Lepsze wyniki w siłowni - co zrobić, by je osiągnąć

Jeśli chcesz uzyskać większą wydajność w sali gimnastycznej, powinnaś pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki.
Lepsze wyniki w siłowni - co zrobić, by je osiągnąć

Napisany przez Óscar Dorado

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2022

Kiedy nadchodzi lato, wiele osób rozpoczyna sesje treningowe, aby wypracować pięknie napięte mięśnie na spotkanie ze słońcem. Abyś mogła stać się najlepszą wersję siebie, oddajemy do dyspozycji kilka trików, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki na siłowni.

Oczywiście, pamiętając o kilku wskazówkach, możesz zwiększyć wydajność i uzyskać lepsze wyniki. Z drugiej strony, trening to dobry czas dla Ciebie, ponieważ pozwala Ci na przerwę w codziennym zgiełku. Ponadto jest to skuteczny sposób na zmniejszenie poziomu niepokoju i obniżenie stresu.

A zatem, zaczynajmy!

Najlepsze triki, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki na siłowni

Aby dać z siebie 100% w trakcie treningu na siłowni, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek:

1. Zacznij od dynamicznego rozciągania

Dynamiczne rozciąganie jest centralnym komponentem praktycznie każdej rozgrzewki. Dzięki dynamicznemu rozciąganiu stopniowo zwiększasz temperaturę ciała i tętno. Pozwala na rozgrzanie mięśni, a oprócz tego przygotowuje ciało do aktywności.

Rozciąganie

Dynamiczna rozgrzewka pomaga również zwiększyć zakres ruchu, dzięki czemu można pogłębić każde ćwiczenie i uzyskać lepsze wyniki, jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni. Wybór ćwiczeń rozciągających, które musisz wykonać podczas rozgrzewki, będzie zależeć od rodzaju treningu, który chcesz potem wykonać.

2. Naprzemienne ruchy mięśni

Jedną z najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o siłownię jest naprzemienność ruchów podczas pracy z różnymi grupami mięśni. Znana również, jako trening krzyżowy, technika ta pomaga utrzymać wyższy poziom intensywności przez dłuższy czas. To lepiej niż gdybyś ograniczała pracę tylko do jednego obszaru ciała lub jednostronnej grupy mięśni.

Fitness klub
  • Tak więc spróbuj przejść do górnych partii ciała, gdy tylko Twoje nogi będą zmęczone wykonywaniem pchnięć.
  • Gdy Twoje nogi trochę odpoczną, możesz kontynuować tam, gdzie skończyłaś. Teraz możesz wykonać serię przysiadów, skoków w polu lub inną formę tonowania, którą uważasz za odpowiednią do trenowania niższych partii.

Utrzymanie naszego ciała w dobrym zdrowiu jest koniecznością. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie utrzymać naszych umysłów mocnych i jasnych “

-Budda-

3. Ustal harmonogram treningów

Najważniejsze jest to, żeby realistycznie ocenić częstotliwość treningów i czas ich trwania. Dlatego nie powinnaś ustalać planu ćwiczeń, którego nie możesz wykonać. Pamiętaj, ze lepsze wyniki osiągniesz regularnością, niż sporadycznymi zrywami.

Czasami nie trzeba poświęcać całej godziny na trening. W rzeczywistości 30 minut ćwiczeń może wystarczyć, jeśli wykonasz dobrze ustawiony program aktywności fizycznej.

Jeśli chodzi o częstotliwość, idealnie jest trenować od 3 do 4 razy w tygodniu. Zalecamy ustalenie planu uwzględniając w nim dni i godzin sesji treningowych. Po zaplanowaniu sesji, musisz tylko stawić czoła lenistwu i natłokowi zajęć, jaki powstaje w wyniku prób godzenia życia osobistego i zawodowego.

4. Muzyka

Słuchanie muzyki, gdy jesteś na siłowni, może Ci pomóc uzyskać lepsze wyniki. Nie jest to zupełnie nowa koncepcja, ale doświadczenie potwierdza jej skuteczność.

Wiele osób potwierdza, że dzięki muzyce można utrzymać wysoki poziom treningu. Pomaga ona w utrzymaniu świadomości ruchu podczas ćwiczeń.

Siłownia.

Składniki muzyki, zarówno słowa, jak i tempo, mogą pozytywnie wpływać na wydajność. Aby uzyskać kolejne źródło motywacji i zwiększyć poziom adrenaliny, zalecamy utworzenie listy odtwarzania ulubionych piosenek, idealnych do treningu na siłowni.

5. Odpowiedni odpoczynek

Ostatnia z naszych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki na siłowni, to dobrej jakości wypoczynek. Aby wykonać więcej ćwiczeń na siłowni, bardzo ważne jest, aby korzystać z głębokiego, przedłużonego i nieprzerywanego snu, który powinien trwać od 6 do 8 godzin.

Jeśli kładziesz się spać zbyt późno lub nie śpisz w nocy, po przebudzeniu poczujesz się zmęczona. W konsekwencji wpłynie to na Twoją energię podczas przeprowadzania treningu.

Dlatego, aby uzyskać dobry wypoczynek, zalecamy:

  • Nie korzystaj z urządzeń elektronicznych w nocy
  • Nie pij alkoholu
  • Wyeliminuj kofeinę od godziny 14
  • Ustal czas czuwania i snu zgodnie z naturalnym cyklem słońca.

Na koniec pamiętaj, że motywacja pochodzi z kilku źródeł, ale z pewnością przynosi efekty!

Kiedy jesteś w stanie dostrzec konkretne zmiany fizyczne i psychiczne, wysiłki treningowe są łatwiejsze do zaakceptowania. Dlatego spróbuj wprowadzić w życie te kilka wskazówek, a zobaczysz, jak łatwo będzie Ci osiągnąć dużo lepsze wyniki na siłowni.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.