnie powróć do pozycji wyjściowej. Spróbuj wykonać 10 takich przysiadów.

Jak widzisz, te ćwiczenia są naprawdę bardzo proste. Wystarczy znaleźć pół godziny dziennie, w czasie której należy wykonywać je na przemian. By nieco umilić sobie wysiłek, pamiętaj o swojej ulubionej muzyce w tle! I pamiętaj, najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja. Bez niej nie osiągniesz swojej upragnionej sylwetki.