10 wskazówek, jak zrobić to po raz pierwszy ze swoim chłopakiem

Twoje pierwsze spotkanie seksualne jest całkowicie osobistym przeżyciem. Dowiedz się, co zrobić, aby uchronić się przed ryzykiem i w pełni cieszyć się tym doświadczeniem ze swoim chłopakiem.
10 wskazówek, jak zrobić to po raz pierwszy ze swoim chłopakiem
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Być może właśnie spotkałaś faceta, możesz się z kimś spotykać lub możesz być w formalnym związku. Tak czy inaczej, pierwsza chwila intymności zawsze będzie Cię niepokoić. To naturalna reakcja, która przytrafia się nam wszystkim, gdy mamy po raz pierwszy uprawiać seks.

Zawsze pamiętaj, że seks, podobnie jak seksualność, jest naturalną częścią życia i powinnaś się nim cieszyć, gdy jesteś na to gotowa. Nigdy nie powinnaś tego robić, jeśli nie chcesz, a tym bardziej, jeśli ktoś na ciebie naciska z jakiegokolwiek powodu.

Oto dziesięć wskazówek, jak po raz pierwszy uprawiać seks ze swoim chłopakiem.

Co musisz wiedzieć przed kochaniem się po raz pierwszy?

Zanim przejdziemy do wskazówek i zaleceń dotyczących uprawiania seksu po raz pierwszy, konieczne jest omówienie kilku kwestii. W momencie utraty dziewictwa może pojawić się szereg pytań, które trzeba rozwiązać, aby poczuć się spokojniej i bezpieczniej, gdy nadejdzie ten moment. Proponujemy Ci odpowiedzi na najczęściej spotykane:

 • Co dzieje się w ciele, gdy po raz pierwszy uprawiasz seks? Powinnaś wiedzieć, że po pierwszym stosunku płciowym w Twoim ciele nic się nie zmieni. Nikt nie będzie w stanie tego stwierdzić. Podczas tego aktu serce i oddech mogą przyśpieszyć, ciało może się pocić, możesz się rumienić, a srom i piersi mogą puchnąć. Jest to objaw podniecenia seksualnego i po jego zakończeniu wszystko wróci do normy.
 • Czy będzie bolało, czy będę krwawić? Zależy to od ciała, stanu psychicznego i warunków każdej kobiety. Jeśli będziesz zrelaksowana, prawdopodobnie poczujesz to bardziej jak dyskomfort niż rzeczywisty ból. Stosowanie lubrykantu może pomóc w zmniejszeniu tarcia. Z drugiej strony możesz doświadczyć lekkiego krwawienia, ale nie zdarza się to za każdym razem.
 • Czy osiągnę orgazm? Ponownie, to zależy od każdego przypadku, ale prawdopodobnie tak się nie stanie. Brak doświadczenia i nerwy mogą uniemożliwić ci szczytowanie. Nie martw się jednak. To normalne!

Rozmowa z kimś, komu ufasz, przed uprawianiem seksu po raz pierwszy może być bardzo pomocna. Powinien to być ktoś poważny i poinformowany, kto zechce odpowiedzieć na Twoje pytania. Twój lekarz, zaufany członek rodziny lub starszy przyjaciel może ci w tym pomóc.

Najpierw najważniejsze sprawy

Prima vez con tu novio

Zawsze pamiętaj, że jesteś właścicielem swojego ciała i zawsze możesz zdecydować, czy uprawiać seks po raz pierwszy, czy nie. Ponadto nikt nie może cię do tego zmusić, gdy nie chcesz lub nie jesteś gotowa. Twoi przyjaciele, koledzy ze szkoły średniej, a nawet twój chłopak powinni uszanować twoją decyzję i pozwolić ci z nią żyć, ponieważ w końcu to bardzo osobista sprawa.

Nie ma znaczenia, że ktoś ciągle mówi ci, żebyś się na to zdecydowała, jeśli nie jesteś gotowa lub nie chcesz. Wyraź swoja decyzję i poczekaj, aż poczujesz się komfortowo z pomysłem, osobą, miejscem i czasem. Byłoby najlepiej, gdybyś nigdy nie robiła niczego pod presją.

Z drugiej strony pamiętaj, że zawsze możesz zmienić zdanie i przestać uprawiać seks. Nie musisz kontynuować, jeśli nie czujesz się komfortowo.

Myślimy, że chciałabyś przeczytać: Miłość a pożądanie – co zrobić gdy się wypala?

Wskazówki, jak zapewnić, żeby pierwszy raz był świetny

Poniższe wskazówki pomogą Ci poczuć się spokojną i odpowiedzialną za siebie oraz stworzyć zdrowe środowisko do seksu.

 • Poczekaj na odpowiedni moment i właściwą osobę. Seks po raz pierwszy wymaga pewnego planowania, intymnego miejsca, aby uniknąć przerw. Potrzeba też dużo czasu, w którym mózg, twój największy narząd płciowy, nie będzie rozpraszał uwagi. Z drugiej strony osoba, z którą tracisz dziewictwo, musi być kimś, kogo znasz i komu ufasz; to pomoże ci poczuć się spokojniej.
 • Nie spiesz się. Nigdy nie zaczynaj od zdejmowania ubrań lub masturbacji. Idź powoli. Masaż, pocałunki i eksploracja ciała mogą pomóc w stworzeniu tego wyjątkowego momentu, na który czekałaś i w którym ciepło intymności wzrasta z miłością.
 • Spróbuj się zrelaksować. Strach, nerwy i niepokój mogą przyćmić to doświadczenie i sprawić, że będzie ono bolesne lub nieprzyjemne. Postaraj się więc zachować spokój i skupić się na teraźniejszości i na doznaniach, których doświadczasz.
 • Nie ma idealnego wieku ani momentu, w którym powinnaś uprawiać seks. Pierwsze zmysłowe spotkanie jest procesem osobistym, a powodem jest to, że nie każdy osiąga dojrzałość płciową w tym samym wieku. Jest to stan, który zależy od takich czynników, jak rodzina, kultura i religia.
 • Zarządzaj swoimi oczekiwaniami. Niekoniecznie musisz wszystko wiedzieć. Twoja seksualność jest wyjątkową i osobistą cechą, którą będziesz stopniowo odkrywać. Z drugiej strony ten pierwszy raz prawdopodobnie nie będzie idealny ani wymarzony, ale to nie znaczy, że coś poszło nie tak. Przyjemność wzrośnie, gdy oboje poznacie swoje gusta i preferencje.

Myślimy, że spodoba Ci się: Co musisz wiedzieć o całowaniu

Porady łóżkowe

ejercicios-pareja

Wybij sobie z głowy, że kiedy już będziesz leżała w łóżku, wszystko będzie wymarzone. Prawda jest taka, że jest to proces eksploracji i wymaga dużo dojrzałości, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

 • Użyj ochrony. Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w seksie zawsze będzie prezerwatywa.
  • Dowiedz się o zagrożeniach związanych z ciążą, jeśli zapomnisz użyć prezerwatywy, a przede wszystkim o chorobach przenoszonych drogą płciową (STI), aby nie zamienić chwili przyjemności w traumatyczną sytuację.
  • Pamiętaj, że w przypadku kontaktu penisa z pochwą istnieje ryzyko niechcianej ciąży.
 • Nie martw się, jeśli nie ma orgazmu. Prawdopodobnie nie osiągniesz orgazmu, ponieważ wymaga to trochę lepszego poznania gustów obojga.
 • Niech cię zobaczy! Mężczyźni myślą inaczej niż kobiety i nie przejmują się rozstępami czy cellulitem. Najważniejsze dla nich jest to, że w końcu widzą swoją partnerkę nago. Pamiętaj o tej przewadze i zaakceptuj swoje ciało. Poczucie własnej wartości i pewność siebie pomoże Twojemu partnerowi jeszcze bardziej Cię pożądać.
 • Porozumienie. Jeśli nie uprawiałaś seksu, poinformuj o tym swojego partnera, aby mógł być dla ciebie delikatny i ostrożny. Najpierw wyjaśnij wszystkie pytania dotyczące seksu. A jeśli, z drugiej strony, jesteś osobą bardziej doświadczoną, poprowadź partnera, aby traktował cię tak, jak chciałabyś być traktowana za pierwszym razem.
 • Pracujcie w ekipie. Podobnie jak związek, seks to wysiłek zespołowy. Od Ciebie zależy, czy jasno zakomunikujesz swojemu chłopakowi, co lubisz (lub czego pragniesz) i jak lubisz, aby czuć się dobrze, spokojnie i bezpiecznie. Pod tym względem poznanie własnego ciała może być bardzo pomocne w odkrywaniu własnych preferencji; nie bój się odkrywać siebie.

A co po pierwszym razie?

Jeśli obudzicie się razem następnego dnia, uspokój się. Seks jest tylko częścią związku, którą należy stopniowo budować. Dajcie sobie czas, abyście mogli się poznać i wspólnie określić, czego chcecie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Reported STDs in the United States – CDC [Fact sheet]. (2015, November)
  cdc.gov/std/stats14/std-trends-508.pdf
 • Sexually transmitted disease surveillance 2010. (2011)
  cdc.gov/std/stats10/surv2010.pdf

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.