Zmarszczki na twarzy – co oznaczają i jak im zapobiec

20 października, 2018
Czym są zmarszczki na twarzy lub zmarszczki mimiczne? Jak im zapobiegać? Istnieje wiele czynników, które wpływają na linie pojawiające się na Twojej twarzy. W poniższym artykule pokażemy, co one oznaczają i jak im zapobiegać za pomocą naturalnych środków zaradczych.

Twarz jest odbiciem duszy. Zmarszczki na twarzy są również oznaką funkcjonowania Twojego ciała, a także chronicznego lub ostrego zapalenia narządów oraz wyrażania emocji.

Oznacza to, że zmiany, które się pojawiają, nie są do końca związane z wiekiem lub upływem czasu. Mogą także być oznaką czegoś, co należy zmienić w naszym stylu życia.

Kurze łapki

Tego typu zmarszczki mogą pojawiać się wokół oczu, w formie poziomych linii idących w kierunku skroni. Są bardziej widoczne, kiedy się uśmiechamy lub mrużymy oczy.

Chociaż mogą być wyrazem ekspresji emocji u szczęśliwych ludzi, kurze łapki są również oznaką słabej wątroby. W wielu przypadkach łączą się one z problemami z widzeniem, które również są powiązane z wątrobą.

zmarszczki na twarzy

Aby zapobiec im i spłycić zmarszczki mimiczne, możesz wypróbować następujące środki:

 • unikaj spożywania niezdrowych cukrów i tłuszczów, takich jak przetworzone mięsa, margaryna, wypieki przemysłowe, smażone potrawy i tym podobne;
 • jedz obiady wcześniej, tak, aby idąc do łóżka, były one już przetrawione;
 • pij napary lecznicze i spożywaj suplementy z boldo, ostropestu, kurkumy, karczochów lub mniszka lekarskiego;
 • kontroluj stres lub negatywne emocje, takie jak gniew.

Worki pod oczami

Wiele osób cierpi z powodu worków pod oczami. Jest to obrzęk, który sprawia, że wyglądamy na smutnych, zmęczonych i przybitych. Chociaż istnieją zabiegi chirurgii estetycznej, które mogą pomóc Ci się ich pozbyć, można im również zapobiegać i zmniejszać je, troszcząc się o nerki.

worki pod oczami

Nerki są odpowiedzialne za równowagę płynów w organizmie.

 • Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Rozłóż ta ilość na cały dzień, aby wypić pierwszą porcję z samego rana i zawsze pij pomiędzy posiłkami.
 • Unikaj spożywania zbyt dużej ilości soli i zawsze wybieraj sól morską lub sól himalajską.
 • Codziennie spożywaj surowe owoce i warzywa w sokach, zupach i sałatkach. Wybieraj takie, które są bogate w wodę i potas.
 • Zastosuj miejscowe ogrzewanie okolicy nerek (pośrodku pleców) za pomocą termofora lub maty grzewczej.
 • Stosuj suplementy z witaminą C.

Zmarszczki na czole

Zmarszczki pojawiające się na czole (poziome linie idące z jednej strony na drugą) są odzwierciedleniem codziennych zmartwień. Są one wynikiem emocji.

Najlepszym rozwiązaniem jest bardziej pozytywna postawa i nastawienie do świata, które pomaga rozwiązywać problemy bez narażania się na stres. Chodzi o to, aby nie martwić się i po prostu radzić sobie z problemami, które się pojawiają.

zmarszczki na czole

Ukojenie nerwów możesz znaleźć z pomocą kwiatów Bacha, które są naturalnymi esencjami, pomagającymi zachować równowagę psychiczną.

Nie mają one skutków ubocznych ani ryzyka uzależnienia. Możesz przyjmować je w dowolnym wieku i w dowolnym czasie. Zalecamy jednak pójście do kwiaciarza, aby mógł on zdiagnozować, które kwiaty będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Zmarszczki pod nosem

Pionowe zmarszczki, które biegną od nosa do krawędzi warg, świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu jelit. W wielu przypadkach można zauważyć nagłą poprawę lub pogorszenie zmarszczek, z powodu ostrych problemów jelitowych, takich jak zaparcia.

zmarszczki pod nosem

Aby pozbyć się tego typu zmarszczek postępuj zgodnie ze wskazówkami:

 • Powinieneś stosować zrównoważoną dietę, bogatą w warzywa i produkty pełnoziarniste. Pokarmy te dostarczają błonnika, który jest potrzebny jelitom.
 • Zwiększając spożycie błonnika musisz również pamiętać o konieczności picia dużej ilości wody, aby umożliwić jego wchłanianie się. Jeśli tego nie zrobisz, możesz pogorszyć sytuację.
 • Spożywaj nasiona chia i nasiona lnu. Najlepiej jest je namoczyć parę godzin wcześniej.
 • Kuzu jest doskonałym lekarstwem na regulację stanu jelit.
 • Żel agarowy również przyczynia się utrzymania stabilnego stanu jelit.
 • W nagłych przypadkach możesz zdecydować się na lewatywę.
 • Wykonywanie ćwiczeń i unikanie siedzącego trybu dnia jest również podstawą zdrowych jelit.